Trinity Blood

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi Ankietowiczu, gdyby ta manga ukazała się na polskim podwórku, kupiłbyś ją?

Tak!
25
46%
Moooże~
13
24%
Nie...
16
30%
 
Liczba głosów: 54

Kisara
Status: Offline

Trinity Blood

Post autor: Kisara » wt lut 19, 2008 4:31 pm

[center]Prawdę mówiąc mam o tej pozycji dość słabe pojęcie ^^"
Założyłam temat, gdyż chciałabym usłyszeć opinie wasze na temat mangi - nie anime.
Pozycja się wydaje interesująca, ale by nie zostawić pustego wrażenia dodam opis i jakiś obrazek ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dawno temu ludzkość za swe grzechy została ukarana Armageddonem, który zniszczył większość z jej dorobku. Gdy niedobitki wypełzły ze swych schronień, okazało się, że człowiek nie jest już jedyną istotą inteligentną na Ziemi. Towarzyszy mu nowy gatunek. Matuzalemowie, przez wzgląd na starożytny folklor nazywani wampirami, nie okazali się miłymi sublokatorami. Wkrótce pomiędzy obydwoma rasami wybuchł krwawy konflikt, który trwa do dziś. Siłą, wokół której skupili się ludzie, okazał się Kościół Katolicki – to właśnie jego oddziały zatrzymały pochód wroga i nadal stanowią główne narzędzie w walce z nieludzkim nieprzyjacielem.

Niemniej jednak siły ludzkości nie są monolitem i nawet w Kościele istnieją różnice poglądów. O ile inkwizycja fanatycznie zwalcza wszystko, co nadprzyrodzone, gdzie tylko to znajdzie, o tyle inne jednostki nie są tak zażarte. W anime poznajemy losy jednej z nich, złożonej z kilku księży – indywidualistów o różnych, często nader niecodziennych umiejętnościach, trudniących się walką z krwiopijcami i innymi wrogami ludzkości. Najdokładniej zarysowano charaktery dwóch osób: ojca Abla Nightroada i siostry Esther. Pozostali są raczej postaciami pobocznymi, pojawiają się i znikają co kilka odcinków, a trudnią się głównie zapewnianiem osłony ogniowej głównemu bohaterowi.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony wt sty 27, 2015 5:16 pm przez Kisara, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » sob mar 01, 2008 8:17 pm

Czytałam to kiedyś. Specyficzna kreska, fabuła orginalna. Animki nie oglądałam, pierwszy odcinek mnie zniechęcił. (Najpierw przeczytałam kilka rozdziałów mangi a potem obejrzałam animke, dlatego sie zniechęciłam). Mam zamiar sprowadzić sobie import tej mangi, ale jakby istaniała choćby jakaś szansa, żeby ten tytuł byłby wydany na naszym rynku to bym kupiła.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob mar 01, 2008 9:15 pm

Lisa pisze: Animki nie oglądałam, pierwszy odcinek mnie zniechęcił.
anime ma praktycznie inna fabułę niz manga, a przynajmniej przez pierwsze kilka tomow wcale nie ma podobieństwa O_o <no moze oprocz uratowania tej zakonnicy jesli doprze pamietam :D>

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » pn mar 03, 2008 5:58 pm

Kira the Demon pisze:anime ma praktycznie inna fabułę niz manga
No dokładnie, dlatego animka mnie zniechęciła. Jakbym od niej zaczeła to by jeszcze mogło być. Podobno w animce Krusnik zabił Dietricha, nie? :roll:

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » śr maja 21, 2008 12:11 am

nie ogladalam anime ani mangi nie czytalam za to czesto sciagam arty z tej serii (mam caly folder na kompie) i kreska bardzo mi sie podoba, to takie moje klimaty jesli chodzi o grafikę ^^

Woolfred
Status: Offline

Post autor: Woolfred » pt maja 01, 2009 12:28 pm

Trinity Blood to moja ulubiona manga. Ma niesamowity klimat i jest bardzo ładnie rysowana.
Anime zniechęca do tej serii, a to wielki błąd. W przeciwieństwie do anime, manga jest ciekawa i bardzo dobrze się ją czyta. Kreska jest świetna, a treść dynamiczna i z humorem (humor to duuży plus tej mangi). Bardzo chciałabym aby została wydana w Polsce, bo na razie pozostaje mi sprowadzanie jej z zagranicy, a jakość niestety jest kiepska :|
Bardzo polecam ten tytuł! Szczególnie osobom płci pięknej ;)

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pt maja 01, 2009 2:37 pm

Coś niecoś o tym słyszałam. Mam koleżankę-fanatyczkę, ale nie rozmawiamy o Trinity Blood za często.
Manga podobno o wiele lepsza niż anime. Zawiera elementy humorystyczne i całkiem fajne gagi. Anime zniechęciło mnie do serii, ale kreska w mandze jest ładna i szczegółowa. Postaci też są inaczej przedstawione. Same stroje, które ogląda się na różnych artach czy chociaż na cosplay.com są piękne i warte uwagi.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt maja 01, 2009 9:18 pm

No, no, jeśli chodzi o warstwę graficzną, to faktycznie robi wrażenie. Będę musiała wziąć się za ten tytuł i ocenić, czy faktycznie warto wpisywać to na "listę życzeń". :wink: Widzę tu jednak problem, a mianowicie: seria ciągle jest niezakończona, czyż nie? A tu już 11 tomików...

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » ndz maja 03, 2009 6:46 pm

Też słyszałam że manga jest o wiele lepsza od anime. Ale żeby się o tym przekonać trzeba przeczytać, a ja narazie tego nie zrobiłam x) Ale wydaje mi się, że godne jest zastanowienia. Mniej więcej jestem za ^^ Chyba bym kupiła, gdyby to wydali...

grundziol
Status: Offline

Post autor: grundziol » wt wrz 01, 2009 10:38 pm

całość powstała na podstawie niedokończonej serii opowiadań wydawanych przez japońskiego pisarza. Niestety zmarł, toteż seria się urwała. Potem była manga, na końcu anime. I choć wolę anime od mangi, to ogólnie przyjmuje się, że opowiadania są najlepsze a anime najgorsze, także manga pośrodku...

Jestem za mangą w Polsce.

ranshou
Status: Offline

Post autor: ranshou » śr wrz 16, 2009 7:36 pm

Jestem za :D anime obejrzałam i jestem w trakcie czytania mangi :D wersja różni sie od tej animowanej wiec uwazam że warto :D
Inaczej by było gdyby historia w anime była identyczna do tej mangowej :wink:


Ahh .. gdyby wydano ARTbook to bym była w 7-mym niebie <3

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » śr mar 17, 2010 3:06 pm

Jestem za :D Bardzo podoba mi sie ta kreska(przynajmniej ta z anime) no i fabula tez wg mnie jest ciekawa, chetnie bym przeczytala to po polsku

Madzikcchi
Status: Offline

Post autor: Madzikcchi » ndz sie 15, 2010 3:14 am

Tak! Tak! Śliczny rysunek i ciekawa fabuła! Seria kontynuowana przez innego autora ale rysownik ten sam.

eva
Status: Offline

Post autor: eva » ndz lis 14, 2010 8:42 pm

moje klimaty, dlaczego nie... fajnie byłoby oczytać sobie ją w pl :D

mila
Status: Offline

Post autor: mila » wt lis 16, 2010 9:58 am

Zapewne bym kupiła;] Czytałam kiedyś... hmmm 6 tomików? I na tym stanęło. Ale kidyś do tego wrócę.

oami
Status: Offline

Post autor: oami » śr lis 17, 2010 7:50 pm

[usunęłam]
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 11:09 am przez oami, łącznie zmieniany 1 raz.

akubi_
Status: Offline

Post autor: akubi_ » pt sty 14, 2011 12:18 am

Świetna propozycja :) Co prawda czytałem tylko pierwszy tom nowelki, ale fabuła naprawdę przypadła mi do gustu. Kreska, jak tak patrzę na skany, też jest niezła. Na pewno bym kupił :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt sty 14, 2011 1:39 am

Nie kolejnym wampirom. Ile można?! Cholerna moda na "Zmierzchy" i emo/gothowe klimaty...

akubi_
Status: Offline

Post autor: akubi_ » pt sty 14, 2011 2:32 am

Nie musisz się od razu tak oburzać :P Są wampiry i wampiry. Tak jak i mnie wkurzają wampiry typu właśnie "Zmierzch" czy "Vampire Knight", w których całkowicie wypacza się obraz wampira Stokera, tak te, które jakoś utrzymują ten klimat są ok.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt sty 14, 2011 11:53 am

Taa, tyle że ostatnim tytułem z mangi/anime, który był ciekawy w tym temacie dla mnie, jest Hellsing. TB nie wygląda na pozycję wybijającą się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości