Elfen Lied

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
106
46%
Nie
108
47%
Być może
17
7%
 
Liczba głosów: 231

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz cze 12, 2011 12:53 am

Anime jest świetne, manga pewnie też, jestem za. Kupię całą serię :D.

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » wt cze 28, 2011 7:16 pm

Jestem jak najbardziej na tak. Opis intrygujący. A w internecie same pozytywne oceny. Jak na razie oglądałam tylko pierwszy odcinek, ale i tak jestem zachwycona.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt cze 28, 2011 7:53 pm

Fonin pisze:. A w internecie same pozytywne oceny.
Doprawdy?

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » wt cze 28, 2011 8:34 pm

GrisznakIW pisze:
Fonin pisze:. A w internecie same pozytywne oceny.
Doprawdy?
no dobra mój błąd. Same pozytywne oceny anime :D

ale mimo wszystko nadal jestem ciekawa mangi

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » wt cze 28, 2011 9:04 pm

Fonin pisze:Same pozytywne oceny anime :D
Serio?

Animka była popularna, ale kilka ładnych lat temu. Natomiast manga jest koszmarnie narysowana, w jej dalszej części pojawiają się wyjątkowo głupie rozwiązania fabularne (okręt-mech z wektorami), a zakończenie czytałem śmiejąc się ile wlezie szczególnie gdy Lucy próbowała swoimi wektorami zniszczyć świat. Widok wektorów rozwalających samoloty, okręty, miasto i unoszących się nad planetą był tak idiotyczny, że bardziej się chyba nie da.

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » wt cze 28, 2011 9:29 pm

CainSerafin pisze:
Fonin pisze:Same pozytywne oceny anime :D
Serio?
Ale wy się na mnie uwzięliście. Akurat ja nie czytałam złych recenzji. Nie mówię przecież że one nie istnieją. A gusta są przecież różne. Niektórym akurat anime sie podoba...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr cze 29, 2011 9:00 am

Fonin pisze:
CainSerafin pisze:
Fonin pisze:Same pozytywne oceny anime :D
Serio?
Ale wy się na mnie uwzięliście. Akurat ja nie czytałam złych recenzji. Nie mówię przecież że one nie istnieją..
A umiesz czytać w ogóle? To jest recenzja mangi, o której tu mowa, nie anime. Bo temat nie dotyczy wydawania anime, lecz właśnie mang.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr cze 29, 2011 1:33 pm

CainSerafin pisze: a zakończenie czytałem śmiejąc się ile wlezie szczególnie gdy Lucy próbowała swoimi wektorami zniszczyć świat
Szacunek, że dopiero zakończenie. Ja nie pokładałem się ze śmiechu od początku, do samiuśkiego końca animca:) Mój brzuch źle to wspomina.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw cze 30, 2011 12:58 am

Mam nadzieję, że wybierając pozycję do czytania / oglądania nie sugerujecie się recenzjami. Szczególnie na takich serwisach jak tanuki, gdzie pozycje z najniższymi ocenami są częściej fajniejsze od tych z najwyższymi.
To tak ode mnie, skoro już ktoś tam zarzucił linki do recenzji na tej stronie ;)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 30, 2011 11:48 am

Szczególnie na takich serwisach jak tanuki, gdzie pozycje z najniższymi ocenami są częściej fajniejsze od tych z najwyższymi.
Podasz przykłady?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw cze 30, 2011 12:49 pm

Wystarczy, że Tanuki, to wszystko wyjaśnia :P

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » czw cze 30, 2011 3:09 pm

Wiesz, kłopot w tym że nie bardzo. Z punktu widzenia recenzentów i redakcji ważne jest to jakie dokładnie rzeczy w danym portalu nie podobają się czytelnikom, oraz jakie recenzje wymagają poprawy (czyli w praktyce napisania recenzji alternatywnej). Dodatkowym problemem jest to, że takie dane są trudne do zdobycia, bo konstruktywna krytyka to prawdziwa rzadkość w polskim internecie. Ogólnie chyba jedynym rozsądnym źródłem takich wiadomości byłoby dogadanie się Tanuka z Azunime i prywatna wymiana różnych spostrzeżeń pomiędzy ich redakcjami.

Ok. Kończymy flejm, który już teraz zabrnął za daleko, czy ktoś ma coś do dodania.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw cze 30, 2011 7:39 pm

Gorszych recenzji niż na Tanuki nie ma, tak BTW.
A tak po drugie BTW nie rozumiem czemu się ludzie na tę mangę uwzięli. Okej, rozumiem, że może się nie podobac, to normalne, ale czemu gdy ktoś się odezwie pochlebnie o niej, zaraz się zbierze grupa do ataku na nią? Paranoja jakaś.

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » czw cze 30, 2011 8:36 pm

Grey pisze:A tak po drugie BTW nie rozumiem czemu się ludzie na tę mangę uwzięli. Okej, rozumiem, że może się nie podobac, to normalne, ale czemu gdy ktoś się odezwie pochlebnie o niej, zaraz się zbierze grupa do ataku na nią? Paranoja jakaś.
Odnosisz się do tego tematu czy do innych for, lub portali, bo nie zauważyłem tu jakiegoś rzucania się z mackami i widłami na każdego kto ośmielił się napisać o tej mandze dobrze. Ot, prowadzimy typową dyskusję jakich wiele w internecie. A moje zdanie o mandze już wyraziłem - to słabizna z denną fabułą, głupimi postaciami i niedopracowaną kreską, która jedynie dzięki dużej ilości golizny, brutalności i emocenia została zauważona przez mangowców.

BTW. Fani Elfien Lied też potrafią byś wyjątkowo namolni i agresywni - patrz komentarze tom-- pod recką na Acepie. Największy LOL we wszechświecie gwarantowany!

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lip 01, 2011 1:40 pm

GrisznakIW pisze:
Szczególnie na takich serwisach jak tanuki, gdzie pozycje z najniższymi ocenami są częściej fajniejsze od tych z najwyższymi.
Podasz przykłady?
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lis ... 1/?noalt=0
Tu ich pełno, każdy znajdzie coś dla siebie. Afrosamuraj oceniony na 1/5, mimo 8/10 za kreskę i muzykę? Tak samo się bawiłem jak przy Samurai Champloo. School Days ocenione podobnie, tylko za zakończenie. Nie wspomnę o pozycjach gdzie autor przyznaje się, że nie przepada za ecchi a bierze się za ich oglądanie i jeszcze je recenzuje :?

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » pt lip 01, 2011 9:22 pm

Ja tam nie jestem ani fanem ani antyfanem. Fabuła jest moim zdaniem całkiem ciekawa, tyle, że nie do końca dobrze zrealizowana, natomiast bohaterowie są całkowicie do kitu, a kreska no comment. Także ja bym nie kupiła.
Mnie na tanuki często denerwuje, że zwykle wszyscy recenzenci oceniają anime bardzo podobnie. Normalnie jak jakieś klony. A z oceną recenzenta nie trzeba się wcale zgadzać ani nie powinno się tym bardziej sugerować jego/jej oceną. Ja się zwykle sugeruję oceną użytkowników, ew. redakcji. No i czasami niektóre serie stają się ogólnie popularne i człowiek chce je obejrzeć z ciekawości, chociażby po to żeby wiedzieć co w trawie piszczy:xd

blacksider
Status: Offline

Post autor: blacksider » wt lip 05, 2011 6:27 pm

jestem na tak, chętnie bym kupił, zwłaszcza serię 2 w 1 :P

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » sob lip 16, 2011 11:21 am

jestem na tak fabuła jest ciekawa a kreskę da się wytrzymać :wink:

Sharpys
Status: Offline

Post autor: Sharpys » śr paź 05, 2011 11:29 am

Tytuł godzien uwagi. Ale wątpię, że Japonia zgodzi się na wydanie
takie kultowego można rzec tytułu. :?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lis 12, 2011 7:22 pm

Czytałem trochę mangę, jest ciekawa, więc jestem na TAK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości