Umineko no naku koro ni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
143
51%
Nie
87
31%
Być może
52
18%
 
Liczba głosów: 282

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz lis 08, 2015 9:21 pm

Ramsey Ka pisze:Słyszałem że anime słabe.
Podobno tak słabe, że się zniechęcisz. Mi właśnie odradzili brać się za anime. Na tej stronie trochę wyżej się pytałam o anime.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz lis 08, 2015 9:51 pm

Anime może być ciekawostką przyrodniczą jak już zagłębisz się w całą historię, o tym jak zniechęcić ludzi do bardzo ciekawej, złożonej historii, ale mieć dobry opening. Umineko rzuca nowe światło na opowieść przedstawioną w Higurashi. Tytuły łączą postaci [spoiler]wiedźm z Umineko - Bernkastel, Lambdy i później Featherine. Spoiler na własną odpowiedzialność - czym jest Hinamizawa [spoiler]całe Higurashi okazuje się być grą między dwoma wiedźmami. Hinamizawa, tak samo jak Rokkenjima dla Beatrice, jest planszą do gry - pionkami Lambdy jest Satoko i Miyo, pionkami Bern Keiichi i Rika.[/spoiler][/spoiler]
Samo Umineko wymaga od czytelnika myślenia, wszystko polega na walce magii z zagadką, co właściwie wydarzyło się na Rokkenjimie, czy możliwe jest by człowiek tego dokonał, jeżeli tak to kto, w jaki sposób i dlaczego. W ostatniej części LN to czytelnik wybiera w co wierzy i od tego zależy zakończenie. Samo Umineko zainteresowało mnie na początku, bo bardzo przypominało mi jedna z moich ulubionych książek Christie 'I nie było już nikogo...'

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » ndz lis 08, 2015 11:04 pm

Ame pisze:
Ramsey Ka pisze:Słyszałem że anime słabe.
Podobno tak słabe, że się zniechęcisz. Mi właśnie odradzili brać się za anime. Na tej stronie trochę wyżej się pytałam o anime.
Faktycznie, nie zauważyłem :P Więc anime sobie odpuszczam.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lis 09, 2015 6:28 am

Mi się anime Umineko spodobało :) acz fakt, VN była znacznie lepsza :) 120 h czytania haha ale dzięki temu że akurat wtedy miałem zajęcia z logiki... :P to wciągnęło, wciągnęło^^ paradoks kruka i te sprawy xD
Ech, 4 lata już minęły. Jaki ja jestem stary :(
Nie wiem jak z mangą, ale anime bym polecał. Co najwyżej, biorąc pod uwagę opinie ludzi, nie sugeruj się nim jeśli Ci się nie spodoba, bo oryginał jest ZNACZNIE lepszy.

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » pn lis 09, 2015 9:32 am

Anime ma swoje momenty (dobre), ale ciężko nie odnieść wrażenia, że oryginał jest zbyt złożony, żeby to zekranizować (w sensownej liczbie odcinków). Każdy wątek jest bardzo solidne rozpisany, a większość postaci (a jest ich kilkanaście) poznajemy od podszewki. W anime mamy wszystko zredukowane - ciężko to traktować inaczej niż tylko zajawkę właściwej historii (co ułatwia fakt, że anime nie pokrywa drugiej połowy historii, odpowiedzialnej za odpowiedzi).

Anime mogłoby się naprawdę udać, gdyby ktoś porządnie przysiadł nad oryginalnym pomysłem i wymyślił inną (ale podobną) historię (mniej postaci, mniejsza liczba wątków).

Hhurashi nie ma takiego rozmachu i historia aż tak się nie rozgałęzia, więc twórcy mieli o wiele łatwiejszą robotę (udaną, oceniam bardzo gorąco to anime).

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn lis 09, 2015 9:49 am

Zdaję sobie sprawę, że ciężko zamknąć coś tak złożonego jak Umineko w krótkim anime, ale jako zajawka też się nie sprawdza. Gdyby chociaż studio deen bardziej postarało się z animacją. Anime Umineko ma swoje momenty - śmiech Beato, opening czy OH DESIRE, ale cóż, zniechęca. W internetach jest fanowska animacja zakończenia EP 4 i jest lepsza niż oficjalna ;P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lis 09, 2015 2:04 pm

Alzea pisze:OH DESIRE
Nie mogłem się powstrzymać :lol:
W VN nie grałem (nie czytałem?), ale trzymam kciuki za wydanie Umineko jak najszybciej :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn lis 09, 2015 3:26 pm

Obawiam się że te 50 tomów przekreśla szanse na ten tytuł w Polsce.

Tez czasem tak myślę ale czasem biorę pod uwagę fakt ze podobno Waneko, może się zainteresuje tym tytułem jeżeli higurashi będzie się dobrze sprzedawać, wydawać się może ze to nie będzie problem, ale nigdy nic nie wiadomo, ja wierzę ze kiedys sie doczekam wydania Umineko
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn lis 09, 2015 3:57 pm

Ja wychodzę z założenia, że jeżeli nie chcieliby się pakować w Umineko, bo za długie to powiedzieliby o tym wprost zamiast robić fałszywą nadzieję fanom. W momencie kiedy napisali, że wszystko zależy od sprzedaży Higurashi Umineko miało grubo ponad 40 tomów. Pytanie tylko cóż oznacza ta dobra sprzedaż dla Waneko. Tak czy inaczej nieważne jaka będzie decyzja Waneko liczę, że poinformują nas o tym na forum, żeby nie tkwić w zawieszeniu i zacząć zbierać Yenpressowe wydanie.
Marei pisze:
Alzea pisze:OH DESIRE
Nie mogłem się powstrzymać :lol:
W VN nie grałem (nie czytałem?), ale trzymam kciuki za wydanie Umineko jak najszybciej :D
Stahp Swoją drogą w tej kompilacji mignął mi tak ogromny spoiler do epizodu 7 D:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » czw sty 07, 2016 2:22 pm

Umineko mnie zainteresowało i na pewno kupię wszystkie tomy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Celia
Status: Offline

Post autor: Celia » pn maja 09, 2016 7:52 pm

Mi się anime ani trochę nie podobało, ale kiedy zaczęłam czytać mangę to się zakochałam w tym tytule (oczywiście chodzi mi głównie o dalsze tomy xd) :) wyczekuje wydania mangi w Polsce, ale na to jest raczej dopiero szansa po skończeniu wydawania serii higurashi ;-;

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz maja 22, 2016 12:23 am

http://steamcommunity.com/games/472870/ ... 4395388424

Premiera Umineko na sztim 9 Lipca. Co ciekawe wszystkie Question Arc na raz.


Uważam że to idealny moment żeby wydać mangę xD
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz maja 22, 2016 1:10 am

Patrząc na to jak im idzie wydawanie Higurashi na Steamie, to bardzo dobry ruch :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz maja 22, 2016 6:55 am

Umineko z ładną kreską to nie to samo co z brzydką xD xD xD

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt cze 17, 2016 1:50 am

Patrząc na stronę MangaGamer za całe Question Arcs życzą sobie 25$

tu link: https://www.mangagamer.com/detail.php?g ... t_code=177
Obrazek

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Post autor: MikQa12 » czw sty 26, 2017 4:57 pm

Anime nie do końca przypadło mi do gustu, ale mangę z pewnością bym czytała! :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Umineko no naku koro ni

Post autor: Kuroneko » pn sty 15, 2018 1:45 pm

Kilka okładek na zachętę :D

Episode 1: Legend of the golden witch od NATSUMI Kei (4 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 2: Turn of the Golden Witch od SUZUKI Jirou (5 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 3: Banquet of the Golden Witch od NATSUMI Kei (5 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 4: Alliance of the Golden Witch od Soichirou (6 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 5: End of the Golden Witch od Akitaka (6 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 6: Dawn of the Golden Witch od MOMOYAMA Hinase (6 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 7: Requiem of the Golden Witch od MIZUNO Eita (9 tomy)
► Pokaż Spoiler
Episode 8: Twilight of the Golden Witch od NATSUMI Kei (9 tomy)
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Umineko no naku koro ni

Post autor: Łukasz.T » pn sty 15, 2018 2:12 pm

Te okładki są świetne po prostu :twisted: Mam w planach kupować od YP, bo nie chce mi się czekać na waneko :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Umineko no naku koro ni

Post autor: Alzea » pt lis 02, 2018 9:58 am

Ja tu to tylko zostawię https://www.umineko.us/ oraz https://youtu.be/AvvTbgdqj1M

O co chodzi? Za 5 dni rozpocznie się kickstarter na angielski dubbing do VN Umineko, ale nie taki jak zazwyczaj w VN tylko cały cały, czyli łącznie z narratorem, no wszystko. Link do yt to próbka, mnie przekonali. Jest to pomysl z akceptem 07th Expansion, aktorzy głosowi dostali okejke od Ryukishiego. Jeżeli pyknie, to wszyscy, którzy kupili gre na steamie dostaną update i możliwość grania w tym trybie za darmo. Dodatkowo, będzie dostępny na itunes audiobook całego VN (w formie podcastów, również for free) i pare innych bajerów, więcej info na stronie. Jeszcze nie ma kickstartera i kwot co za co, ale mnie kupili, fajna inicjatywa, warto śledzić ;)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Umineko no naku koro ni

Post autor: vishaad » pt lis 02, 2018 11:20 am

Okurde, dzięki za info. Muszę jak najszybciej uzbierać i kupić wersję na Steamie xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości