Katekyo Hitman Reborn

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
75
42%
Może
30
17%
Nie
73
41%
 
Liczba głosów: 178

Hisui
Status: Offline

Katekyo Hitman Reborn

Post autor: Hisui » sob mar 21, 2009 5:04 pm

Mam nadzieję, że ktokolwiek słyszał o tej mandze albo anime. Jeśli nie, tutaj kawałek recenzji z tej strony:
"Poznajcie Tsunayoshiego „Tsunę” Sawadę, którego drugim imieniem jest „życiowy nieudacznik”. Absolutnie nic mu nie wychodzi. W sportach spisuje się żałośnie, z nauką wcale nie jest lepiej. Do szkoły chodzi właściwie tylko po to, by móc zobaczyć swoją Wielką Miłość – Kyoko Sasagawę, do której nie ma nawet odwagi się odezwać. Sytuacja Tsuny zmienia się jednak diametralnie, gdy w domu Sawadów pojawia się Reborn – zabójca pracujący dla dziewiątego szefa Vongoli, jednej z najpotężniejszych rodzin mafijnych świata. Jego zadaniem jest przygotowanie chłopaka do objęcia stanowiska dziesiątej głowy rodziny. Historia brzmi cokolwiek niewiarygodnie, tym bardziej, że rzekomy zabójca to ledwo odrastające od ziemi dziecko z dużym smoczkiem w roli naszyjnika, toteż Reborn zostaje z miejsca wyśmiany. Ale bobas ma skuteczne i całkiem bolesne metody przekonywania ludzi do swoich racji i po chwili nasz bohater nie jest już taki skory do śmiechu."

Mam nadzieję, że zainteresowaliście się ^^ Mnie manga i anime bardzo się podobają. Dużo humoru, pomysłowe i ogólnie świetne xD Gdyby wydano mangę w Polsce pewnie kupiłabym wszystkie tomy :D
Chmm, jakieś obrazki jeszcze może dodam.
Więc znajdują siętutaj oraz tutaj
Piszcie, co sądzicie =)

Emm... może by ktoś się wypowiedział wkońcu? :[
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 3:51 am przez Hisui, łącznie zmieniany 2 razy.

AlexBlack
Status: Offline

Post autor: AlexBlack » sob cze 06, 2009 5:07 pm

Witam!
Mnie także się ten tytuł podoba i też bym chciał żeby u nas wydali to chociaż jestem na bieżąco z tytułem, więc zapraszam do komentowania tego tytułu dalej.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob cze 06, 2009 6:30 pm

Pierwsze tomy to zwykła komedia, gdzie każdy rozdział to jakby zamknięta historia. Dopiero koło tomu 7-8, robi się z tego rasowy shonen pełen różnych walk. I ta druga połowa podoba mi się znacznie bardziej. Mam nawet jakiś tom angielskiej wersji. Miałem w planach kupno reszty, ale pojawił się kryzys i dolar skoczył znacznie w górę, więc na razie zawiesiłem ten pomysł.
Polskie wydanie chętnie bym kupił, ale manga nie jest praktycznie znana w Polsce i wydaje mi się, że żaden wydawca nie inwestowałby w taki tytuł :roll:
A szkoda.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Koryo
Status: Offline

Post autor: Koryo » pt lip 31, 2009 4:27 am

Tak, tylko wiecie, nikt nie ma pieniędzy teraz, a tasiemce to raczej słaba inwestycja na kryzys -.-". Anime bardzo fajne i przy tym zostań, mangę czytaj online (sam nienawidzę tego robić, ale cóż, uwielbiam te postacie). Waneko nie tylko by nie zarobiło co więcej, przez takie coś wyraźnie by spadła, lepiej zostańmy przy krótkich seriach, poza tym, wątpię żebyś sam kupywał/[a] mangę, bo cena na pewno by poszła w górę po kilku tomach, tak jak już zauważyłem kolega wyżej =D>

Mikołaj
Status: Offline

Post autor: Mikołaj » pn lut 15, 2010 2:59 pm

Ja jestem 100% na tak. Ta manga znajduje się w top 3 moich ulubionych tytułów. Mam wielką nadzieję, że kiedyś wyjdzie w Polsce.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz lut 20, 2011 12:09 pm

To moja ulubiona manga, dlatego wydanie jej w Polsce to dla mnie marzenie. :)
Gdyby wydawnictwo zdecydowało się na jej wydanie, myślę że znalazłoby się wielu chętnych fanów do kupna, bo fandom KHR jest dosyć spory u nas. Co prawda pierwsze 7 tomów jest nastawionych na czysto komediowe, niezwiązane ze sobą historyjki, ale później akcja z tomu na tom nabiera tylko tempa. W dodatku trudno jest nie polubić chociaż kilku, z całej plejady tak barwnych, bohaterów.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lut 20, 2011 12:15 pm

Mnie obecnie tytuł coraz bardziej nudzi, więc mimo iż kiedyś pisałem, że mangę bym kupił, to na chwilę obecną nie znajduje się ona na mojej liście zakupów.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Levi A Than
Status: Offline

Post autor: Levi A Than » pt maja 25, 2012 6:43 pm

Agnieszka: Tak
Małgosia: Tak
Kuba: Tak

Tak, tak, tak! Akcja KHR'a zaczęła się zagęszczać jak galaretka w lodówce. Poza tym, nieprawda że nie ma aż tylu fanów serii. W mojej szkole jest co najmniej 20. Nie wspominając o województwie, więc na pewno znalazłoby się odbiorców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 25, 2012 7:10 pm

Przeczytałam kilka pierwszych str. i nie zainteresowały mnie na tyle,by czytać dalej.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt maja 25, 2012 7:11 pm

Są fajniejsze shouneny, więc raczej nie.

Levi A Than
Status: Offline

Post autor: Levi A Than » pt maja 25, 2012 7:12 pm

@up dwa piętra wyżej, pierwszy odcinek czy chapter "Pandora Hearts" też odrzuca bo nie ma w nim nic ciekawego. I tak samo jest z KHR. Pierwszy arc to po prostu "Życie Codzienne" zaznajomienie się z bohaterami, realiami itd. Tak naprawdę dobra akcja zaczyna się od rozdziału 62

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 25, 2012 7:20 pm

Może kiedyś wrócę do tej mangi,ale nie wiem czy jest na tyle warta by kupić.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt maja 25, 2012 7:59 pm

Do usunięcia.
Ostatnio zmieniony pn maja 28, 2012 5:34 pm przez Katori, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt maja 25, 2012 8:31 pm

Jestem tego samego zdania co Ogór z jednym małym wyjątkiem, kupiłbym by sprawdzić.

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » pt maja 25, 2012 9:37 pm

Mam już 16 tomów od VIZa, ale ponieważ VIZ zawiesił wydanie, to jak najbardziej chciałabym tę mangę u nas zobaczyć.
Reborn to jeden z moich ulubionych shounenów. Niestety początek nie zachwyca i myślę, że to z tego powodu wiele osób nie przekonuje się do tego tytułu. Ciężko przetrwać ten dość długi głupkowaty komediowy wstęp - też miałam z tym problem. Jednak później akcja nabiera tempa i robi się ciekawie.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn maja 28, 2012 5:35 pm

Zmieniam zdanie - przeczytałem trochę i nie jest złe. Myślałem, że to kolejna manga dla rozwrzeszczanych nastolatek, ale nie jest źle. Jestem na tak.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn maja 28, 2012 6:27 pm

Veto!

Amy-chii
Status: Offline

Post autor: Amy-chii » pt cze 22, 2012 5:37 pm

Anime i manga bardzo ciekawa na 100% kupiłabym wszystkie tomy.

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » wt lip 03, 2012 4:11 pm

Kiedyś bez zastanowienia byłabym "na tak", ale niestety - Reborn coraz bardziej przynudza D: A szkoda, bo miał potencjał. Czy bym kupiła? Nie wiem, ciężka decyzja. Miło byłoby pośmiać się z pierwszych tomów. Z drugiej strony bez sensu kupować tylko połowę mangi... Jak dla mnie jeśli już shonen to bardziej D.Gray-man albo Beelzebub.

Natsu06
Status: Offline

Post autor: Natsu06 » sob sie 04, 2012 11:46 pm

Ja jestem na tak :D Ale zdaje sobie sprawę, że w najbliższym czasie nie zostanie raczej wydane w Polsce :( JPF ma już zapełnione plany, natomiast wydaje mi się, że waneko by wolał serię krótszą. A dla wielu czytelników ciężko by było przetrwać arc "życie codzienne", które ciągnie się na ok. 7 tomów. Mimo wszystko mam małą nadzieje na jej wydanie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości