Umineko no naku koro ni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
143
51%
Nie
87
31%
Być może
52
18%
 
Liczba głosów: 282

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » wt kwie 28, 2015 8:03 pm

Mephisto pisze:Umineko w przeciwieństwie do Higu kompletnie mnie nie interesuje. Zdecydowanie słabsze imho.
Jak dla mnie słabsze to mało powiedziane. Anime fakt faktem było już całkowicie skopane, ale oryginał tez nie był dobry. Fabula jest nudna jak szlag Higu to nie jeden stopień wyżej, to kilka pięter wyżej.
Dlatego też na Higu czekam z niecierpliwością do października (a wcześniej przeczytam VN, bo na steamie wychodzi oficjalnie z przerysowanymi postaciami - na cale szczęście, bo oryginalne straszyły po nocach) a tu jestem na totalne NIE

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pn maja 04, 2015 6:23 pm

Cieszę się ze Higurashi został wydany, bo jest szansa 50% ze Umineko zostanie wydany w Polsce. Ale teraz trzeba czekać aż dogonią wydanie Higurashi. A właśnie, teraz ile ma tomów?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 04, 2015 7:26 pm

Yikki pisze:Cieszę się ze Higurashi został wydany, bo jest szansa 50% ze Umineko zostanie wydany w Polsce. Ale teraz trzeba czekać aż dogonią wydanie Higurashi. A właśnie, teraz ile ma tomów?
Około 50 tomów :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn cze 22, 2015 10:40 pm

Przeczytałam pierwszą część.Mogli się bardziej w rysunkach postarać,ale mniejsza o to.Dla mnie nie wciągnęło to mnie jak Higurashi.Może obczaję jeszcze anime,ale słyszałam,że jest słabsze od mangi.Nie pamiętam co zaznaczyłam w ankiecie :oops: Sądzie,że jest warta uwagi.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn cze 22, 2015 10:46 pm

Ame pisze:Może obczaję jeszcze anime,ale słyszałam,że jest słabsze od mangi.
Nieeee D: zrazisz się kompletnie, lepiej dać szansę 2 czesci mangi ;P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn cze 22, 2015 10:48 pm

Potwierdzam, po obejrzeniu anime nie mogę się zmusić nawet do przeczytania kawałka mangi.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn cze 22, 2015 11:36 pm

Świetnie by było jak by Waneko pomyślało o wydaniu tego tytułu po skończeniu Higurashi (które skończyć się powinno za 4 lata). Jeżeli chodzi o anime to mi się podobało a zraziłem się po ostatnim odcinku kiedy dowiedziałem się że nie ma kontynuacji i w zasadzie to zmarnowałem czas oglądając to ponieważ nic się nie rozwiązało wątek się urwał jednak całość mi przypadła do gustu :). Mangę z chęcią bym przeczytał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt cze 23, 2015 9:48 am

Alzea pisze:Nieeee D: zrazisz się kompletnie
Aż tak zepsuli?A jak się ma anime Higurashi?Niby też słyszałam,że manga jest lepsza,bo więcej ma tych wskazówek.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt cze 23, 2015 10:41 am

Ame pisze:
Alzea pisze:Nieeee D: zrazisz się kompletnie
Aż tak zepsuli?A jak się ma anime Higurashi?Niby też słyszałam,że manga jest lepsza,bo więcej ma tych wskazówek.
Samo anime higurashi jest według mnie bardzo dobre, a muzyka to już w ogóle cudo :). Na pewno anime warte obejrzenia i nie zrazi ciebie do całej serii. Anime higurashi kuleje pod jednym względem, oprawa graficzna jest strasznie słaba i widać że zrobiona budżetowo. Jednak co do różnic Anime->Manga to się nie wypowiem ponieważ nie czytałem mangi, głównie czytam tylko tomiki wydane w Polsce, rzadko skany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt cze 23, 2015 12:55 pm

Ame pisze:
Alzea pisze:Nieeee D: zrazisz się kompletnie
Aż tak zepsuli?A jak się ma anime Higurashi?Niby też słyszałam,że manga jest lepsza,bo więcej ma tych wskazówek.
Zabili całą istotę tej historii. Nie ma też tego klimatu magii i kryminału. Anime samo w sobie nie jest złe, ale w porównaniu z bezkresem polotu i finezji jaką jest VN, wypada tragicznie. Manga prezentuje się znacznie lepiej.

Co do Higurashi. Też skopane w porównaniu z oryginałem, ale możesz śmiało obejrzeć. Pierwsza seria to świetny horror, oglądałem ją kilkukrotnie. Nawet już wiedząc jak dużo historii wycieli, miałem przyjemność z seansu.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt cze 23, 2015 2:17 pm

Canis pisze:Zabili całą istotę tej historii. Nie ma też tego klimatu magii i kryminału. Anime samo w sobie nie jest złe, ale w porównaniu z bezkresem polotu i finezji jaką jest VN, wypada tragicznie. Manga prezentuje się znacznie lepiej.
O to to. Zrobili z tego sieczkę, a cały sens gdzieś się zgubił po drodze, wycięli ważne sceny, a animacja pozostawia wiele do życznia, jedyne czego nie skopali to opening i ending, więc polecam sobie zobaczyć ;) Lepiej przeczytać 2 część mangi niz marnować czas na anime ;P A tak w ogóle to najlepiej przeczytać VN, nawet krąży wersja z postaciami z wersji na PS, to juz w ogóle niebo ;3 Świetnie się to to czyta.
Kakaladze pisze:Świetnie by było jak by Waneko pomyślało o wydaniu tego tytułu po skończeniu Higurashi (które skończyć się powinno za 4 lata).
Lepiej niech zrobią jak YenPress i jeżeli Higu się dobrze sprzeda to równolegle wypuścić, w końcu obie serie są dosyć długie QQ

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt cze 23, 2015 4:13 pm

W takim razie sobie odpuszczę :P Dzięki za odp.

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » wt cze 23, 2015 7:43 pm

vn? wydajcie to kupie. dla mangi mówię nie

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt cze 23, 2015 10:04 pm

KrzysztofB pisze:vn? wydajcie to kupie. dla mangi mówię nie
Zakończmy na tym że nie chcesz wydania mangi w Polsce i byś nie kupił Umineko ponieważ ja nigdy nie widziałem wydawnictwa mangowego które by wydało grę...
Obrazek

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » śr cze 24, 2015 2:57 pm

Kakaladze pisze: Zakończmy na tym że nie chcesz wydania mangi w Polsce i byś nie kupił Umineko ponieważ ja nigdy nie widziałem wydawnictwa mangowego które by wydało grę...
co nie znaczy, że nie może. Boi kto im broni? w teorii jest możliwe, powiem więcej czemu nie? to, że ty czy ja nie spotkałeś się z czymś takim to nie znaczy, że się nie da. vn to tylko kolejny rodzaj mediów. btw jakbym napisał samo nie. to byłby spam. Po prostu jestem przeciwny wydawaniu gier jako mang, czy filmów. reżyser zawsze po swojemu wybiera ścieżkę i wyznacza kierunek w którym rozwija się fabuła.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz lip 05, 2015 11:08 am

Umineko niedługo oficjalnie na Steamie, zupełnie nowa grafika (byłam pewna, że dadzą tą z PS3), będą pracować na Witch Huntowym tłumaczniu. Doczekałam się QQ Teraz tylko niech Waneko wyda mangę ;P

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz lip 05, 2015 12:21 pm

Alzea pisze:Umineko niedługo oficjalnie na Steamie, zupełnie nowa grafika (byłam pewna, że dadzą tą z PS3), będą pracować na Witch Huntowym tłumaczniu. Doczekałam się QQ Teraz tylko niech Waneko wyda mangę ;P
Teraz ciekawe czy będą wydawać jak higurashi czyli w kilku częściach i czy sama gierka będzie posiadała Jap. Dubbing czy będzie to tylko sam tekst. Generalnie fajny ruch pewnie kupię, teraz tylko liczyć żeby higu się dobrze sprzedało jako manga i czekać aż Waneko zapowie Umineko ^^.
Obrazek

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » ndz lip 05, 2015 6:02 pm

Jak dla mnie anime Higurashi jest zrobione naprawdę dobrze. Wszystko co ważne - jest i w serialu (pominiętych jest z tego co pamiętam kilka aktywności klubowych - co generalnie wyszło na plus i kilka mniej ważnych sytuacji). Jeśli chodzi o kreskę... postacie i tak wypadają lepiej niż oryginalne sprity z VN Higu, (te Steamowe są naprawdę ładne). No i generalnie wygląda lepiej niż anime Umineko jak dla mnie (porównuję bo z tego co pamiętam robiło to to samo studio)
Wersja anime Higurashi ma tylko jedną wadę - brak klimatu Hinamizawy. Tła w VN robią naprawdę nieziemski klimat. Muzyka w VN też jest bardzo dobra (oryginalna - ta co teraz jest w wersji Steam, wcześniejsza wersja miała totalnie inny soundtrack). No i ten odgłos cykad z VN, nie do pobicia.
KrzysztofB pisze:vn? wydajcie to kupie. dla mangi mówię nie
Będzie prawdopodobnie za 5 euro na steamie pierwsza część (chyba, że wydadzą jako całość, w co wątpię), naprawdę myślisz, że w Polsce by było taniej?
No i już widzę te polskie tłumaczenie...


Żeby nie było offtopu:
Jestem na nie jeśli chodzi o mange Umineko. Histora mnie w ogole nie porwała (próbowałam oglądać anime, po czym dałam sobie spokój po 13 odcinku i poszło do dropów, następnie była VN, bo wszyscy zachwalali, ale po jakimś czasie także odpadłam, strasznie mnie to nudziło)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz lis 08, 2015 7:43 pm

Główna historia - pytania+odpowiedzi - zamknęła się oficjalnie w 50 tomach. Yenpress wydał już całą część pytań - 20 tomów w 9 zbiorczych - 2+2 lub 2+3, ciekawa jestem czy w dwóch ostatnich odpowiedziach (po 9 tomów) pójdą w 3x3 czy jakoś inaczej to rozłożą. W zależności od sposobu który wybiorą będzie 21 lub 23 tomy wydania zbiorczego, więc da się. Teraz wszystko zależy od sprzedaży Higurashi i dobrej woli Waneko ;)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » ndz lis 08, 2015 8:52 pm

Jak to jest z tym Umineko? To jest coś na wzór Higurashii? Bo ten drugi tytuł bardzo mi się spodobał. I czy warto brać się za anime czy tylko manga? Słyszałem że anime słabe.

Obawiam się że te 50 tomów przekreśla szanse na ten tytuł w Polsce.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość