Gantz

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
74
45%
Nie
66
40%
Być może
25
15%
 
Liczba głosów: 165

Keiichi
Status: Offline

Post autor: Keiichi » sob mar 21, 2015 8:03 pm

Gantz<3

Jeśli post można streścić do "tak", "nie", "<3" itp. używamy ankiety, okej?
Wasz Dami
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2015 11:22 pm przez Keiichi, łącznie zmieniany 1 raz.

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » ndz mar 22, 2015 8:28 am

Mnie opis nawet zaciekawił, ale nie jestem pewna czy bym kupowała :/

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » wt lip 14, 2015 6:35 pm

Jak najbardziej tak, ale szanse na wydanie są niewielkie ;c

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Post autor: kesah » sob lip 25, 2015 4:34 pm

Czemu niewielkie ? Waneko wydało "Battle Royale" jakie też jest kontrowersyjne, brutalne i posiada dawkę erotyzmu. Problemem Gantza jest to, że ma wiele tomów, Waneko raczej nie wydaje takich tasiemców a JPF raczej nie prędko złapie się jakiegoś nowego, teraz wejdzie Fairy Tail.

Seria jest zakończona, więc może zbiorcze wydania ? tak jak to robi Hanami z "Monster" gdzie upycha kilka tomów w jednym.

Mimo, że lubię Gantza, to jednak uważam, że są lepsze tytuły na tą chwilę jakie powinny mieć priorytet np. Claymore.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob lip 25, 2015 4:40 pm

kesah pisze:Waneko raczej nie wydaje takich tasiemców a JPF raczej nie prędko złapie się jakiegoś nowego, teraz wejdzie Fairy Tail..
Gdzie masz informacje o wydaniu Fairy Tail? Przecież JPF nie mógł się kompletnie porozumieć ze stroną Japońską i nie widziałem nigdzie żeby to się zmieniło. (przepraszam za offtop.)


Gantz'a nie znam ale może bym się skusił jakby już wyszedł ze względu na dobre opinie o tym tytule, czyli 1 tom jak by się nie spodobało to bym zaprzestał kupowania daje może :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lip 28, 2015 10:45 pm

Gantz jest w moim top 10 najbardziej wyczekiwanych pozycji. Wspominałem dlaczego już w paru innych wątkach - ale i w oficjalnym powtórzę.
To manga, która dała mi najwięcej czystej "frajdy" z czytania. Kontrowersyjna, bezkompromisowa i krwawa. Czysta jazda bez trzymanki mieszająca dramat i akcje w polewie sci-fi. Pełnokrwisty seinen, który zalicza spadek formy, ale wciąż - nawet w nim - pozostaje niesamowicie przyjemnym oderwaniem od codzienności.

Świetna kreska, wspomagana techniką komputerową (niektóre kadry robią naprawdę spore wrażenie) oraz wielce wymyślne projekty otoczenia i postaci - zwłaszcza tych pozaziemskich.

Waneko tego nie wyda bo pieniądz pewnie żaden, długie jak posty Zandam i profil wydawnictwa mógłby służyć za definicje kontrastu. Ale pomęczyć można.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt lip 28, 2015 11:57 pm

Nie wiem, czy kupowałabym coś tak długiego tylko dlatego, że całkiem nieźle mi się czytało.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lip 29, 2015 7:30 am

"Nie". Początek był nawet nie zły, niestety później wybudziło mnie strasznie i bez żalu porzuciłem (podobnie miałem z Psyren?).

Dochodzę do wniosku że seinen jest nie dla mnie, bo odbijam się od nich bardzo szybko i boleśnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

JetLord
Status: Offline

Post autor: JetLord » ndz sie 02, 2015 2:17 pm

Kupiłbym wszystkie tomy do ostatniego arc-u, który był zaprawdę beznadziejny.

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:48 pm

Kupiłabym bo to dobra manga i do ostatniego tomu trzyma w napięciu.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pt cze 29, 2018 12:53 am

Mephisto pisze:
wt lip 28, 2015 10:45 pm
To manga, która dała mi najwięcej czystej "frajdy" z czytania. Kontrowersyjna, bezkompromisowa i krwawa. Czysta jazda bez trzymanki mieszająca dramat i akcje w polewie sci-fi. Pełnokrwisty seinen, który zalicza spadek formy, ale wciąż - nawet w nim - pozostaje niesamowicie przyjemnym oderwaniem od codzienności.

Świetna kreska, wspomagana techniką komputerową (niektóre kadry robią naprawdę spore wrażenie) oraz wielce wymyślne projekty otoczenia i postaci - zwłaszcza tych pozaziemskich.
Nic dodać, nic ująć. :>
Dla mnie to po prostu "must have". Kocham w tej serii różne zwroty akcji oraz nieprzewidywalność. Uwielbiam przemianę głównego bohatera. Uwielbiam to, że mogę wracać do tej mangi po jakimś czasie, a i tak czyta mi się ją równie wyśmienicie co za pierwszym razem. Nawet bardziej niż Death Note'a, który jest w moim top mang.
Kurczę, 37 tomów. Niby dużo, a tak naprawdę niewiele...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Szarlotka » ndz lip 01, 2018 11:51 pm

Genialnie się bawiłam przy tej mandze. Nawet nie wiem kiedy minęło to 37 tomów. Jedynie mogę się przyczepić do wyjaśnienia czym jest gantz. Było dosyć (jak na taką ilość tomów) wciśnięte na siłę i strasznie naciągane, jakby trochę bez pomysłu. Nie zmienia to jednak faktu że cała manga jest naprawdę wciągająca. Zwroty akcji umieją zaskoczyć a główny romans jest (wbrew temu co może się wydawać przez pierwsze tomy) jednym z najlepszych jakie spotkałam w mangach z gatunku akcji.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: kesah » pt lip 13, 2018 10:57 am

Gantz to świetna manga, jednak faktycznie w pewnym momencie gdzieś się wykoleja. Kiedy jeszcze wszystko schodziło się do przenoszenia "umarłych" by wykonali zlecenie, to było ciekawe i gdzieś kojarzyło się z grami komputerowymi. Później jednak te nietypowe realia zaczęły mieszać się z czasem rzeczywistym i wówczas manga zaczęła nieco tracić, jakieś dziwne sekty, ludzie o nadnaturalnych zdolnościach a sam Kurono stał się mega irytujący.

Jednak aby nie było. Gantz to jedna z tych produkcji seinen jakie prędzej czy później wręcz muszą być wydane na polskim rynku, bo to pozycja naprawdę tego godna i jeśli chodzi o wydwanictwa, to na dzień dzisiejszy albo studio JG albo właśnie Waneko. Hanami mimo, że wydaje te dojrzalsze mangi, to raczej produkcji z taką ilością golizny nie wyda, celują jednak w inną tematykę. Studio JG nie ma problemu z wydawaniem mang jakie posiadają nieco w sobie erotyki, do tego nie ma oporów przed dłuższymi seriami.

Waneko jak wspomniano wydało Battle Royale jakie moim zdaniem jest znacznie bardziej kontrowersyjne niż Gantz, tam mamy tematykę zabijających się dzieci a nawet motyw gdzie uczennice uprawiają sponsoring a mówimy tu nadal jak na nasze realia o niepełnoletnich bohaterach. Jedyne co, że manga jest serią dość długą, bo na te ponad 30+ tomów, ale przynajmniej jest serią zakończoną.

Na pewno bym kupił, bo pamiętam, że jak pierwszy raz czytałem serię, to wchłonąłem ją jak odkurzacz.

Wiem, że przy wydawnictwach pominąłem JPF a w sumie jeśli wydają Berserka, to nawet na Gantza jest szansa. Kto wie, JPF trochę zmienia politykę wydawania mang, jest u nich więcej różnorodności dla każdego odbiorcy. Kiedyś wydawane mangi były skierowane głównie do młodzieży, dziś mamy cykl horrorów, seineny jakie bardziej celują już do dojrzalszych czytelników. Kto wie, może kiedyś. Z resztą golizna też obca im nie jest przecież już znacznie wcześniej wydali mangi Satoshi Urishihary jak Chirlaity czy Plastic Litlle.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

NatsuDragneel66
Status: Offline

Gantz

Post autor: NatsuDragneel66 » ndz wrz 30, 2018 11:47 am

Kupiłbym całą serię gdyby tylko była wydawana w Polsce, aż szkoda że taka świetna manga nie jest wydawana w naszym kraju :(

Regalia
Status: Offline

Gantz

Post autor: Regalia » pt paź 19, 2018 12:07 pm

Najpierw zobaczyłam anime i to był błąd, który zniechęcił mnie do tytułu na długi, dług czas. Ale później wpadła mi w ręce manga i moja ocena zmieniła się diametralnie. Polskie wydanie? - tak, kupiłabym w ciemno.

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Wojciech » pt paź 19, 2018 12:28 pm

Gantz jasne, ze tak. Ale tylko od JPF w formacie A5

Reiko_Hakase
Status: Offline

Gantz

Post autor: Reiko_Hakase » pt paź 26, 2018 1:04 pm

Raczej na tak, takie mocne, mocne tak.

Ale faktycznie ta manga zasługuje na wydaje w większym formacie. Żal upychać tego typu kreskę do standardowego tomiku.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » śr lis 07, 2018 11:10 am

Skończyłem Gantza jakiś czas temu po raz drugi i liczę na to, że trzeci raz będzie już wraz z polskim wydaniem tomikowym. Oczywiście w powiększonym formacie, bo naprawdę grzech wydać ową serię w "zwykłym". 👿
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

tymkna
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 09, 2019 12:20 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: tymkna » pn gru 09, 2019 12:31 am

gdyby nie fakt że zdążyłem już przeczytać całość w internecie to na 100% bym kupił

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gantz

Post autor: kanibalizm » pn lut 03, 2020 5:04 pm

czytałam, ale imo to nie jest tytuł na polski rynek. nie dość, że długi, a jak z doświadczenia widać z takimi pozycjami jest u nas problem, to gantz samo w sobie nie wyróżnia się niczym specjalnym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości