Basilisk

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
41
42%
Może
18
18%
Nie
39
40%
 
Liczba głosów: 98

Tengu
Status: Offline

Basilisk

Post autor: Tengu » czw sty 29, 2009 1:52 pm

Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym dowiedziec się co sądzicie o mandze Basilisk i jej ewentualnym wydaniu w Polsce.Jak dla mnie jest to jeden z najciekawszych tytułów poruszających tematykę związaną z ninja i uważam,że Polscy czytelnicy też powinni dostać szansę zapoznania się z tą świetną serią.
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 11:04 am przez Tengu, łącznie zmieniany 1 raz.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sty 29, 2009 2:29 pm

Nie znam. Czy mógłbyś przybliżyć nieco ten tytuł?
Np. autor, fabuła itp.

Tengu
Status: Offline

Post autor: Tengu » czw sty 29, 2009 4:00 pm

Już przybliżam. Rok 1614, były szogun, musi wyznaczyć swojego następcę z dwóch synów . Jednak zamek w Edo podzielił się na dwie frakcje, jedna z nich wspiera Takechiyo, a druga jego młodszego brata.Aby rozstrzygnąć,który z braci ma zostać nowym shogunem,ustępujący władca organizuje pojedynek pomiędzy dwoma zwaśnionymi klanami ninja-Iga i Kouga.Zasady pojedynku są następujące;przywódcy obu klanów otrzymują po jednym zwoju na którym mają wypisać imiona 10 shinobi, którzy wezmą udział w pojedynku,starcia będą trwały do momentu wybicia całej 10 shinobi przeciwnika.Wtedy też zostanie wyłoniony nowy shogun.
Autorem tej mangi jest Masaki Sagawa.Seria liczy sobie 5 tomów i zdaje się,że swego czasu zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Kodansha Manga Award.Oczywiście zaserwowany przezemnie opis fabuły jest mocno uproszczony,dlatego polecam wszystkim aby samodzielnie wyrobili sobie opinię o Basilisku.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt sty 30, 2009 6:53 pm

Anime było fajne. Mangę chętnie bym kupił. Przymierzałem się nawet do kupna wydania amerykańskiego, ale nagły wzrost kursu dolara mnie skutecznie zniechęcił :roll:
Jestem na TAK 8-)

EDIT. Jak komuś podobał sie film Shinobi, to pozycja jest obowiązkowa 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Tengu
Status: Offline

Post autor: Tengu » sob sty 31, 2009 1:20 pm

Tak anime też strasznie przypadlo mi do gustu :D,ale jak dla mnie manga jest o wiele lepsza i strasznie chciałbym ją mieć w swojej biblioteczce.Też zastanawiałem się nad zakupem amerykańskiego wydania,ale póki co jest to raczej niemożliwe,gdyż jestem mocno spułkany ostatnimi czasy. :(.
Shinobi? Zdaje się,że nie miałem okazji zobaczyć tego filmu,coś ciekawego?

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » ndz lut 08, 2009 1:05 am

MNIAM

*podnosi rączkę do góry, jak grzeczne dziecko w ławce szkolnej*
Ja się na to piszę, choćby nie wiem ile bym musiała czekać!


Niestety kupowanie mang, artbooków i innego kochanego przez nas tałatajstwa za granicą sprawia, iż serce ze strachu o przesyłkę boli niezmiernie, a także strasznie uszczupla niezbędne zapasy pieniążków...

Oh, gdybym był bogaty...
Jaba dibi dibi dibi dibi pam..!

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw sie 27, 2009 2:49 pm

Przeczytałem tydzień temu mangę i jestem zachwycony tą produkcją.
Jest jeszcze lepsza od anime (które oceniłem bardzo wysoko). Nie ma dłużyzn, akcja non stop wre naprzód.
Trzymam kciuki za polskie wydanie :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Inoneko
Status: Offline

Post autor: Inoneko » ndz sty 10, 2010 2:44 pm

Jak najbardziej jestem za wydaniem Basiliska! Świetne anime, manga również, czego chcieć więcej? W dodatku nie jest to jakiś tasiemiec jak Naruto-na -sukces, całość zamyka się w 5ciu tomikach, z tego co pamiętam. Bardzo zawiodłam się na tym, że Wanekowcy nie wydali PMK, żaden z nowych tytułów wydawnictwa mnie nie zachęca do jego nabycia...A takiego Basiliska bym kupiła bez wahania i z pocałowaniem rączki...

Mikołaj
Status: Offline

Post autor: Mikołaj » wt sty 19, 2010 9:47 pm

Basilisk to kolejna manga którą po prostu muszę mieć. Bardzo podoba mi się w tej mandze fabuła bez dłużyzn, orginalni bohaterowie i sama otoczka walk ninja. Kupiłbym bez wahania.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt mar 04, 2011 8:28 pm

Kilka informacji uzupełniających o tej świetnej mandze:

[center]Obrazek[/center]

Autorzy: Yamada, Fuutarou (Scenariusz), Segawa, Masaki (Rysunki)
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
Wydawca japoński: Kodansha
Wydawane w latach: 2003-2004
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt mar 04, 2011 8:54 pm

Zdecydowane tak.
"Jak komuś podobał sie film Shinobi, to pozycja jest obowiązkowa" -> filmu nie wytrzymałem nawet 20 minut, kicha totalna. Anime oczywiście przeciwnie ;]

Gotenks, po co Ci przecinki pomiędzy imionami i nazwiskami autorów? :P

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt mar 04, 2011 9:38 pm

Anime było genialne, jeśli manga trzyma ten sam poziom - jak najbardziej chciałbym ten tytuł po PL :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt mar 04, 2011 10:31 pm

Quithe pisze:Gotenks, po co Ci przecinki pomiędzy imionami i nazwiskami autorów?
Kleciłem opis na szybko i wkleiłem tych autorów ze strony http://myanimelist.net/manga/221/Basili ... ja_Scrolls , a tam stosują taki zapis :P
Anime było genialne, jeśli manga trzyma ten sam poziom - jak najbardziej chciałbym ten tytuł po PL
Manga jest imho jeszcze lepsza ;)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob mar 05, 2011 10:55 am

Opis i okładka mnie zachęciły, więc z pewnością się w nią zaopatrzę :D

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » wt mar 08, 2011 6:22 pm

Wielkie TAK!
Anime było świetnie zrobione, nie można było się oderwać od akcji. Wciąż coś się działo, a mimo to nie panował fabularny zamęt. Cała masa oryginalnych postaci i jak wspomniane wcześniej, wspaniałe walki. I ten tytuł pokazuje prawdziwy świat ninja, a nie takie Naruto. :P
Na stówę wszystkie tomiki bym kupiła.

Ryo
Status: Offline

Post autor: Ryo » wt mar 08, 2011 9:31 pm

Również jestem na tak.
Kreska ładna, ciekawa fabuła (shinobi w lepszym wykonaniu aniżeli Naruto), sporo postaci. Tomików również nie jest tak wiele. Po prostu, warto.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt mar 08, 2011 9:38 pm

Brzmi ciekawie. Pewnie bym się skusiła na kupno :)
Obrazek

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » wt mar 08, 2011 9:42 pm

Nie wiem kiedy, a już znalazłam się w 9 rozdziale :P
Podoba mi się i oczywiście z chęcią przeczytałabym ją w papierowej wersji :D

Chociaż wydanie tego może być kosztowne. Nie znam się zbytnio na pracy w drukarniach, ale podejrzewam, że im więcej tuszu zostanie zużyte tym więcej kosztuje. A w mandze przeważa szarość i czerń.

Ayaram
Status: Offline

Post autor: Ayaram » śr mar 09, 2011 8:28 am

Chociaż wydanie tego może być kosztowne. Nie znam się zbytnio na pracy w drukarniach, ale podejrzewam, że im więcej tuszu zostanie zużyte tym więcej kosztuje.
Bo ja wiem, Waneko chyba płaci drukarni od kartek, a nie od ilości zużytego tuszu na stronę, ne? :P Więc dla Waneko chyba taki sam koszt jak zawsze, chyba...

Co do tytułu to szczególnie mnie nie interesuje, nie czytałem nigdy, ale tylko 5 tomów to może bym się wziął za to...

Kowal155
Status: Offline

Post autor: Kowal155 » sob kwie 28, 2012 2:00 am

Zdecydowanie byłbym zachwycony gdyby ta seria została wydana w Polsce. Chciałem założyć temat tutaj na forum, ale na szczęście już taki istnieje, więc niejako w przestrzeni i jaźni forum tytuł ten już zaistniał. Cieszy, że ludzie kojarzą ten tytuł, bo jest naprawdę świetny. Obejrzałem anime, mangę przeczytałem do połowy tylko, z tego powodu, że anime było bardzo wierne mandze i w tamtym momencie na świeżo, czytałem to co dokładnie przed chwilą obejrzałem. Teraz po pewnym dystansie czasowym, chciałbym mieć swój egzemplarz na półce. Tym bardziej Waneko mogłoby celować w wydanie Basiliska, że jest to krótka seria i zakończona. Nie jednak rozmiary a zawartość decydują o atrakcyjności tego tytułu. Emocjonalnie intensywny, podobnie jest z akcją, do tego ładna grafika i interesujący okres historyczny (niektórzy mogą mieć dosyć średniowiecznej Japonii, ale jak dla mnie mało teraz tego jest, a u nas w Polsce niewiele takich rzeczy w ogóle było wydane. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem porównanie Basiliska do "Romea i Julii" i Ci którzy mają wstręt do lektur, akurat z Shakespearem powinni się zaznajomić ze względu na dobry humor, intrygi, język i ciekawą fabułę co jest rzadko spotykane w doborze lektur. Uważam to za dobrą rekomendację, gdyż jak już napisałem emocjonalnie tytuł jest intensywny, tragedia pary, która nie może być ze sobą ze względu na zwalczające się rodziny/klany ninja wplątane do tego w intrygę Shoguna. Na koniec zostawiam kwestię samych walk i technik, nad którymi nie będę się rozwodził, bo zazwyczaj takie rzeczy mnie zanudzają we wszelkich shonenach, tutaj nie rażą, są zgrabnie wplątane w fabułę z elementami fantastycznymi (no dla mnie te ataki przynajmniej są jednak fantastyką już nie mówiąc o bohaterze, który przeżył już kilka pokoleń). Walk jest sporo, ale proporcje między prowadzeniem fabuły, a prowadzeniem walk są zachowane na bardzo dobrej dla mnie wartości.

Polecam bardzo ten tytuł

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości