Umineko no naku koro ni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
143
51%
Nie
87
31%
Być może
52
18%
 
Liczba głosów: 282

Akasaka
Status: Offline

Umineko no naku koro ni

Post autor: Akasaka » sob cze 19, 2010 4:45 pm

Umineko no naku koro ni (seria autora Higurashi i Ookami Kakushi) jest moim zdaniem świetną mangą jak najbardziej nadającą się do wydania w Polsce. Kreska jest świetna, fabuła wciągająca. Bardzo mi się podobało anime i mangę na 100% bym kupił.

Historia Umineko no naku koro ni rozpoczyna się 4.X.1986r. kiedy to na wyspę Rokkenjima jak co roku zjeżdżają się członkowie zamożnej rodziny Ushiromiya. Tym razem jednak powód zebrania jest bardziej znaczący. Umierająca głowa rodziny – Kinzo Ushiromiya – wezwał swoje dzieci, a wraz z nimi także wnuki, by móc wyznaczyć godnego następcę. Szczęśliwy wybraniec przejmie nie tylko rodzinne interesy, ale też dziesięć ton złota, którego istnienie wszyscy podejrzewają. Krążą także pogłoski, że sam skarb został rzekomo pozyskany przez Kinzo od wiedźmy Beatrice, w zamian za co wszyscy członkowie rodziny Ushiromiya mieli stać się po upływie odpowiedniego czasu własnością czarownicy i zarazem ofiarami w ceremonii mającej na celu przywrócenie jej do życia. Kochający tatuś i troskliwy dziadek zostawił im jednak nikłą szansę na ocalenie. Muszą tylko rozwikłać pewną łamigłówkę, która pozwoli im znaleźć drogę do ukrytego bogactwa i - co bardziej istotne - przetrwać serię okrutnych morderstw, jakie następują pośród obecnych na wyspie czwartego i piątego października, gdy Rokkenjima zostaje odcięta od świata przez tajfun.

Pierwsza z okładek mangi wygląda tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 7:58 am przez Akasaka, łącznie zmieniany 1 raz.

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » sob cze 19, 2010 5:07 pm

Umineko, hmmm... Osobiście nie specjalnie mi się podobało anime, kreska w mandze też trochę nie bardzo mi pasuje. Jeśli już coś, to wolałabym żeby Waneko wydało Higurashi zamiast Umineko, gdyż tamto bardziej przypadło mi do gustu. Jednak nie jestem na nie, z pewnością znaleźli by się ludzie którzy chcieliby mieć tą serię. Sama nie wiem czy bym ją kupiła, to też zależy z ilu tomów seria się składa (autor wątku takiej informacji nie podał).

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » pn cze 21, 2010 8:55 pm

O tak, jestem zdecydowanie za. Aktualnie jestem mniej więcej w połowie serii anime i podoba mi się nawet bardziej niż Higurashi. Więc zdecydowanie tak!

Angel
Status: Offline

Post autor: Angel » śr cze 23, 2010 7:57 pm

Heh, też miałam ochotę zaproponować ten tytuł. Co prawda grafika nie zwala z nóg (a w anime jest taka śliczna!) ale sądzę że to tytuł warty wydania. Waneko, zgodzisz się?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw cze 24, 2010 9:16 pm

Muszę przyznać, że opis mnie zainteresował... muszę obadać anime:D...
Uzupełnienie:
Ilość tomów: 9 (niezakończone)
Wydawca : Square Enix

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » pn lip 12, 2010 11:49 am

Jestem raczej za, ale wolalabym zeby najpierw wydali Higurashi... Troche ciekawsze jest moim zdaniem :)

atanna
Status: Offline

Post autor: atanna » śr sty 26, 2011 6:23 pm

Wie ktoś może czy jakieś wydawnictwo planuje tę serię? Chodzi mi o zrozumiały język np. angielski.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr sty 26, 2011 7:45 pm

Fabuła i prowadzenie animca były tak debilne, że nie chcę mieć z tym więcej do czynienia w żadnej formie...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sty 27, 2011 2:03 pm

A mi się anime bardzo podobało. Mangę też bym chętnie przeczytał ;)

atanna
Status: Offline

Post autor: atanna » pn kwie 30, 2012 6:59 pm

Może niektórych ucieszy fakt (mnie na pewno ;), że yenpress zamierza wydać Umineko.
http://www.yenpress.com/2012/04/new-ann ... yen-press/
Co nie zmienia faktu, że miło by było zobaczyć/mieć to po polsku.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn kwie 30, 2012 8:56 pm

Wydadzą Termy!!! To już wiem, co sobie kiedyś sprowadzę :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn kwie 30, 2012 10:15 pm

Yen Press rządzi :3 W dodatku obydwie pozycje będą wydaniami zbiorczymi.

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » śr maja 02, 2012 11:05 pm

Quithe pisze:Fabuła i prowadzenie animca były tak debilne, że nie chcę mieć z tym więcej do czynienia w żadnej formie...


Nic dodać, nic ująć :lol:

Koralina98
Status: Offline

Post autor: Koralina98 » czw sie 02, 2012 1:16 pm

Jestem zdecydowanie na Tak. Powód? :
-Anime i manga różnią się bardzo fabułą. W anime wycieli bardzo istotne momenty dla fabuły.Poza tym anime bardzo mi się spodobało,więc czemu nie :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 04, 2012 12:17 pm

Mam zamiar kupić ten tytuł od Yenpressu, więc polskim wydaniem nie jestem zainteresowana. :P

Bakuman
Status: Offline

Post autor: Bakuman » ndz sie 05, 2012 11:37 pm

Anime było spoko, ale jakoś mangi bym nie kupił :wink:

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » czw sty 24, 2013 9:32 pm

Jestem za wydaniem Umineko. Nie czytałem mangi, ale widziałem anime i podobało mi się bardzo. Manga nie powinna być czymś gorszym. Przynajmniej z zasady tak jest ;) Oczywiście też wolałbym najpierw wydanie Higurashi. Niestety ilość tomów obu tytułów jest tak duża, że nie wróży to dobrze polskiemu wydaniu, którejkolwiek.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » pt sty 25, 2013 2:36 pm

Akurat w tym wypadku Visual novel>manga>anime

boogie
Status: Offline

Post autor: boogie » pt sty 25, 2013 5:02 pm

Też jestem za wydaniem! Jak podobne do Higurashi to chcę to mieć.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 6:57 pm

Jestem za ;3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości