Umineko no naku koro ni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
143
51%
Nie
87
31%
Być może
52
18%
 
Liczba głosów: 282

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 10:58 am

Jestem za, jeśli chodzi o ten tytuł. Mam ogromny sentyment do Umineko, więc jak najbardziej bym zakupiła.
Od siebie dodam,że lubię mangi i anime z tagiem kryminał :twisted:

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sie 18, 2014 1:11 pm

Jestem jak najbardziej na tak, VN bardzo mi się podobała, bardzo chętnie zapoznałabym się z mangą :D

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt wrz 23, 2014 6:28 pm

Komentarze spod newsa Kotori na temat przyszłych zapowiedzi:
Obrazek
Żeby to było prawdą ;___; Chociaż bardziej wierzę w wydanie Higurashi niż tego :p

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 23, 2014 6:33 pm

NIE WIERZĘ D:
Jakoś tak zawsze myślałam, że prędzej doczekamy się Higurashi niż tego, znaczy, nie powiem, jak wydadzą to będę płakać ze szczęścia i kupię prenumerata nawet gdybym miała w tym roku akademickim jeść tynk :D
Acz mam wrażenie, że usunięcie rozdziałów nic nie znaczy, Fairy Tail ponoć tez usunięto z tych polskich stron skanlacyjnych jakiś miesiąc temu a JPFy milczo :P

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt wrz 23, 2014 6:36 pm

E tam, usuwanie ze stron skanlacyjnych niekoniecznie musi się wiązać z wydaniem tytułu. Wydaje mi się, że kiedyś ktoś już mówił, że ponoć japońskie wydawnictwa czasem tego wymagają...? Ale nie wiem w sumie, ile w tym prawdy.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » wt wrz 23, 2014 6:44 pm

Rok temu była akcja że JG kazało usunąć wszystkie rozdziały Blood Lad, i wielu innych mang, i też się nie sprawdziło. Takimi informacjami bym się nie sugerowała, chociaż zrobiło mi to wtedy duże nadzieje, i było mi potem jeszcze bardziej smutno jak się okazało że to nieprawda ;_; Ja bym w sumie chyba wolała żeby najpierw wydali Higurashi a dopiero potem Umineko, ale i to i to bym kupiła ^^

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt wrz 23, 2014 6:54 pm

Umineko w przeciwieństwie do Higu kompletnie mnie nie interesuje. Zdecydowanie słabsze imho.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 23, 2014 7:01 pm

Zależy kto czego oczekuje :P Jestem zainteresowana zarówno Higurashi jak i Umineko, jednak o wiele bardziej do gustu przypadło mi Umineko. Sama chyba wolałabym najpierw Higu - tego nie mam po angielsku, fakt faktem Umineko to ta seria, którą jestem w stanie dublować, więc na jedno wychodzi :D
Mam nadzieję, że nie oceniasz przez pryzmat anime D:
Co racja to racja, nie ma co sobie robić na nadziei póki co xd

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 23, 2014 8:03 pm

Myślę, że większy sens ma wydanie najpierw Higurashi, bo wtedy przepada nam wiele smaczków fabularnych z Umineko. Można czytać te mangi bez znajomości tej drugiej, no ale jednak powiązania są.
No i nie mam pojęcia, gdzie niby te rozdziały są usunięte. Na stronie grupy skanlacyjnej są.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 23, 2014 8:09 pm

Marei pisze:Myślę, że większy sens ma wydanie najpierw Higurashi, bo wtedy przepada nam wiele smaczków fabularnych z Umineko
Co prawda to prawda, pomijając już, ze tak w ogóle to najlepiej się najpierw zapoznać z grami :D To ja sugeruję wydawać oba tytuły jednocześnie, a co się będziemy! (W końcu Higurashi ma 30 tomów, tyleee czekac na Umineko?)
Nie mam pojęcia, wierzę na słowo, nie czytuję polskich skanlacji, a i w sumie odkąd YenPress zaczął wydawać to porzuciłam WTDND na rzecz oficjalnego wydania, grę czytałam, a wiadomo, że manga zawsze zrobi lepsze wrażenie na papierze+ten omniiibus

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt wrz 23, 2014 8:35 pm

Marei pisze:No i nie mam pojęcia, gdzie niby te rozdziały są usunięte. Na stronie grupy skanlacyjnej są.
Zostały usunięte na jednej stronie z skanami. No właśnie... na jednej, bo na drugim, dużym portalu nadal są więc...
Alzea pisze:Jestem zainteresowana zarówno Higurashi jak i Umineko, jednak o wiele bardziej do gustu przypadło mi Umineko
Mam tak samo :>
Obrazek

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » wt wrz 23, 2014 8:55 pm

(Żółty autobus? Tak im było? :P) Anyway, na tej stronie zniknęło już wiele mang "na prośbę Studia JG", które nie zostały wydane, więc nie nastawiałabym się :P

Nonononon
Status: Offline

Post autor: Nonononon » śr wrz 24, 2014 10:57 am

Oj Umineko...
Z 4-5 lat temu w Umineko byłam zakochana i nawet mam kilkanaście tomików tego w oryginale.
Powiem tak, zarówno Higurashi jak i Umineko bym bardzo chętnie zobaczyła wydawane w Polsce przez jakieś wydawnictwo, tyle że nie za bardzo wiem komu by się chciało pakować w takie długie serie.
Higurashi ma dobrze ponad 30 tomów, a z tego co się orientuje Umineko ma ich jeszcze więcej, podliczając wszystkie Epizody.
No chyba że jak YenPress sprzedawane byłyby w formie 2w1 (czego osobiście fanką nie jestem).
Zanim któraś z tych serii byłaby zakończona, dobre 6-7 lat by mineło.

Zaznaczyłam opcję "tak"

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn kwie 27, 2015 7:23 pm


Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn kwie 27, 2015 8:19 pm

To już ostatnia część i więcej już nie wyjdzie. A szkoda :( [Czyż nie?]

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn kwie 27, 2015 8:37 pm

No z tego by wynikało. 8 historii jest, tak samo jak w Higuraszu :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn kwie 27, 2015 8:54 pm

Grey pisze:No z tego by wynikało. 8 historii jest, tak samo jak w Higuraszu :)
Faktycznie, dzięki za przypomnienie Grey :wink:. Nie wiem dlaczego, ale najbardziej zawiodłem się na 7 części o tym psedo bishowym detektywie. A moimi ulubionymi dalej pozostają 5 i 6. A jak u was?

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn kwie 27, 2015 9:06 pm

No ostatnia nowelka już jakiś czas temu wyszła, więc najwyższa pora żeby manga też się skończyła :> Nie wiem czy nie trwają jakieś poboczne historie jak w Higurashi. Swoją drogą jestem ciekawa jak przedstawią zakończenie w mandze - 2 wersje? Jakiś czas temu przestałam czytać mango, czekam na całość :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn kwie 27, 2015 9:12 pm

Itachi Uchiha pisze:Nie wiem dlaczego, ale najbardziej zawiodłem się na 7 części o tym psedo bishowym detektywie. A moimi ulubionymi dalej pozostają 5 i 6. A jak u was?
Ciężko powiedzieć xD każda miała swój smak i każda się łączyła z innymi^^ ale fakt, ta 7 z tym detektywem i Leon (imię kobiece lol) była chyba jakaś taka nijaka xD rany, ile lat już minęło odkąd to czytałem... xD

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn kwie 27, 2015 10:33 pm

Pierwsza częśc jeszcze była fajna w miarę. Drugiej nawet nie skończyłam. Już wole Higurashi.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości