Gantz

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
74
45%
Nie
66
40%
Być może
25
15%
 
Liczba głosów: 165

Tomaszek19914
Status: Offline

Post autor: Tomaszek19914 » wt maja 31, 2011 6:10 pm

Ależ te ironiczne wypowiedzi Quithe nadają temu forum uroku..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt gru 23, 2011 5:32 pm

Lubiłam ten tytuł przez pewien czas, więc mimo tego, że nie byłby moim zakupowym priorytetem, to byłabym zainteresowana jego papierową wersją, na tyle, by się w nią zaopatrzyć.

Sagara133
Status: Offline

Post autor: Sagara133 » sob gru 24, 2011 4:42 pm

Gantz jest w moim TOP5 jak będzie wydany to od razu bym kupił.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn gru 26, 2011 6:50 pm

od jakiegoś czasu zabieram się za obejrzenie tego anime i myślę, nie wiem czy dobre czy nie, ale gdyby była możliwość zakupu tej mangi to po opiniach tu zamieszczonych i wysokich notach na różnych portalach i popularności pewnie bym się skusił by to sprawdzić

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw gru 29, 2011 1:16 pm

Strona magazynu Arigato pisze:Hiroya Oku, autor mangi Gantz, napisał w najnowszym Young Jump (Shueisha), że chciałby ją skończyć w 2012 roku. Seria jest wydawana od 2000 roku i ma obecnie 33 tomy.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw gru 29, 2011 4:58 pm

Uuu, świetne postanowienie noworoczne. Potem pozostanie tylko liczyć na wydanie 2w1 u nas :D Zresztą, zwykłe też jest akceptowalne.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn sty 02, 2012 7:42 am

Ooo, to się nazywa dobra wiadomość...
Quithe pisze:pozostanie tylko liczyć na wydanie 2w1 u nas :D Zresztą, zwykłe też jest akceptowalne.
Zgadzam się, ale najlepiej jakby autor machnął do parzystej liczby tomów :wink: ...

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn sty 02, 2012 12:10 pm

Myślę, że w tym momencie nie ma za bardzo szans na Gantza. Waneko strzeliło by sobie w stopę wydając na raz dwa tak podobne tytuły jak BR i G. Ale myślę też, że jeśli to pierwsze się sprzeda dobrze, to będzie tylko kolejny powód, żeby zaserwować nam to drugie:)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt lut 03, 2012 1:02 am

Ja to się dziwię, że ani Waneko ani JPF nie wydało do tej pory Gantza. Manga jest o tyle uniwersalna, że zainteresowałaby zarówno starszych bardziej wyrobionych czytelników jak i całą rzeszę czytaczy tasiemcowych shonenów.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 7:33 pm

Tyle że rzesze tasiemcowych czytaczy są z reguły osobami poniżej 18 roku życia czyli nie byliby odbiorcami tego tytułu.
Ogólnie wspierałbym ten wybór w przypadku gdyby Waneko nie wydawało BR czy HoTD (lub nadchodzącego NHK). Kolejny tytuł dla tego samego odbiorcy to kiepski pomysł.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 03, 2012 11:47 pm

Anime było niezłe ale manga jest dużo lepsza ^^ na pewno bym kupował ^^

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt paź 09, 2012 7:37 pm

Wydawnictwo Arigatou pisze: Według wpisu na Facebooku francuskiego wydawnictwa Tonkam, 36 tom mangi Gantz będzie ostatnim. Seria jest wydawana od 2000 roku i na razie liczy 34 tomy.
I fejsbukowy wpis Le click

Wygląda na to, że Gantz skończy się PARZYSTĄ LICZBĄ TOMÓW, if you know what I mean.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt paź 09, 2012 8:15 pm

Jak na razie, to JPF coś insynuuje odnośnie wydania Gantza a Waneko się wypina na wydania zbiorcze ;)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob paź 13, 2012 8:04 am

JPF zapowiedział, że zastanowi się nad wydaniem Gantza, jeśli Doubt! się dobrze sprzeda (słyszeli?!)... odnoszę jednak wrażenie, że jeśli do wydania dojdzie (oby), to raczej nie będzie ono zbiorcze... chociaż miło by było zainwestować w 18 "cegłówek" :roll: ...

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob paź 13, 2012 11:07 am

Ja też preferuję pojedyncze tomiki.
Ale jeżeli zostałbym postawiony przed wyborem "wydamy Gantza, ale tylko jako 2w1" i "nie wydamy go wcale", to, niechętnie, ale bym się złamał.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz paź 14, 2012 7:47 pm

Eee, nie kojarzę, żeby sprzedaż Doubta miała rzutować na Gantza. Za to pamiętam, że nad kolejnością się zastanawiali. Zresztą chyba nawet na tym forum o tym było.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Post autor: kesah » śr paź 31, 2012 12:34 pm

Ja posiadam kilka tomów Gantza z USA (od Dark Horse)... Z serią jestem na bieżąco i jeśli miał bym coś zarzucić tej mandze, to fakt, że się stacza... Ale oczywiście to przechodzi każdy tasiemiec, Naruto i Bleache też mają te kryzysy. W Gantzie zaczyna się od momentu inwazji a ta się chyba zaczyna w 30+ tomie. Schematyczna rozgrywka między naszymi wybrańcami kombinezonów a alienami jest ciekawa, jest ta różnorodność, szalenie mi się podobał epizod zw. z misją we Włoszech, świetna kreska, początkowa faza inwazji i te wrażenia jak z filmu "Dzień Niepodległości" gdy statki kosmiczne się wyłaniały z chmur - też fantastycznie ukazane. Pod względem graficznym ogólnie, ta manga jest jedną z lepszych jakie widziałem. Fabularnie jak wspomniałem, manga zaczyna podupadać z biegiem czasu, kilka wątków w ogóle zignorowanych (wilkołaki), tak jak by autor w trakcie serii gdzieś zatracił wenę twórczą.

Jednak nie zmienia to faktu, że Gantz to jeden z lepszych seinenów, bardzo fajna lektura dla chłopaka gdzie znajdzie dużo akcji, klimatu walki o przetrwanie, tajemnicy, fantastyki okraszonej wspaniałą kreską no i erotyzmu.

Na minus serii wypada pewien brak konsekwencji autora w budowanych wątkach, jak by film się urywał, z czasem przedłużanie serii na siłę - w mandze często gęsto dialogów jest tyle, co na lekarstwo, skupiamy się głównie na podziwianiu artów, ta manga nawet dla laików języka angielskiego jest przystępna (np. ja dobrze języka nie ogarniam, a nie mam problemu z czytaniem amerykańskiego wydania)...

Mimo wszystko, bym zdecydowanie kupił tą serię, jak by była wydana w Polsce, osobiście posiadam 11 tomów w domu i na pewno chętnie bym resztę uzupełnił już polskim wydaniem.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt gru 18, 2012 11:39 am

Wątku z wilkołakami nie kojarzę. Nie miałeś na myśli wampirów? Zresztę mniejsza o to. Manga jest świetna. NIe będę niczego dodawał bo już wszystko zostało powiezane wzześniej. Dorzucę tylko, że napewno bym kupił :) Podobnie jak BR i NHK :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt maja 07, 2013 9:44 pm

Tak, estem za.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 07, 2013 10:08 pm

Można podsumować za i przeciw bowiem manga się kończy :) http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... apter-soon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości