Shaman King

Zablokowany

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
176
57%
Nie
98
32%
Być może
37
12%
 
Liczba głosów: 311

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob lis 10, 2012 10:20 am

Ostatnio zrobiłam sobie powtórkę z anime, jednak co do mangi, to mam mieszane uczucia. Podchodziłam do tego tytułu kilka razy i jakoś zawsze porzucałam czytanie po dwóch rozdziałach. Raczej bym nie kupiła.

Neko-no-shaman
Status: Offline

Shaman King - odświeżam!

Post autor: Neko-no-shaman » pn maja 06, 2013 7:18 pm

[center]Odświeżam!!![/center]

Obrazek

Tytuł: Shaman King (シャーマンキング)
Autor: Hiroyuki Takei
Liczba tomów: 32 (+ dodatki)
Wydawca: Shūeisha
Opisy: 1, 2, 3, 4

Manga z tomu na tom jest coraz lepsza. Poprawia się zarówno kreska, jak i fabuła, która łączy zarówno wzruszenia, jak i zabawne momenty. Autor z pewnością bardzo przywiązał się do tego tytułu, poświęcał mu dużo uwagi i serca. Ten tytuł to także dzieciństwo wielu fanów M&A i jestem pewna, że wiele osób by kupiło wszystkie tomy. Manga jest o wiele lepsza od anime, znanego u nas w kraju i zasługuje na wydanie! To mój ukochany shonen.

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » pn maja 06, 2013 8:03 pm

Jestem za. Tak, jak już wielokrotnie pisałam ja i wiele innych osób, Shaman King to stara, ale z pewnością godna uwagi manga, do której mam wielki sentyment. Wszyscy narzekają na to, że 27 tomów, że długa, że coś tam, ale tak naprawdę... Kuro ma 16 i nadal wychodzi, Pandora bardzo podobnie, więc czy Shaman King przy nich też jest takie długie? Uważam, że to naprawdę świetna manga. I jestem stanowczo ZA.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn maja 06, 2013 9:01 pm

Ale Szaman ma swoje lata i fani odeszli więc przy takich świeżutkich hitach jak kurosz i inne nie ma czego szukać.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » pn maja 06, 2013 9:13 pm

Skoro fani odeszli, to nie wiem, co robię tu ja i wiele innych osób, które znam, a które z chęcią kupiłby ten tytuł. W Japonii jest on nadal super popularny po wydaniu Kang Zeng Bang i Sk Zero :)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn maja 06, 2013 10:43 pm

Wiesz ile ja znam osób które by chciały wydania Gantza? Naprawdę sporo, a teraz sprawdź ankietę na mangaforum dotyczącą wydania tego tytułu. 7 do 3 za wydaniem innych serii niż Gantz. Takie znajomości rzadko kiedy zgadzają się z realiami rynkowymi :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn maja 06, 2013 11:21 pm

Jak to się mówi: jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » pn maja 06, 2013 11:23 pm

Jeśli ktoś jest za, ale się nie wypowiada, to już jego problem xD Ja uważam, że Shaman King jest świetną mangą i warto by ją wydać i nie uważam, że jej czas przeminął. Takie jest moje zdanie, ot xD

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » wt maja 07, 2013 12:29 am

Wiele bym dała, by faktycznie wydano, ale raczej się nie łudzę.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt maja 07, 2013 9:41 am

Laura pisze:Jeśli ktoś jest za, ale się nie wypowiada, to już jego problem xD Ja uważam, że Shaman King jest świetną mangą i warto by ją wydać i nie uważam, że jej czas przeminął. Takie jest moje zdanie, ot xD
Otóż nie warto. Wg ankiety JPF co wydać po "Naruto" znalazł się także "Shaman King" i nie osiągnął nawet 1000 głosów, co z perspektywy zainteresowania jest bardzo mała liczba. Nie jestem wydawcą, więc nie znam się na realiach wydawniczych, ale po tych skrawkach informacji, które gdzieś tam pisał Endriu, Wataken, czy Yanek mogę powiedzieć, że ten niecały tysiąc osób to na bieżąco kupi gdzieś 1/3 maksymalnie. Dlaczego tylko tyle? Bo obecnie wychodzi tyle ciekawych tytułów, że nie sądzę, by nastolatki ze skromnym kieszonkowym kupowały tę i kilka innych pozycji. Wiadomo, zawsze są osoby, które kupują 1 tom lub pierwsze 3 tomy, ale Yanek kiedyś się wypowiadał, że sprzedaż danego tytułu drastycznie spada po 4 tomie.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » wt maja 07, 2013 10:03 am

Nie kupiłbym tej mangi.

A z tej ankiety JPF bardzo się cieszę, że wygrało Fairy Tail, jedna z moich ulubionych mang :D Już Gintama ma większe szanse na wydanie, niż Shaman King.

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » wt maja 07, 2013 10:38 am

Ale widzisz, ja nie brałam udziału w ankiecie, a chętnie kupiłabym Shaman King :) Takie ankiety dają tylko powierzchowną orientację, a odzwierciedlenie w rzeczywistości może być zupełnie inne. Nie każdy śledzi fanpage, nie każdy interesuje się forum, co nie oznacza, że by nie kupił.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt maja 07, 2013 12:43 pm

Takich osób jak Ty, to każda z opcji miała, ale to nadal jest za mało by wydać tę pozycję.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt maja 07, 2013 12:43 pm

na ten tytuł jest zdecydowanie za późno,mam sentyment do tego tytułu ale nie kupiłabym
Obrazek

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » wt maja 07, 2013 1:03 pm

Owszem, każda z mang miała, ale sam fakt, że JPF się zainteresował, oznacza, że na wydanie tej mangi wcale nie jest za późno. Nie wiem, czy śledzicie rynek japoński, ale jeszcze kilka miesięcy temu Shaman King Flowers było w rankingu Jump Magazine wyżej niż Naruto :)
Problem na polskim rynku z Shaman King jest taki, że wiele osób utożsamia mangę z anime, co jest wielkim błędem. To tak, jakby porównywać Zmierzch do Wywiadu z Wampirem, bo jedno i drugie jest o krwiopijcach :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt maja 07, 2013 1:37 pm

Laura pisze:Nie wiem, czy śledzicie rynek japoński, ale jeszcze kilka miesięcy temu Shaman King Flowers było w rankingu Jump Magazine wyżej niż Naruto
Osobiście nie widziałam takiego rankingu, ale tutaj masz ranking najlepiej sprzedających się shounenów "wszech czasów".
http://en.rocketnews24.com/2013/02/26/t ... -all-time/

Zdziwiłam się, że jeszcze niczego nie napisałam w tym temacie. XD Tak więc, nie interesowałam się tym tytułem nawet wtedy, kiedy rzeczywiście był trochę popularny (chociaż trudno mi nie zauważyć, że nawet wówczas Yu-Gi-Oh, Naruto i przemijająca moda na DB go przyćmiewały) i nic w tej kwestii się nie zmieniło, więc nie jestem zainteresowana tym tytułem.

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » wt maja 07, 2013 2:03 pm

Tytuł nie był popularny, bo większość zna anime, które jest zrobione pod widzów z przedziału 6-14 i mam wrażenie, że to właśnie anime zrobiło wielką krzywdę mandze, jeśli chodzi o polski rynek.
Chodzi mi o pierwszy tom SK Flowers.
http://shamanking-nation.com/english/sh ... s-numbers/
Tu masz dane o sprzedaży, teraz niestety nie mogę znaleźć tego przejrzystego rankingu, jak mi się uda, to wstawię :)
Swoją drogą, nie wiem, czy tytuł jest za stary na wydanie, skoro dalej wychodzi xD
Ale dosyć biadolenia, nie znam się tak bardzo na rynku, ot, mogłam wstawić propozycję, to wstawiłam, jeśli któreś wydawnictwo uzna, że opłaca mu się wydać Shaman King, to wydadzą, a jeśli nie, to nie i żadne biadolenie, propozycje, czy petycje nic tu nie dadzą.
Osobiście nie znam osoby, które przeczytałaby całą mangę i uznała, że to było beznadziejne, bezsensu i w ogóle... Kto coś takiego narysował?!
Wiadomo, że wydawnictwa wolą wydawać popularne tytuły, na które jest popyt.
Trochę to smutne, bo myślę, że sytuacja Shaman King wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby zrobione anime naprawdę oparte na mandze, a nie takie... Cuś xD

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt maja 07, 2013 2:16 pm

Laura pisze:i żadne biadolenie, propozycje, czy petycje nic tu nie dadzą
Kilka tytułów przez "biadolenie" zostało, lub zostanie wydanych, także jest w tym sens, tyle, że mangi 20+ to raczej JPF, bo waneko nie wyda, studio JG raczej też nie skorzysta, a inne wydawnictwa jeszcze za "cienkie bolki" są na popularne shouneny.

Laura
Status: Offline

Post autor: Laura » wt maja 07, 2013 2:47 pm

Czy ja wiem, czy Waneko nie wydaje mang 20+. Kuro i Pandora moją już po 16 tomów w Japonii (czy coś koło tego) i nadal wychodzą ^ ^
Chociaż nie sądzę, żeby zainteresowali się akurat Shaman King, to pobiadolić sobie mogę xD
W końcu nic dziwnego, że zależy mi na tym, żeby kupować tomiki po 20-30 zł, a nie sprowadzać sobie po angielsku i wydawać 60 zł... xD

[ Dodano: Wto 07 Maj, 2013 ]
O, znalazłam te rankingi :)
Dotyczą nie tylko wszystkich mang, ale także novelek.
http://www.animesenshi.com/forums/topic ... -6th-12th/
Tu Shaman King jest 6. Wyżej niż 5, specjalny vol. Hetalii, zdecydowanie wyżej nić Soul Eater i Pandora Hearts.
Tydzień później sprzedaż tego samego tomiku szła również dobrze.
http://myanimelist.net/forum/?topicid=481031
11 miejsce, wyżej niż Naruto :)

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » wt maja 07, 2013 3:42 pm

Kiedyś uwielbiałam anime. Teraz z chęcią, mimo długości, kupiłabym wszystkie tomy.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości