Elfen Lied

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
106
46%
Nie
108
47%
Być może
17
7%
 
Liczba głosów: 231

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » ndz kwie 05, 2015 5:40 pm

TAK.
Wolałbym nowszą mange tego autora, jednak na tym forum jest ostro shejtowana, przez ludzi, którzy widzieli kilka obrazków wyrwanych z kontekstu, więc EL bym nie pogardził także.
Nie chodzi mi o tutaj o krwawość - w zasadzie uważam za minus, ale cała historia była po prostu ciekawa.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt kwie 10, 2015 4:54 pm

Nie kupiłabym, choćby mi płacili i walili po głowie krzesłem. :P Anime kompletnie do mnie nie przemówiło, więc z mangą na pewno nie byłoby inaczej.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt kwie 10, 2015 5:14 pm

Przeczytalam te mange i musze powiedziec, ze przy niej anime to niemal arcydzielo. Tu sie dzieja takie rzeczy, ze czlowiek ma ochote walic glowa o sciane.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 10, 2015 5:21 pm

Nope. Anime było bardzo słabe. Manga choć trochu lepsza, jednakże historia w niej zawarta jest do jednorazowego zapoznania się, bo potem strasznie przynudza i irytuję :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt kwie 10, 2015 6:36 pm

Ilekroć ktoś daje "Nie" w ankiecie jeden Diclonius umiera :( nie zamieniajcie serca w twardy głaz...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt kwie 10, 2015 8:59 pm

Grey pisze:Ilekroć ktoś daje "Nie" w ankiecie jeden Diclonius umiera :(
Przekonałeś mnie tym. Głosuję na nie.
Jedynym plusem anime był opening, mangę czytałem dawno dawno temu i zrobiła na mnie jeszcze gorsze wrażenie.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pt kwie 10, 2015 11:03 pm

Nie. Dla mnie ta seria to gniot.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Shiya00
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2016 10:02 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Shiya00 » śr lip 13, 2016 1:21 pm

Sama manga, porównując ją z anime jest w porządku. Ma swoje refleksyjne i wzruszające momenty, aczkolwiek nie chciałabym jej mieć na półce. :cry:

Orbech
Status: Offline

Post autor: Orbech » pn maja 01, 2017 2:53 pm

Zdecydowanie kupiłbym. Z tego co wiem, to fabuła mangi różni się od tej z anime, więc byłoby to coś nowego, nawet dla tych, którzy obejrzeli wcześniej anime.

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » śr maja 10, 2017 11:30 pm

Przeczytałam całą serię i z chęcią bym kupiła :D . Fabuła jest znacznie lepsza od anime (moim zdaniem te 12 odcinków to ,,czubek góry lodowej" i dopiero w późniejszych tomach mangi akcja się rozwija w naprawdę ciekawy sposób). Minusem jest kreska, która w anime jest ładniejsza :cry: . Zakończenie bardzo mi się podobało, ale wciąż nie rozumiem skąd wziął się tytuł tej mangi :shock: ... Moda? Autor lubił twórczość Eduarda Morikiego?

Gwathgor
Status: Offline

Post autor: Gwathgor » śr maja 10, 2017 11:39 pm

Marei pisze:
Grey pisze:Ilekroć ktoś daje "Nie" w ankiecie jeden Diclonius umiera :(
Przekonałeś mnie tym. Głosuję na nie.
+1

Nie żeby trzeba mnie było przekonywać do głosowania na nie. Nie wierzę, żeby manga, na podstawie której powstało coś takiego jak animcowe EL, była dobra.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Elfen Lied

Post autor: Sebek » pn wrz 16, 2019 9:51 pm

Jestem jak najbardziej za wydaniem tej mangi.
Obrazek

Kajoken
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 05, 2020 6:34 pm
Status: Offline

Elfen Lied

Post autor: Kajoken » sob wrz 05, 2020 6:47 pm

Anime faktycznie w porównaniu do mangi było naprawdę kiepskie a popularność jakąś zdobyło,mimo kreski i wieku mangi potrafi nieźle dać popalić po emocjach i nie raz zaskoczyć,więc jestem na tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości