JoJo's Bizarre Adventure

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
121
53%
Nie
87
38%
Być może
21
9%
 
Liczba głosów: 229

Mikołaj
Status: Offline

JoJo's Bizarre Adventure

Post autor: Mikołaj » czw kwie 15, 2010 3:22 pm

Proponuję mangę JoJo's Bizarre Adventure.
Trochę info : http://forum.cdaction.pl/JoJoand39s-Biz ... 38717.html
http://en.wikipedia.org/wiki/JoJo%27s_Bizarre_Adventure
Manga składa się z siedmiu serii, które mają łącznie 100 tomów (najnowsza część Steel ball run wciąż wychodzi, a gdzieś słyszałem, że autor już zapowiada następną (chociaż nie jestem pewien)Najlepsze jest to, że każda seria dzieje się w innym miejscu i ma innego głównego bohatera. Według mnie jest to jedna z najlepszych mang akcji i uważam, że powinien się z nią zapoznać każdy fan mangi :)
A co wy na to żeby ta manga trafiła na półki polskich empików i sklepów komiksowych ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 8:15 am przez Mikołaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Great Inu
Status: Offline

Post autor: Great Inu » ndz kwie 18, 2010 1:04 pm

Jeśli manga nie była by nudna to czemu nie, ale wątpię, że jakiekolwiek wydawnictwo w Polsce wyda tak długą mangę. Osobiście nic na temat serii nie mogę powiedzieć bo nigdy ie miałem z nią styczności, ale poczytam sobie o tym.

Mikołaj
Status: Offline

Post autor: Mikołaj » ndz kwie 18, 2010 6:37 pm

Great Inu pisze:że jakiekolwiek wydawnictwo w Polsce wyda tak długą mangę
I to jest właśnie ten bajer z JoJo. To jest siedem nie zależnych od siebie serii, które łączą się tylko tytułem oraz ogólnymi założeniami :) Można by najpierw wydać pierwszą część (która liczy sobie tylko 5 tomów) jeśli by się nie przyjęła to po jakimś czasie można by spróbować z najbardziej uznaną w Japonii serią trzecią albo z ostatnią siódmą serią, która różni się tym, że należy do gatunku seinen. To nie jest 100+ tomów tej samej historii ciągnącej się przez tę ilość tomów :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » śr kwie 21, 2010 9:58 pm

Mikołaj Radoła pisze:To nie jest 100+ tomów tej samej historii ciągnącej się przez tę ilość tomów
I tak i nie. Dopiero ostatnia (20 tomów) odcina się grubą kreską od poprzedników.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw kwie 22, 2010 5:59 am

Mikołaj Radoła pisze:Można by najpierw wydać pierwszą część (która liczy sobie tylko 5 tomów) jeśli by się nie przyjęła to po jakimś czasie można by spróbować z najbardziej uznaną w Japonii serią trzecią...
... czyli popełnić wydawnicze samobójstwo... zdrowy rozsądek podpowiada, że nie wypuszcza się kolejnej serii czegoś, co NIE przyjęło się na rynku... przecież sam tytuł by odstraszał ["co to? Aaa, ta beznadzieja..." coś w tym stylu] :roll:
Po jakimś czasie powiadasz... jakim? 10 lat? 15? Chodzi o to, żeby tytuł został zapomniany i nowe pokolenie po niego sięgnęło? :-k

Gwoli ścislości - nie jestem na nie... na tak też nie... poczytam o tym i może wyrobię sobie opinię...

Mikołaj
Status: Offline

Post autor: Mikołaj » czw kwie 22, 2010 2:55 pm

Ine-chan pisze:Można by najpierw wydać pierwszą część (która liczy sobie tylko 5 tomów) jeśli by się nie przyjęła to po jakimś czasie można by spróbować z najbardziej uznaną w Japonii serią trzecią...

... czyli popełnić wydawnicze samobójstwo... zdrowy rozsądek podpowiada, że nie wypuszcza się kolejnej serii czegoś, co NIE przyjęło się na rynku... przecież sam tytuł by odstraszał ["co to? Aaa, ta beznadzieja..." coś w tym stylu] :roll:
Po jakimś czasie powiadasz... jakim? 10 lat? 15? Chodzi o to, żeby tytuł został zapomniany i nowe pokolenie po niego sięgnęło? :-k
No w sumie masz rację :P

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob kwie 24, 2010 12:24 pm

Jestem na nie. Za długa seria. Poza tym podejrzewam, że nawet 5-tomową serie Waneko wydawałoby 5 lat.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr lip 25, 2012 2:08 am

Może serial anime, który jest planowany na jesień tego roku, zwiększy trochę szanse na zainteresowanie się JoJo przez mangowców i wydawnictwa.

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » pt sty 18, 2013 4:19 pm

OgóreKiszony pisze:Może serial anime, który jest planowany na jesień tego roku, zwiększy trochę szanse na zainteresowanie się JoJo przez mangowców i wydawnictwa.
Właśnie oglądam serial i mnie zachęcił. Jestem na tak :mrgreen:

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 19, 2013 1:17 pm

Sam miałem załorzyć temat o Jojo, ale ktoś mnie ubiegł. Jestem jak najbardziej na tak. Nie trzaba wydawać od razu całości. W przypadku kiedy seria się nie przyjeła wystarczy zakończyć ją na którejś z serii.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » ndz sty 20, 2013 11:34 pm

I słusznie, choć coś mi mówi że w takim wypadku Waneko zakończyłoby wydawanie na piątym tomie wraz z końcem serii Phantom Blood. Przykro mi ale pierwsze tomy są narysowane zbyt koślawą i archaiczną kreską, by mogły się u nas sprzedać. Nawet anime niewiele w tej kwestii zmieniło, bo zostało ono zauważone chyba tylko na Senpuu Society, gdzie robi małą furorę w plebiscytach.

Większy sens miałoby rozpoczęcie wydawania od serii Steel Ball Run, rozgrywającej się w alternatywnym uniwersum. Nie dość że to manga na wpół sportowa, gdyż toczy się w XIX wieku podczas wyścigu konnego wzdłuż USA, to jeszcze jest jedną z najlepszych części cyklu. Kłopot w tym że jest i tak długa (24 tomy), wygląd bohaterów dotąd wzbudza we mnie zdumienie, a oryginalność pomysłów na nadnaturalne moce mogłaby wystraszyć osoby nieprzyzwyczajone do specyfiki tej mangi.

Tak naprawdę wydanie tej mangi zakrawałoby na cud, gdyż każde z wydawnictw ma wystarczająco długą listę potencjalnych tytułów do wydania, by nie musieć zastanawiać się nad tak ryzykowną inwestycją.


A teraz coś z innej beczki:
Me-ouch z 10 kwie 2010 pisze:Jestem na nie. Za długa seria. Poza tym podejrzewam, że nawet 5-tomową serie Waneko wydawałoby 5 lat.
Niesamowite jak bardzo Waneko się zmieniło przez ostatnie prawie trzy lata, prawda?

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn sty 21, 2013 4:09 pm

CainSerafin pisze:A teraz coś z innej beczki:
Me-ouch z 10 kwie 2010 pisze:Jestem na nie. Za długa seria. Poza tym podejrzewam, że nawet 5-tomową serie Waneko wydawałoby 5 lat.
Niesamowite jak bardzo Waneko się zmieniło przez ostatnie prawie trzy lata, prawda?
Właśnie się śmieję z tego cytatu :lol:

Dobrze, że zmiana poszła na lepsze! :D
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » wt sty 22, 2013 4:04 pm

Jestem za, ale cóż z tego jak nie ma szans na wydanie Jojo w Polsce. Zbytni niszowe i za długie na nasze warunki.

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » wt sty 22, 2013 4:32 pm

Oczywiście, że bym kupił ;)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt sty 22, 2013 6:08 pm

Też byłabym zainteresowana kupnem. Okładka wygląda nieciekawie ,ale opis wydaje się interesujący, więc gdyby było ciekawe, nawet ilość tomów by mnie nie odstraszyła (chociaż szansa marna). :P
Me-ouch pisze:Dobrze, że zmiana poszła na lepsze!
Ucieszę się nawet, jeśli będzie tak jak teraz. Byleby nie zaliczyli regresu do tamtego poziomu ( 1 tom GTO na rok X)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn lut 11, 2013 1:15 pm

8-)
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2014 6:19 pm przez ZenekPsychopata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pn lut 11, 2013 4:04 pm

Kreska jest nie ciekawa. W ogóle nic mi się w tej mandze nie podoba. Zdecydowanie NIEE!

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt lut 12, 2013 12:47 pm

Nie kupiłabym.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 12, 2013 12:50 pm

Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt lut 12, 2013 6:23 pm

Kupiłbym, ale wydanie tego w Polsce jest nierealne.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości