Junjou Romantica

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
105
38%
Może
26
9%
Nie
149
53%
 
Liczba głosów: 280

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt sie 09, 2013 11:04 am

shaneL pisze:[-X Seria zmierza donikąd. Ciągle powtarzane są te same sytuacje.
Zgadzam się, niestety. Lubię JR, ale raczej nie kupiłabym wszystkich tomów. Mimo to, jestem za wydaniem.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn wrz 16, 2013 5:55 pm

Wolę Sekaiichi Hatsukoi, ale tę mangę też bym kupiła:)
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2015 1:27 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Ayanoo
Status: Offline

Post autor: Ayanoo » sob lut 15, 2014 11:21 am

Anime pod względem komediowym mi się podobało + była cenzura. Mangi bym już nie kupiła. Zdecydowanie nie, sory wszystkie yaoistki ale nie. Może lepiej by było gdyby Waneko wydałoby coś w innych klimatach?

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » sob lut 15, 2014 12:32 pm

A ja jestem za:D

Anime mi się podobało i to bardzo i właśnie dlatego sięgnęłam po mange!
Dlatego jakby się pojawoiło - zakupiłabym :D

Kirimichi
Status: Offline

Post autor: Kirimichi » ndz lut 16, 2014 5:49 pm

Mi się podoba manga! kupiłam bym. Kreska mi nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia.
Ale wielki kłopot to Autorka, Kotori ma ten sam kłopot :wink:

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz lut 16, 2014 6:11 pm

Jestem na nie, nie i jeszcze raz nie z powodów, o których mogłabym napisać esej na 50k słów. Ba, nie wzięłabym nawet, gdyby mi za to zapłacili. :P Chociaż skoro i tak nie zapowiada się na to, by ktokolwiek wydał to w najbliższym czasie, to moja opinia chyba nie ma znaczenia.

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pn lut 17, 2014 7:31 am

A ja będę trzymać kciuki by to w końcu wydali :d
Ostatnio zmieniony pt lut 21, 2014 8:54 am przez Loleta, łącznie zmieniany 1 raz.

electric_cat
Status: Offline

Post autor: electric_cat » czw lut 20, 2014 5:06 pm

Widziałam 2 tomy wydania niemieckiego i poza radosnym chrzęstem drutu kolczastego (jak znajomi określają ten język) nie znalazłam pozytywów. Nie chcę i nie kupię.

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pt lut 21, 2014 8:55 am

Dlaczego nie chcą się zgodzić by wydawano do w Polsce? :( Płacz

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt lut 21, 2014 1:34 pm

Loleta pisze:Dlaczego nie chcą się zgodzić by wydawano do w Polsce? :( Płacz

To nie tak że nie chcą,Autorka jest pokłócona z wydawnictwem i dlatego nie ma szans na wydanie dopóki się nie pogodzą. Kotori jest chętne z tego co wiem na jej tytuły ale póki sytuacja jest jaka jest nie doczekamy się tego tytułu po Polsku
Ostatnio zmieniony pt lut 21, 2014 6:41 pm przez Akiho, łącznie zmieniany 1 raz.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt lut 21, 2014 3:49 pm

W sumie to nie wiem, czy kupiłabym. Do anime mam ogromny sentyment - było moim pierwszym yaoi, bardzo zabawnym zresztą.
Natomiast manga ciągnie się i ciągnie, kreska powoduje ból w skroniach, a gdzieś w tyłu głowy kołacze, że to już tylko yaoi dla yaoi.
Akiho pisze:... ale puki sytuacja jest jaka jest...
póki

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » ndz lut 23, 2014 10:20 am

A.. dzięki!
Kurcze... to może potrwać! Ale mam nadzieje, że nie będzie to wiecznie trwało!
Ja tez mam sentyment bo to tez było moim pierwszym yaoi:)

RisuShiffer
Status: Offline

Post autor: RisuShiffer » pt lip 10, 2015 11:07 pm

Moim zdaniem manga u nas by się całkiem nieźle sprzedała, ze względu na to iż jest to zazwyczaj pierwsze yaoi, klasyk wśród fanek tego gatunku. Spotkałam już dużo osób które bardzo ubolewają nad tym, że manga nie jest wydawana.
Fabuła jest ciekawa, przyjemna.
Wiele osób narzeka na kreskę. Przyznaję się bez bicia że owszem w pierwszych tomach nie jest zbyt powalająca, lecz wystarczy spojrzeć na późniejsze tomy, żeby zauważyć zmiany w rysunkach. Ciało nie jest już nieproporcjonalne, a twarze nie są już takie kwadratowe. W junjou romantice widać jak autorka wyrabia swoją kreskę co uważam za niesamowity proces. Wystarczy poszperać w internecie, żeby zobaczyć jaka ładna kreska z tego wyrosła :D
Zapewniam, że jeśli by się udało jakoś wydać tego yaoica od początku do końca kupowałabym tomiki :wink:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz lip 12, 2015 11:31 pm

Ogólnie nie jestem zwolenniczką kupowania yaoiców. Jakoś tak, nie wiem, takie wewnętrzne rozterki mam w sobie. Ale dałam się namówić na SH i nie żałuję :) A ponieważ JR jest tej samej autorki i manga sama w sobie mi się podoba, to na pewno i na ten tytuł również bym się zdecydowała. Chociaż osobiście wolę SH i Takano ^^ W JR dopiero później pojawia się mój ulubiony mangaka Kyo ijuuin, który nie dość, że przystojny to jeszcze ma uroczy charakterek.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 13, 2015 6:27 pm

Obrazek
Limitowana edycja 20 tomu mangi otrzyma dodatkowo 20 minutowy odcinek specjalny.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... dvd/.90372

Disharmony
Status: Offline

Post autor: Disharmony » pt sie 21, 2015 6:59 pm

Nie wiem, spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami na temat tej mangi i chociaż sama wolę zdecydowanie sekaiichi zarówno pod postacią anime jak i mangi, to jednak strasznie ucieszyłoby mnie i JR na półce. Nie mam większych 'ale' co do kreski początkowo, a potem jest jednak lepiej i jest kochanie <3 Poza tym JR to nie jedyna manga, której kreska jest gorsza w pierwszych tomach. Naprawdę szkoda, że prawdopodobieństwo wydania u nas jest raczej opłakane.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt sie 21, 2015 8:15 pm

Patrząc na cyrki, jakie Waneko ma z tą autorką, jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby ktokolwiek jeszcze zdecydował się na wydanie czegokolwiek jej autorstwa u nas.

Disharmony
Status: Offline

Post autor: Disharmony » pt sie 21, 2015 11:05 pm

Uch, akurat to prawda. I irytujące cholernie, bo takie Hybrid Child również miło byłoby u nas zobaczyć.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz wrz 27, 2015 10:23 pm

Nie pamiętam co dałam w ankiecie, ale na pewno nie głosowałam na tak :? W tydzień pochłonęłam wszystkie sezony,no może jedynie z 3 się zrównałam, bo jeszcze wychodził :P
Nie spodziewałam się, że mnie tak wciągnie ta seria. Trochę przeraża mnie ilość tomów oraz to, że jeszcze wychodzi, ale jestem na tak.

Nesta
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Nesta » czw maja 17, 2018 11:36 pm

Ja bym chętnie kupiła Junjou Romantica :D
Mam bardzo duży sentyment do tego anime, z mangą jestem w miarę na bieżąco po angielsku i może faktycznie kreska nie jest jakaś nadzwyczaj piękna, ale nie uważam, żeby kreska była najważniejsza. Fabularnie manga mi się podoba, typowa komedia z elementami lekkiej dramy, a to w sumie fabuła jest najistotniejsza w każdej historii xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości