Junjou Romantica

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
105
38%
Może
26
9%
Nie
149
53%
 
Liczba głosów: 280

Ashamila
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Ashamila » czw sie 19, 2010 3:19 pm

Głównym bohaterem serialu jest Misaki - słaby uczeń, którego ambicją jest dostanie się na prestiżowy uniwersytet. Aby zdać egzamin wstępny potrzebna mu jest pomoc dobrego korepetytora. Szczęśliwym trafem przyjaciel jego brata, Usagi, jest uznanym pisarzem, który za darmo postanawia udzielić mu kilku lekcji. Przy pierwszej wizycie w domu swojego nauczyciela, Misaki odkrywa, że poza powieściopisarstwem Usagi zajmuje się również pisaniem gejowskich romansów, a jego pokój jest udekorowany pluszowymi maskotkami.
Wspólna nauka sprawia, że osiemnastoletni uczeń staje się kochankiem dojrzałego mężczyzny....

Mangi nie czytałam, ale oglądałam anime ^.^ Jest naprawdę śmiechowe i wciągające ^.^
Chętnie zakupiłabym mangę, gdyby znalazła się na półkach naszych Empików xD i założe się że większość fanek yaoi również :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 10:51 am przez Ashamila, łącznie zmieniany 1 raz.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw sie 19, 2010 4:54 pm

Rany no, nie róbcie takich numerów, że nie widząc mangi na oczy proponujecie tytuł, skoro wiadomo, że mangi mogą się znacznie różnić od anime >_>

Anime jest świetne, ale manga mi się nie podoba - ciężko się czyta i kreska jest brzydka. ale to tylko moje zdanie.
Na plus mogę jedynie dodać, że tytuł jest bardzo popularny u zagranicznych fanek yaoi.

A na przyszłość - tytuł, autor, ilość tomów, rok wydania, czy seria jest zakończona i takie tam informacje są dobrze widziane :)

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » ndz sie 22, 2010 4:48 pm

baka-oni-ri pisze:A na przyszłość - tytuł, autor, ilość tomów, rok wydania, czy seria jest zakończona i takie tam informacje są dobrze widziane
Są wręcz wymagane. :mrgreen:
Widziałam anime, czytałam mangę. Hm... powiem, że... kreska faktycznie jest nieciekawa (taka... brudna, haotyczna? Nie wiem..). Cóż, lubię komedie, lubię yaoi pff... pewnie i tak bym kupiła :kyaa: ale odrazu mówię, że w naszym kraju to (przynajmniej narazie) nierealne.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz sie 22, 2010 6:49 pm

i bedzie nierealne, póki będziemy się upierać, że jest nierealne :P Olać wszystko i wszystkich i dajecie, Waneko :D
Wszystkich pismach dla dorosłych znaczek 18+ wystarcza, żeby mogły leżeć na sklepowych półkach :P

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » ndz sie 22, 2010 11:23 pm

No ja będę za XD Mnie tam kreska nie przeszkadza, no i w każdym razie to yaoi ^^
I w sumie racja, jak ciągle będziemy mówić, że wydanie takiej mangi jest nierealne, to ono realne na pewno nie będzie. To znaczy, że trza myśleć optymistycznie i że są na to szanse XD

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » pn sie 23, 2010 1:29 pm

Ok xD Tak więc, żeby nie było wątpliwości - jestem na tak! :P

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » pn sie 23, 2010 2:57 pm

Ja jestem niepewna - poczatek anime mnie smieszyl przy niemal kazdej scence, ale przy ostatnich odcinkach mialam juz dosc wszystkich bohaterow i ich zalotow, po prostu ogladalam na sile. Niemniej jednak chetnie bym przeczytala :D

mila
Status: Offline

Post autor: mila » czw sie 26, 2010 11:52 am

Mnie tam nie przeszkadza kreska, czytałam (i czytam nadal, jak wyjdzie coś nowego) mangę i oglądałam anime. Mnie się bardzo podoba^^ Może w niektórych momentach jest faktycznie fabuła denerwująca i jakby ciągnięta na siłę. Nie mniej jednak z chęcią kupie jeśli się pokaże.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 12:44 pm

Jak już pisaliśmy, JR poległo...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Natsu06
Status: Offline

Post autor: Natsu06 » wt sie 14, 2012 11:53 pm

Przepraszam ja nie wiem czemu (nie znalazłam posta) dlaczego poległo.

Przepraszam, że pytam po takim czasie ale ciekawość mnie zżera....

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » śr sie 15, 2012 12:32 am

ja też nie znalazłam dlaczego poległo.. ... ?
a chętnie bym kupiła.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sie 15, 2012 1:01 am

Jeśli chodzi o tytuł, o którym wcześniej wspominaliśmy, że są problemy z akceptacją zagranicznych wydań to niestety musieliśmy z niego zrezygnować. Problem polega na tym, że zanim odda się okładkę do akceptacji trzeba zapłacić za prawa. W sytuacji gdy akceptacja trwa krotko taka inwestycja szybko się zwraca, jednak gdy akceptacja trwałaby ok 8 miesięcy (tak nas poinformowało japońskie wydawnictwo) byłoby to zamrożenie pieniędzy. Niestety zwyczajnie nas na to nie stać. Taka długoterminowa inwestycja zagroziłaby naszej płynności finansowej. Dlatego wydanie tej mangi nie jest w tej chwili możliwe.
Tytułem tym jest Junjo Romantica

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr sie 15, 2012 10:13 am

Jak lubię yaoi, to ten tytuł nie podoba mi się wcale. Ani kreska, ani fabuła, ani bohaterowie, ani 'humor' nie trafiają w moje upodobania. Moje pieniądze zostałyby na koncie (a raczej zostałyby wydane na coś innego :P).
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Natsu06
Status: Offline

Post autor: Natsu06 » śr sie 15, 2012 10:50 pm

Dziękuje OgórekKiszony :) Jak dla mnie wielka szkoda, bo chętnie bym kupiła :(

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » czw sie 16, 2012 5:58 pm

Na stronie wydawnictwa Kotori jest ankieta, w której jest m.in. Junjou Romantica

Kebabik
Status: Offline

Post autor: Kebabik » śr lip 10, 2013 8:21 pm

Jeżeli manga jest bardzo zbliżona do anime, to chętnie bym ją kupiła ;)

Perpetty
Status: Offline

Post autor: Perpetty » ndz sie 04, 2013 10:48 pm

Smutam okropnie, ale wierzę i trzymam mocno kciuki za powodzenie w wydawaniu tej mangi. Notabene, stokroć razy lepszej od i tak bardzo dobrego anime.

Yuttex3
Status: Offline

Post autor: Yuttex3 » wt sie 06, 2013 10:58 pm

Wolałabym już prędzej Sekai-ichi Hatsukoi :) O wiele lepsza kreska i w ogóle.

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » czw sie 08, 2013 3:46 pm

Pamiętam, że anime bardzo mi się podobało i nieźle się przy nim uśmiałam - także jestem praktycznie że pewna, że gdyby jednak została wydana manga o tym samym tytule, kupiłabym.

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw sie 08, 2013 9:42 pm

[-X Seria zmierza donikąd. Ciągle powtarzane są te same sytuacje. Jak już seria z ciągle tą samą sceną to chętnie kupię The Wallflower.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości