Katekyo Hitman Reborn

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
75
42%
Może
30
17%
Nie
73
41%
 
Liczba głosów: 178

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » sob maja 11, 2013 9:36 pm

Chciałabym, by była wydana, ale za dużo tomów.

Dendrobates
Status: Offline

Post autor: Dendrobates » pn maja 13, 2013 8:18 pm

Raczej nie, kilka razy podchodziłam do tego tytułu i mnie nie zainteresował.

lubieknedle
Status: Offline

Post autor: lubieknedle » ndz cze 09, 2013 1:11 am

Jestem w połowie tej mangi i jak na razie bardzo mi się podoba, więc myślę, że kupowałabym gdyby została wydana^^

bell
Status: Offline

Post autor: bell » wt wrz 10, 2013 4:33 pm

Początki komediowe, a wraz z rozwojem zdarzeń fabuła nabiera powagi. Moim zdaniem to jedna z lepszych serii, więc kupiłbym mange, bardzo chętnie.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr wrz 11, 2013 11:58 am

Na pewno nie. Próbowałam czytać, ale już po kilku tomach byłam tak wymęczona, że nie dałam rady tego skończyć. Początek jest okropnie nudny, niestety. No i za dużo tomów.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » śr wrz 11, 2013 2:16 pm

Jestem na nie, bohaterowie niespecjalnie mi przypadli do gustu, zresztą i z samą fabułą było moim zdaniem mocno średnio.

Kirimichi
Status: Offline

Post autor: Kirimichi » ndz lut 16, 2014 6:19 pm

Kupie !!

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz lut 16, 2014 11:53 pm

Tytuł - marzenie... :roll: I zdecydowanie broszka JPFu, nie Waneko.

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » pn lut 17, 2014 12:56 pm

Mixik a dlaczego JPF? Czy JPF musi kłaść łapy na każdym tytule Jumpa ? Pozatym niech oni sie zajmą OP SE bBleach i Naruto. Bo w takim tempie to nawet jak te dwa ostatnie się zakończa w japoni my będziemy dalej stali przy tych tomach co mamy. Na Waneko przynajmiej mozna liczyc i pod względem wydajności i wydawania w TERMINACH jak i tłumaczeniu. Tak wiec jestem na tak.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn lut 17, 2014 9:17 pm

justa56 pisze:Mixik a dlaczego JPF?
Bo mimo że zakończony, to jednak tasiemiec. Mamy coś od Waneko, co przekroczyło liczbę 30 tomów? Albo 40? Wliczając w to tytuły wychodzące.
Owszem, wolałabym tę mangę od tego wydawnictwa (od JAKIEGOKOLWIEK właściwie, już od dawna mi tego tytułu brakuje :roll: ), ale nie sądzę, by się za coś tak długiego zabrali.

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » wt lut 18, 2014 10:38 am

Mixik pisze:
justa56 pisze:Mixik a dlaczego JPF?
Bo mimo że zakończony, to jednak tasiemiec. Mamy coś od Waneko, co przekroczyło liczbę 30 tomów? Albo 40? Wliczając w to tytuły wychodzące.
Owszem, wolałabym tę mangę od tego wydawnictwa (od JAKIEGOKOLWIEK właściwie, już od dawna mi tego tytułu brakuje :roll: ), ale nie sądzę, by się za coś tak długiego zabrali.
Skoro się zabrali za niezakończone Kuro, to nie widzę problemu w zakończonym KHR ^^

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt lut 18, 2014 10:46 am

justa56 pisze:Skoro się zabrali za niezakończone Kuro, to nie widzę problemu w zakończonym KHR ^^
Chyba że tak. W każdym razie, pewnie gdyby nie Shingeki to byłaby realna szansa wydania KHR'a przez JPF, bo był drugi w ankiecie zaraz po Fairy Tailu.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt lut 18, 2014 11:08 am

Z Katekyo to tak różnie może byc biorąc pod uwage że nawet na calkiem sporym rynku amerykanskim (bodajże), musieli go przerwac. Cześć wydawnictw może sie bać pakować w tego typu tytuły.
Obrazek

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt lut 18, 2014 1:02 pm

Shiki pisze:Z Katekyo to tak różnie może byc biorąc pod uwage że nawet na calkiem sporym rynku amerykanskim (bodajże), musieli go przerwac. Cześć wydawnictw może sie bać pakować w tego typu tytuły.
Ryzyko polega na tym, że KHR przez pierwsze kilka tomów - do 8 chyba nawet - nie posiada żadnej fabuły, nawet szczątkowej, i jest tylko zbiorem odcinków specjalnych pokroju "wyjazd na plażę, urodziny Tsuny, nowy przyjaciel, nowy przyjaciel 2, zła siostra przyjaciela, wyjazd na biwak, wyjazd na plażę, wstrętne testy w szkole i etc.

Jest to zabawne, ale szybko się nudzi, sama nie doczekałam końca tej dłużyzny, więc jestem na nie.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt lut 18, 2014 2:47 pm

Shakkaho pisze:ale szybko się nudzi
Nie zgodzę się, to anime nudzi swoim początkiem.
Szkoda, że wiele osób skreśla ten tytuł tylko ze względu na to, mimo że jak udało im się to przetrwać, to przyznawali, że było warto.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt lut 18, 2014 4:00 pm

Mixik, mnie manga znudziła, nie będę się nudzić 8 tomów, żeby po tym znaleźć w końcu fabułę, która wcale nie musi mi się spodobać. Za mało mam czasu na takie marnotrawstwo. :P

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » wt lut 18, 2014 5:55 pm

Katekyo Hitman Reborn to nudne 42 tomy, chociaż zdarzyły się w porywach 3-4 dobre rozdziały pod rząd. Jak mi się to udało w całości przeczytać, tego do dziś nie wiem. Zgadzam się z Shakkaho - pierwsze 8 tomów to takie nic nie wnoszące epizody, z resztą w późniejszych tomach też były takie zapychacze jakby autor w ogóle nie miał pomysłu na fabułę.

Jeśli anime trzyma poziom mangi to tylko sobie czas zmarnuje.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr lut 19, 2014 10:01 pm

Aratar pisze:autor
Autorka, jak już.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw lut 20, 2014 2:18 pm

Z Rebornem jest to, że całość by z tyłka zwalała, gdyby to była manga tworzona dla osób 18+. Ten pomysł miał ogromny potencjał. Wiecie, mafia, morderstwa, trening zabijania, oszustwa... Gdyby tylko wywalić to przeklęte ratowanie całego świata i wychwalanie miłości, przyjaźni i wszystkiego co 'sweet and sparkling like Edward'...

Hmmm... Chyba się jeszcze nie wypowiadałam. Nie kupiłabym. Za długie.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt lut 21, 2014 6:16 pm

Flota pisze:Z Rebornem jest to, że całość by z tyłka zwalała, gdyby to była manga tworzona dla osób 18+.
Niestety, z serii typowo gagowej nie było raczej szans zrobić nic więcej, niż typowego shonena. (na całe szczęście są jeszcze fanfiki i własna wyobraźnia :roll: )
Ale to i tak nadal jeden z moich ulubionych tytułów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości