Rosario+Vampire

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
39
43%
Być może
14
16%
Nie
37
41%
 
Liczba głosów: 90

anope
Status: Offline

Rosario+Vampire

Post autor: anope » sob paź 11, 2008 11:44 pm

a co myślicie o tej mandze żeby ja wydać po polsku??
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 8:07 am przez anope, łącznie zmieniany 1 raz.

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » ndz paź 12, 2008 9:46 am

a co to w ogóle jest, jakiś opis linki do zdjęć co kolwiek??

anope
Status: Offline

Post autor: anope » ndz paź 12, 2008 11:28 am

Tomów:10

Tsukune Aono jest przeciętnym nastolatkiem, któremu z powodu niskich ocen nie udaje się dostać do żadnej prywatnej szkoły. Dziwnym trafem zdobywa jednak papiery do szkoły, o zastanawiającej nazwie – Yōkai Gakuen. Ma mieszane odczucia, kiedy przyjeżdża na miejsce i idzie mroczną aleją, obok której wiją się krzyże i nagrobki, ale kiedy wpada na niego śliczna dziewczyna, imieniem Moka, przestaje się obawiać. Jest sympatyczna, niezwykle miła i z jakichś powodów bardzo cieszy ją fakt, że Tsukune nie ma nic przeciwko wampirom, co ten bierze za niewinny żart.
Szybko się jednak przekonuje, że do szkoły, do której trafił, uczęszczają przeróżnej maści potwory, przybierające na co dzień ludzką postać...

Vampire, Supernatural, Shounen, School, Romance, Fantasy, Ecchi, Comedy, Action


Obrazek

Freequ
Status: Offline

Post autor: Freequ » ndz paź 12, 2008 12:06 pm

Przyjemna i lekka manga? ;) Poszukam skanów i wypowiem się o niej.

EDIT://
Na OneManga jest ;) 40 rozdziałów - to całość?

EDIT2://
Kreska miła dla oka :mrafroamerykanin:

anope
Status: Offline

Post autor: anope » ndz paź 12, 2008 12:26 pm

tak te 40 rozdziałów to całość ale jeszcze jest 2 seria która liczy jak na razie 12 rozdziałów i ciągle wychodzi. mi się ta manga bardzo podobała :D

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » ndz paź 12, 2008 9:36 pm

Co do kreski - niezbyt mi sie podoba może dlatego, że ecchi kojarzy najbardziej mi sie z rysunkiem kena akamatsu =]
Co do fabuł - łatwa, przyjemna, lekka do poczytania - tzw: przeczytać i sprzdac na allegro, plus jest taki ma tylko 10 tomów
Co do kupna nie wiem czy bym kupił, z resztą teraz więcej sprzedaję niż kupuję =]

ander
Status: Offline

Post autor: ander » śr paź 15, 2008 9:26 pm

Ja tam jestem za =D>

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » śr lut 04, 2009 7:31 pm

Chętnie bym przeczytała. Bo ciekawe może być :roll:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » śr lut 04, 2009 10:00 pm

Mam kupiony i przeczytany pierwszy tom amerykańskiego wydania.
I szczerze mówiąc nie uważam tej pozycji za aż tak dobrą, by ja wydawać.

Kreska zrobiła na mnie dość pośrednie wrażenie. Taka jakaś niedorobiona, jakby była to pierwsza poważna praca autora. Postacie i historia...
Nie ma o czym mówić.

Jeśli już koniecznie miałoby być wydane jakieś ecchi to już wolałbym Dears.
Albo Sundome, chociaż to niezły hardkor.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw lut 05, 2009 10:39 am

Widziałem trochę anime, czytałem trochę mangi i uważam, że są lepsze mangi których jeszcze w Polsce nie wydano :roll:
Albo Sundome, chociaż to niezły hardkor.
O, jestem za! :mrgreen: Czytałem pierwszy tom i chętnie zobaczyłby resztę, ale w polskiej wersji językowej 8-)
Muszę się też za film live zabrać, ciekawe czy też jest mocny.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » pt lut 13, 2009 1:13 pm

Obejrzałem wszystkie dotychczasowe epizody. Chociaż nie do końca wszystko mnie przekonuje, a sceny "Tsukune - Moka-san - Tsukune - Moka-san x10" są straszliwie żenujące. To ma wiele minusów, głupie walki w każdym epku, monotonne rozwiązania i ta oczywistość że każda kobieta kocha sie w jednym bohaterze...

Nie mniej, jak już wspomniałem obejrzałem całość więc krytykuje to co oglądam :) Warto jednak chociażby ze względu na Mizore *_* po prostu jest namalowana pięknie!

Zdecydowanie jednak wole Toradora! od tego :)

bauaser-kun
Status: Offline

Post autor: bauaser-kun » czw lip 02, 2009 7:46 pm

Obejrzałem wszystkie dotychczasowe epizody. Chociaż nie do końca wszystko mnie przekonuje, a sceny "Tsukune - Moka-san - Tsukune - Moka-san x10" są straszliwie żenujące. To ma wiele minusów, głupie walki w każdym epku, monotonne rozwiązania i ta oczywistość że każda kobieta kocha sie w jednym bohaterze...
Częsciowo przyznaję racje, ale tylko dlatego, że anime zostało maksymalnie schrzanione. Manga jest znacznie lepsza (przede wszystkim ma spójną fabułę, choć zaczyna się ona tak mniej więcej w połowie trzeciego tomu, wcześniej mamy coś w rodzaju przedstawienia postaci) i naprawdę chciałbym zobaczyć sezon pierwszy (i drugi jeśli tylko się da) w wersji polskiej.
Kreska zrobiła na mnie dość pośrednie wrażenie. Taka jakaś niedorobiona, jakby była to pierwsza poważna praca autora. Postacie i historia...
Nie ma o czym mówić.
To jest pierwsza poważna praca autora. Zresztą kreska ulega bardzo szybkiej poprawie i w tej chwili nie można poznać że to ten sam rysownik. (Zresztą podobnie miał Kosuke Fujishima z "Oh! My goddess"

To jeden z trzech tytułów jakie naprawdę chciałbym zobaczyć w wersji polskiej.

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » pt mar 12, 2010 8:56 pm

Szczerze mowiac podchodze dosc sceptycznie do tej serii, kolega opisal mi ja jako 'slodka opowiesc o wampirach' i juz to mnie do niej zniechecilo, ale moge sie mylic, bo nie ogladalam anime... Moze kiedys, ale sadze ze jest pare tytulow ktore sa przynajmniej dla mnie wazniejsze do wydania...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sty 07, 2012 10:35 pm

Jestem za wydaniem mangi.
bauaser-kun pisze:anime zostało maksymalnie schrzanione
Dlatego powinny zrobić anime od początku na podstawie mangi.Co do kreski w późniejszych tomach jedna z lepszych jakie widziałam(tylko kreska czasami niezdecydowana,ale da się przywyknąć).

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz sty 08, 2012 12:16 am

Jestem na nie, mam już angielskie wydanie.
Anime nie było tragiczne - to znaczy, w porównaniu do mangi było, ale zrobili z anime czyste ecchi, a ono takie złe nie było ;)

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » ndz sty 08, 2012 12:59 am

Też jestem na nie. Są lepsze tytuły czekające w kolejce na wydanie.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » śr sty 11, 2012 6:06 pm

Ja jestem za. Manga mi się spodobała, a 2 sezon jest jeszcze lepszy.
Ame pisze:Co do kreski w późniejszych tomach jedna z lepszych jakie widziałam
Muszę się z tym zgodzić. O ile w 1 sezonie jest jeszcze średnia tak w 2 jest po prostu cudna^^

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw sty 19, 2012 9:39 pm

Przyjemna lekka manga ,ale tylko na jeden raz, potem się nudzi i odchodzi do zapomnienia . Na pewno nie kupię . Jestem na NIE

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 20, 2013 6:43 pm

Odświeżam po roku :D Mangę chętnie bym widział na półce, a zwłaszcza pierwszy sezon :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

bell
Status: Offline

Post autor: bell » ndz wrz 01, 2013 2:51 pm

Cała historia jest strasznie nudna. Nie kupiłbym mangi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości