JoJo's Bizarre Adventure

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
121
53%
Nie
87
38%
Być może
21
9%
 
Liczba głosów: 229

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 12, 2013 7:31 pm

Chyba, żeby mi za darmo dali. O kupieniu czegoś takiego nie ma mowy.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt lut 12, 2013 7:34 pm

Za dużo tomów, niestety :C Też na nie.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » wt lut 12, 2013 8:08 pm

ja bym kupiła, tylko jak musiałoby wyglądać wydanie? chyba 3w1 co miesiąc :>

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 12, 2013 8:25 pm

Dahlia pisze:ja bym kupiła, tylko jak musiałoby wyglądać wydanie? chyba 3w1 co miesiąc :>
Były czasy, że Dragon Ball wychodził co dwa tygodnie...

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt lut 12, 2013 9:13 pm

GrisznakIW pisze: Były czasy, że Dragon Ball wychodził co dwa tygodnie...
Pamiętam to:D Co 2 tygodnie leciałam do kiosku po mojego "Bulika";p
Ah, to były czasy;) żeby teraz tyle mangi kosztowały...
Co do tematu - raczej bym nie kupiła.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » wt lut 12, 2013 9:16 pm

GrisznakIW pisze:Były czasy, że Dragon Ball wychodził co dwa tygodnie...
ta wiem, co 2 tygodnie biegłam na wcześniejszy autobus, by kupić tomik w kiosku Ruchu i zdążyć przeczytać przed 7.30 - wtedy rozpoczynały się lekcje :>

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » czw maja 29, 2014 6:17 pm

Nikt tego do tej pory nie odkopał? Anime jest w obecnej chwili szalanie popularne, więc myślę, że manga miałaby spore szanse. Styl jest raczej nietypowy i to chyba jeden z najoryginalniejszych shounenów jakie powstają.
Obrazek

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt maja 30, 2014 10:14 am

Jestem na TAK. Anime mi nie podeszło, ale manga mnie wciągnęła jak czarna dziura ^-^

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt maja 30, 2014 9:18 pm

Na pewno bym nie kupiła. Kompletnie nie moje klimaty, a dodatkowo bardzo długie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt maja 30, 2014 9:49 pm

Przeczytałam tylko pierwszą historię.
Fabułą nie zgorsza, ale mnie nie wciągnęło. Ponadto wszyscy faceci wyglądają jaj nadmuchane koła od traktorów a kobiety są mniejsze od ich jednej ręki więc tym bardziej nie.

Ponadto tak hardkorowej liczy tomów nikt u nas nie wyda.

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » pt maja 30, 2014 9:50 pm

ZenekPsychopata pisze:Nikt tego do tej pory nie odkopał? Anime jest w obecnej chwili szalanie popularne, więc myślę, że manga miałaby spore szanse. Styl jest raczej nietypowy i to chyba jeden z najoryginalniejszych shounenów jakie powstają.
Kolejnym plusem tej serii jest to, że jest podzielona na części, dziwie się, że żadne wydawnictwo nie próbowało wydawać Jojo, zawsze można zrezygnować z kontynuacji. Pierwsza część składa się z 5 tomów, a druga ma 7 tomów, więc żadne to ryzyko dla wydawnictwa.
Ja jestem na tak.
Ponadto tak hardkorowej liczy tomów nikt u nas nie wyda.
OP będzie miało podobną ilość tomów, a poza tym nie trzeba wszystkiego wydawać.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt maja 30, 2014 10:04 pm

kunio pisze:Cytat:
Ponadto tak hardkorowej liczy tomów nikt u nas nie wyda.

OP będzie miało podobną ilość tomów, a poza tym nie trzeba wszystkiego wydawać.
Jak shonena nie kupią dziewczyny to się nie sprzeda, a OP jednak chociażby pod względem kreski wypada (w mojej opinii ) lepiej. Ponadto OP jest bardziej humorystyczną mangą aniżeli JoJo

Choć jeśli można by wydać 5 tomów to może ktoś się kiedyś skusi, np taki jpf w kolekcji seinen.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt maja 30, 2014 10:44 pm

Sądzę, że jednak całkowita ilość tomów odstraszy wielu ludzi. Poza tym, pod względem popularności wśród młodzież to nadal nie jest konkurencja dla Bleach, Naruto czy FT.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 8:37 pm

GrisznakIW pisze:Poza tym, pod względem popularności wśród młodzież to nadal nie jest konkurencja dla Bleach, Naruto czy FT.
Niekoniecznie, na Magnificonie na sporej ilości paneli poświęconych polskim mangom ludzie wspominali bardzo często o Jojo. :P Więc może te pierwsze historyjki by się sprzedały.
Ja... Pewnie początkowi dałabym szansę, więc tak. :)

roxas3
Status: Offline

Post autor: roxas3 » pt sie 29, 2014 8:33 pm

Jestem na NIE ilość tomów odpycha na kilometry.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pt sie 29, 2014 8:55 pm

Anime bardzo mi się podobało, i jestem fanką JoJo, ale mangi bym nie kupiła nawet gdyby miała 50 tomów, a co dopiero ponad 100. Bardzo nie lubię tasiemców :<

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » sob sie 30, 2014 6:03 pm

I tak nie zostanie wydany, bo za długie ;/ ma ponad 111 tomów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » pn lip 13, 2015 7:38 pm

Jedyny obok HxH tasiemiec, który na 100% bym kupował. Nie rozumiem ludzi, którzy nie dają ten mandze szans ze względu na liczbę tomów. Wielokrotnie było mówione, że nie trzeba wydawać całości. Idealna pozycja dla Waneko, aby pokazać, że obok tych wszystkich przehajpowanych serii mają jaja wydać coś, co niesie za sobą jakiekolwiek ryzyko. Z tego co się orientuję to Waneko lubi tą serię, więc tym bardziej nie rozumiem, dlaczego tak boją sie wydania. Chyba wpadka z Battle Royale skutecznie dała się we znaki wydawnictwu.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn lip 13, 2015 8:24 pm

Ramsey Ka pisze:Z tego co się orientuję to Waneko lubi tą serię, więc tym bardziej nie rozumiem, dlaczego tak boją sie wydania.
Obejrzyj nagranie z panelu "jak wydawnictwa wybierają mangi do wydania" z konwentu Magnificon 2015 (dział "konwenty" i tam znajdziesz odpowiedni temat) to się wyjaśni, dlaczego nie. :P
A szkoda, bo sama bym kupowała. Ta manga jest na swój dziwny sposób rewelacyjna (chociaż przeczytałam niewiele :lol: ).

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » sob paź 24, 2015 8:04 pm

Słuchałem tego nagrania. Coś mówili o arcach, że niby coś z licencjami i manga nie wychodziłaby regularnie. Ale nie pamiętam dokładnie, więc przesłucham jeszcze raz :D

EDIT:
Przesłuchałem nagrania jeszcze raz i niestety argumenty przeciw wydaniu mangi w Polsce są śmieszne (zwłaszcza ten z rankingami na gildii itp.).

Jednak pod ostatnim wpisem JPF nawiązała się dyskusja o wydaniu Jojo w Polsce i można dowiedzieć się paru interesujących rzeczy.
Shueisha na chwilę obecną udziela nowych licencji tylko na wydanie "JoJonium" - to samo co teraz leci w Ameryce, a więc A5, twarda oprawa, kolorowe strony.
Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie to za wydaniem Jojo jest cały mangowy youtube (Buki, Axerfish, Turpat, Szobu). Darmowa reklama :P

[ Dodano: Sob 24 Paź, 2015 ]
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ime/.94593


Kolejny sezon anime! A mangi w Polsce jak nie było tak nie ma :( Obijasz się JPFie! :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości