Umineko no naku koro ni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
143
51%
Nie
87
31%
Być może
52
18%
 
Liczba głosów: 282

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » śr maja 08, 2013 8:05 pm

Tak :D

DandyWerner
Status: Offline

Post autor: DandyWerner » pt maja 24, 2013 2:30 pm

ohhh za Umineko wszystko !

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt maja 24, 2013 6:23 pm

Umineko jest świetne, myślę, że nawet lepsze niż Higurashi. Jednak spora część potencjalnych nabywców została skutecznie odstraszona przez anime. W sumie nie dziwię się, gdybym nie zaczynała od VN, a właśnie od niego to sama pewnie kijem bym nie ruszyła. Manga jest na poziomie i wierna pierwowzorowi, z chęcią zobaczę wydanie polskie, co raczej jest niemożliwe - jak ktoś już wspomniał, jak coś z serii When they cry wyjdzie to będzie to Higurashi. Dlatego właśnie zaopatrzyłam się już w wydanie YenPressu, jednak jeśli jakimś cudem ta pozycja zostanie wydana to z chęcią przygarnę^^

kama190
Status: Offline

Post autor: kama190 » pn maja 27, 2013 11:40 am

Może bym kupiła jednak po oglądnięciu anime...powiem szczerze że nie doszłam do końca znudziło mnie bez przerwy to samo tu kogoś zabiją tam kogoś zabiją a ten musi wy myśleć jak niby by tu wytłumaczyć te zbrodnie żeby było tak że magia nie istnieje....

Shiroyasha
Status: Offline

Post autor: Shiroyasha » śr maja 29, 2013 12:24 pm

Kupiłabym:) Anime było ciekawe, może momentami dość nielogiczne, ale z tego co wiem było zrobione na podstawie tylko połowy gry. Chętnie dowiedziałabym się więcej oczywiście czytając mangę. Jestem jak najbardziej za.

kochamkisiel
Status: Offline

Post autor: kochamkisiel » śr maja 29, 2013 6:23 pm

TAK!

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr maja 29, 2013 8:17 pm

kochamkisiel pisze:TAK!
Dopisz argumentację dlaczego jesteś na tak.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

kochamkisiel
Status: Offline

Post autor: kochamkisiel » śr maja 29, 2013 9:44 pm

Otóż, zważywszy na na uwielbienie do serii Higurashi jak i Umineko, które dla mnie są świetnymi tytułami było by bardzo miło gdyby ww tytuł został wydany a następnie zakupiony prze mnie przykładowo xD

kimonochan
Status: Offline

Post autor: kimonochan » pn sie 26, 2013 10:25 pm

Tak bardzo na tak! <3 Dobry tytuł, piękna kreska, dużo zagadek - nareszcie coś dla dorosłego widza :)

Dunya
Status: Offline

Post autor: Dunya » wt wrz 03, 2013 8:03 pm

Skusiłabym się <3

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt wrz 06, 2013 6:46 pm

Mam dwa tomy wydania amerykańskiego i raczej mam zamiar kupować od nich resztę.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw lut 27, 2014 12:08 am

Trochę szkoda, że niektórzy patrzą na mangę przez pryzmat anime. Stąd pewnie większość osób jest na nie...
O wiele bardziej chciałbym kupić to niż Higurashi. Bardziej podoba mi się fabuła oraz postacie. Poza tym w Higurashi przez połowę serii nie wiadomo o co chodzi, a tutaj mamy już bardziej konkretne zagadki i rozwiązywanie ich.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyjdzie część piąta po angielsku. Jej i Eriki Furudo nie odpuszczę! Na resztę mnie nie stać :<

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw lut 27, 2014 10:41 am

vishaad pisze:Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyjdzie część piąta po angielsku. Jej i Eriki Furudo nie odpuszczę! Na resztę mnie nie stać :<
A właśnie, YenPress wyda również Chiru? Mam cichą nadzieję, że tak, ale nigdzie się doszukać nie moge. Musze przyznać, że pierwsze pięć tomów w omnibusach robi wrażenie na półce. Choć jak mówiłam, akurat Umineko bym dublowała, gdyby wyszło u nas :P

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » czw lut 27, 2014 12:03 pm

Zagłosowałam na może, w sumie osobiście o wiele bardziej lubię Higurashi, ale Umineko też jest spoko :3

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw lut 27, 2014 12:10 pm

Alzea pisze:
vishaad pisze:Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyjdzie część piąta po angielsku. Jej i Eriki Furudo nie odpuszczę! Na resztę mnie nie stać :<
A właśnie, YenPress wyda również Chiru? Mam cichą nadzieję, że tak, ale nigdzie się doszukać nie moge.
A to nie tak jak z Higurashi - 4 części pytań i 4 części odpowiedzi? 5 część Umineko to z tego co wiem już Chiru.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw lut 27, 2014 1:03 pm

Nie mam pojęcia, ale byłoby trochę bez sensu zostawiać mangę na 4 części, która jest tylko połową. Zresztą zależy jak im się sprzedaje. Chyba, nie wiem.
Dla mnie mogą nawet 2 lata po zakończeniu 4 epa Chiru wydawać.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw lut 27, 2014 5:30 pm

Aratar pisze:
Alzea pisze:
vishaad pisze:Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyjdzie część piąta po angielsku. Jej i Eriki Furudo nie odpuszczę! Na resztę mnie nie stać :<
A właśnie, YenPress wyda również Chiru? Mam cichą nadzieję, że tak, ale nigdzie się doszukać nie moge.
A to nie tak jak z Higurashi - 4 części pytań i 4 części odpowiedzi? 5 część Umineko to z tego co wiem już Chiru.
Własnie tak to wygląda 4 części pytań i 4 odpowiedzi, te z odpowiedziami 5-8 to właśnie Chiru. Po prostu zaczęli Higu wydawać w omnibusach, bo się ponoć nie sprzedawało jak chcieli. A że tak naprawdę każda część wychodzi jako osobny tytuł w Japonii (Legend, Turn itd.) to po prostu boję się, że mogliby przerwać z powodu sprzedaży, choć nie interesuje się tym, to i nie wiem jaka teraz ona jest ;P W sumie dobre pytanie, czy skoro tak to jest traktowane w Japonii to licencję załatwia sie na każdą część osobno (czyli w sumie 8 serii spod szyldu Umineko), czy tez dzielą na dwie - zwykłe i Chiru, a może to jednak jest jedna całość?

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw lut 27, 2014 6:41 pm

Alzea pisze:W sumie dobre pytanie, czy skoro tak to jest traktowane w Japonii to licencję załatwia sie na każdą część osobno (czyli w sumie 8 serii spod szyldu Umineko), czy tez dzielą na dwie - zwykłe i Chiru, a może to jednak jest jedna całość?
Każda księga pytań jest historią osobną i ma swoją księgę odpowiedzi więc tak naprawdę mogliby tylko wydać 1 i 5, 2 i 6, 3 i 7, 4 i 8 więc wydaje mi się, że na każdą część jest osobna licencja. Wiadomo, że lepiej by było wydać całość bo się uzupełniają wzajemnie. Swoją drogą to chyba prędzej przejdę VN Umineko niż to gdzieś do końca wydadzą(mam wersję ze spirte'ami z PS3 :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw lut 27, 2014 7:16 pm

Aratar pisze: Swoją drogą to chyba prędzej przejdę VN Umineko niż to gdzieś do końca wydadzą(mam wersję ze spirte'ami z PS3 :mrgreen: )
Hm, YenPress w przyszłym roku skończy wydawać Alliance, a potem zobaczymy, gry są długie :D Przechodź, przechodź, ja polecam :D Ostatnio czytałam właśnie w wersji z PS3, burżujstwo, głosy i w ogóle. Jak się z tym zapoznawałam to to cóż, wiadomo jak wyglądalo, choc trollface Beato z pierwszej wersji zawsze będzie najlepszy! A teraz, chociażby przy pierwszym epizodzie samym, te zmiany Marii, pięknie~ Wtedy też na kolejną część trzeba było czekać do kolejnego Comiketu, ach te miesiące przepełnione teoriami spiskowymi ;__; Kij, że tak serio dalej pozostało wiele niewiadomych

sasuumi
Status: Offline

Post autor: sasuumi » pt kwie 18, 2014 3:52 pm

Jestem za, jeśli chodzi o ten tytuł. Mam ogromny sentyment do Umineko, więc jak najbardziej bym zakupiła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości