Lovely Complex!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
132
53%
Nie
78
31%
Być może
39
16%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » wt gru 02, 2014 9:22 pm

Zmartwychwstaję temat (właśnie się produkowałam z własnym dotyczącym tego właśnie tomiku a tu zonk. Najpierw się szuka, a nie).

Seria może i "starsza", ale z ładną kreską i przede wszystkim jest skończona.
Ostatnio niestety coraz więcej mang o mordach, trupach tudzież yaoicach (z tego niektóre z tych ostatnich nawet lubię), a taki przyjemny tytuł aż się prosi by go wydać.
Ale tego no... może to tylko ja.
Lovely complex to jedno z tych zabawniejszych shoujo, którego motywy wręcz rozbrajają. Nie jest to klasyczna opowiastka o słodkim dziewczęciu i męskim urodzicielu kobiecych serc. Dzięki Niebiosom!

Chętnie kupiłabym calutkie 17 tomików, nawet jeśli sam gatunek shoujo nie należy do moich ulubionych. Ta manga jest po prostu kochana.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt gru 02, 2014 9:29 pm

Oglądałem nie tak dawno anime i przypadło mi do gustu. Z miłą chęcią zapoznam się z mangą. Więc jestem na tak :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr gru 03, 2014 1:07 am

Przeczytałam całą mangę chyba jakoś na początku tego roku ale powiedzmy sobie szczerze - niewiele z niej pamiętam, po za tym, że chłopak był niższy od Koizumi(tak ona się chyba nazywała?) i miał na imię Otani xD ale nawet mi się podobało, więc może bym kupiła by sobie odświeżyć pamięć, chociaż moim zdaniem takie przyjemne to było ale dość średnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr gru 03, 2014 1:14 am

A ja też niewiele pamiętam, ale bawiłam się świetnie. Polubiłam bohaterów i byłam w stanie przeżywać wszystko razem z nimi a to jest to, czego oczekuję od szkolnych romansów, więc z mojej strony duże tak.

nekomimi
Status: Offline

Post autor: nekomimi » śr gru 03, 2014 12:05 pm

Obejrzałam to anime dwa razy i pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę:) Wielokrotnie się uśmiałam, postacie były znakomite i ogólnie fabuła całkiem spoko, po prostu milutkie anime:) Muszę zabrać się także za mangę:)

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr gru 03, 2014 1:20 pm

Anime jest bardzo kochane a manga bije je mimo wszystko na głowę :D Przede wszystkim większą ilością ciekawych wątków, ot co, chociaż szczerze powiedziawszy anime tak zgrabnie ucięło i pomieszało niektóre wątki, że nie widać żadnych zgrzytów.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr gru 03, 2014 1:33 pm

To jedyne anime które oglądałam z 4 razy i za każdym razem przeżywam emocje bohaterów tak samo. Gdyby wyszedł u nas ten tytuł byłabym wniebowzięta! Risa i Otani nie są sztampowymi przedstawicielami gatunku shoujo, za co chyba tak bardzo kocham ten tytuł. Zgodzie się również Tokusą, miło było odkrywać w mandze wątki których nie pokazano w anime :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr gru 03, 2014 2:05 pm

Jestem za. Widzę, że głosowałam, ale nie wypowiadałam się chyba. Przy anime ubawiłam się setnie i chętnie zapoznałabym się z mangą.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » śr gru 03, 2014 8:18 pm

Uwielbiam anime. Oglądałam je kilka razy jakiś czas temu. Chętnie kupiłabym mangę, bo nie miałam okazji jej czytać.
Tokusa pisze:Anime jest bardzo kochane a manga bije je mimo wszystko na głowę :D
To dobra wiadomość, przynajmniej gdyby manga została wydana nie byłoby odgrzanego kotleta.

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt gru 05, 2014 10:59 am

W sumie jestem ciekawa stanowiska ekipy Waneko co do tego tytułu, bo jakby nie było został już zaproponowany w 2010.
A no, póki co żyję nadzieją, że może kiedyś wyda ten tytuł. Ale im więcej latek tym gorzej ;-;
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob sty 03, 2015 8:09 am

Ja spokojnie był kupił. Co to jest 17 tomów.
Jedno z moich ulubionych anime. Stawianie na humor u mnie popłaca. Lubię kiedy główna para jest oparta na jakiejś sprzeczności. Risa zajmuje zaszczytne 3 miejsce moich ulubionych postaci kobiecych, po Nodame i Nami (ta sama seiyū).

Mi nie przeszkadza że manga jest starsza. Przecież Specjal A przeszło.
W razie czego można spróbować wcześniej wydać inną mangę tej autorki "Nanaco Robin" która ma tylko 3 tomy, a nie jest dużo słabsza.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

zamek1989
Status: Offline

Post autor: zamek1989 » czw sty 08, 2015 11:19 pm

jestem jak najbardziej na TAK kolejna manga należąca do moich faworytów gdyby została wydana napewno aznlazła by sie na mojej półeczce :P

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt lut 20, 2015 6:28 am

Pozwalam sobie zmartwychwstać temat :T
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » pt lut 20, 2015 6:03 pm

Właśnie, właśnie!
Na mojej półce z shoujo są już Dengeki Daisy, Beast Master i Ścieżki młodości, do szczęścia brakuje tylko Lovely Complex, Strobe Edge, Cat street i Hirunaka no ryuusei. :3

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » sob lut 21, 2015 12:09 pm

Na mojej półce z shoujo są już Dengeki Daisy, Beast Master i Ścieżki młodości, do szczęścia brakuje tylko Lovely Complex, Strobe Edge, Cat street i Hirunaka no ryuusei. :3
Ma mojej półce też stoi DD, BM i Ścieżki, do tego VK, Rock na szóstkę i Orange(2 tomiki, niebawem już 3).

Ale czy kiedyś LC zostanie wydane :( . Młodą mangą już nie jest i inne nowsze mogą ją dyskwalifikować, a też chętnie bym kupiła, bo to taka dobra manga. Dengeki ma 16 tomików, VK aż 19, więc w tym zakresie mieści się.

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » sob lut 21, 2015 5:13 pm

Anime oglądałam i było ciekawe, ale kreska i ilość tomów mangi mnie nie zachęcają

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » ndz lut 22, 2015 11:49 am

Tak tak tak!! Świetna shojka, nie ma w niej zbędnego dramatyzowania, bardzo dobra komedia. Nawet jeśli pokrywa ją już warstwa kurzu, z przyjemnością zobaczyłabym ją na swojej półce ^^ Po przeczytaniu LC czułam straszny niedosyt i rzuciłam sie na wszystkie dodatki jakie znalazłam xD

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » ndz mar 08, 2015 10:56 am

Kreska nie jest taka zła, wciąż trzyma poziom i całkiem dobrze znosi próbę czasu :D
Ale co prawda to prawda- robi się coraz starsza [dlatego świetnie byłoby ją wydać, póki jeszcze nie sypie się w rękach ze starości, a serio jest warta wydania].

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » ndz mar 08, 2015 7:45 pm

Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej sobie odpuścić ten tytuł, z racji, że przez tyle lat nikt się nie pokusił na jego wydanie. Latka lecą na niekorzyść i prędzej zostaną wydane nowsze tytuły niż ten :( .

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 08, 2015 9:44 pm

Jasne, że lata wpływają na niekorzyść serii. Co nie zmienia faktu, że tak komediowego romansu można ze świecą szukać. Lovely Complex jest jedną z najzabawniejszych shoujo mang, które czytałam, i będę się upierać przy wydaniu tej mangi u nas :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości