D.Gray-man

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
212
60%
Nie
89
25%
Być może
50
14%
 
Liczba głosów: 351

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pt gru 30, 2016 9:10 pm

Ishy pisze:D.Gray-Man to chyba jedna z tych mang, na których hype dawno minął a jak był, to nikt z wydawnictw nie zainteresował sie nim w porę.
Równie dobrze można by to napisać o Shaman Kingu, KHR czy innych takich tytułach.
To samo zresztą mówiono o Berserku, a jak wyszło to JPFowi, chyba wiemy wszyscy. D.Gray-man ma tę przewagę, że ciągle wychodzi i miało niedawno wznowienie anime, a pewnie kolejna seria też będzie.

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » sob gru 31, 2016 10:02 am

^ Nie ma co porównywać Berserka do Shaman Kinga, KHR czy DGM, to przede wszystkim.
Patrząc na tematykę i tak dalej, gdy przyglądam się Berserkowi to bym w życiu tego nie kupiła, bo to po prostu nie moja broszka :V
Shaman King, KHR i DGM z drugiej strony trafiają w dużo szersze grono odbiorców.

[ Dodano: Sob 31 Gru, 2016 ]
Ishy pisze:Próbowałam męczyć anime, ale pomimo świetnych openingow, fabuła mi nie podeszła. Jestem na nie.
A anime to tez jest tak, że trzeba się liczyć z tym, że jest dosyć stare. A co za tym idzie- ma dużo fillerów.
Osobiście sama niedawno sobie odświeżałam całą serię, tuż przed oglądaniem "Hallow", by sobie przypomnieć niektóre wątki, to koło 50 odcinków pominęłam bo były zwykłymi fillerami :V
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » ndz sty 01, 2017 3:44 pm

@Stawianie DGM, KHR, SK i Berserka razem, śmiechłam.
DGM ma taką przewagę nad KHR i SK (Berserka w to nie mieszajmy, plz), że nie jest tasiemcem, a mimo to, wciąż nie zostało u nas wydane. KHR ma 40coś tomów? SK 30? DGM ma wciąż stosunkowo mało i nadaje się do wydania, chociaż szanse z tym związane maleją wraz z czasem. JPF mogło wydać, kiedy liczba tomów nie przekroczyła 20, ale stwierdziło bodajże, że "wsyscy czytają polskie skanlacje więc im się nie opłaca". Nie wiem jak teraz, ale największy hype był podczas emisji pierwszego sezonu, przed tą kilkuletnią przerwą.
Imho wydane tego to wciąż lepszy pomysł od takiego Naszego Cudu, ale nadal ryzykowne. Co nie oznacza, że któreś wydawnictwo nie sięgnie po niego. Do odważnych świat należy. :P

@Tokusa
Fillery mi mało przeszkadzały, kiedy oglądałam to z 9 lat temu. Po prostu fabuła i sposób jej przedstawienia mi nie podszedł. Wymiękłam jakoś w okolicy 10 odcinka i więcej nie sięgnęłam.

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz sty 01, 2017 5:20 pm

Ishy pisze:@Stawianie DGM, KHR, SK i Berserka razem, śmiechłam.
Dlaczego nie?

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » ndz sty 01, 2017 6:09 pm

Arst pisze:Dlaczego nie?
Dlatego że, po pierwsze, jako jedyny z tej grupy jest seinenem i to nie bez powodu, więc porównanie jest średnio trafione. Po drugie Berserk fabularnie deklasuje dowolnego sionena poza paroma nielicznymi wyjątkami typu FMA. Po trzecie jest tytułem, który kupują nie tylko mangowcy, ale też ludzie, którzy normalnie mang nie ruszają jak fantaści. Wreszcie po czwarte - Berserka, wśród paru innych tytułów, wymieniało się całymi latami jako coś, co nie ma u nas nigdy szans na wydanie, jako swoisty wyznacznik tego, jaki nasz rynek jest mały, biedny i nierozwinięty. Jakoś sobie nie przypominam, żeby którykolwiek sionen miał u nas podobny status "ziemi obiecanej".

Szacowanie wyników sprzedaży dowolnego sionena na podstawie wyników sprzedaży Berserka, tylko dlatego, że był tytułem wyczekiwanym, jest cokolwiek chybione.

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz sty 01, 2017 6:56 pm

Dobra, komuś się chyba wyłącza myślenie, gdy widzi serie "Legendarne" ze "Zwykłymi" w jednym poście.
Przecież ja nie szacuje wyników sprzedaży. TFU! Ja wręcz pokazuję, jak trudno coś takiego zrobić, używając za przykład Berserka, w którego wydanie nikt już nie wierzył. JPF jednak wykalkulowało, że im się to jednak opłaci. Czemu nie mogę tu o tym pisać?

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » ndz sty 01, 2017 7:12 pm

Arst pisze:Dobra, komuś się chyba wyłącza myślenie, gdy widzi serie "Legendarne" ze "Zwykłymi" w jednym poście.
Arst pisze:To samo zresztą mówiono o Berserku, a jak wyszło to JPFowi, chyba wiemy wszyscy.
Jak można to inaczej zinterpretować niż "z Berserkiem się udało, to i z tymi tytułami się uda!", tak, jakby to miało w ogóle jakiś związek, to ja naprawdę nie wiem. Najwyraźniej pozostałe osoby, które się szczerze ubawiły Twoim postem, też nie wiedzą.
Arst pisze:Ja wręcz pokazuję, jak trudno coś takiego zrobić, używając za przykład Berserka, w którego wydanie nikt już nie wierzył.
No to Ci parę osób wyjaśniło, że ten przykład nie jest najlepszy i najszczęśliwiej dobrany i tyle. Nikt Ci pisać nie broni, ale skoro piszesz na forum dyskusysjnym, to takie dziwne jest, że ktoś ma na ten temat własne zdanie i Ci odpisuje?

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz sty 01, 2017 7:37 pm

@Hame, w skrócie? Że my się gówno znamy na tym, co się opłaca wydać, a co nie, dlatego mówienie, że to już nie ma szans, a nawet odwrotnie - to się na pewno sprzeda, jest bez sensu :]

Dało się inaczej? Dało :D

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » ndz sty 01, 2017 7:51 pm

Arst pisze:Dało się inaczej? Dało :D
No to pytanie (retoryczne), czemu nie napisałeś tego w ten sposób od razu ;), tak, żeby nikt nie miał wątpliwości, o co Ci chodzi.

Ale może skoro już wyjaśniliśmy wszystkim, co miałeś na myśli, skończy ten offtop i oddajmy temat fanom DGM ;). Odnośnie fragmentu Twojego posta napisałam Ci PMkę.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 19, 2017 8:56 pm

Ale autorka się postarała. Najnowszy chapter 224 liczy 15 stron, w tym tylko 7 z rozdziałem :roll:

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » pt sty 20, 2017 11:06 am

Tyle czekania na 7 stron :roll: Widać nie ma pomysłu jak dalej pociągnąć tą historie XD

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt sty 20, 2017 11:46 am

Czy przypadkiem autorka nie miała problemów zdrowotnych?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt sty 20, 2017 12:00 pm

Bombo pisze:Czy przypadkiem autorka nie miała problemów zdrowotnych?
Tak ma je cały czas, [ma coś z nadgarstkami], dlatego co chwila robi przerwy. Więc lepiej się cieszmy, że autorka ma w sobie tylko motywacji by pracować, niż robić hiatusy jak Togashi.

[spoiler]^If I remember correctly, she developped some sort of condition in her wrist which makes it hard for her to draw -hence the long hiatus and the switch to a quarterly publication-

Since apparently you didn't bother reading the other 6 posts in the thread, she does have a health issue that actually makes it harder for her to draw. I'm under the impression that it's related to her wrist, but I could be confusing it with someone else. But the point is that IT IS indeed very hard for her to draw, even just 4 chapters a year.
[/spoiler]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn sty 23, 2017 11:32 am

Kupiłbym tą mangę ale dopiero po zakończeniu. wolę mieć pewność że seria będzie zakończona. Oglądałem anime i poza filerami było naprawdę super, więc czekam aż autorka zakończy tą serię a wtedy pochłonę ją w całości ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob lut 11, 2017 12:58 pm

Matii pisze:Kupiłbym tą mangę ale dopiero po zakończeniu
To sobie poczekasz chłopie, poczekasz...

merymus
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: merymus » śr lis 15, 2017 7:59 pm

Kocham ta serię i na 100% chciałam bym mieć ją w swojej skromnej kolekcji :mrgreen:

Dortemada
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Dortemada » śr lis 15, 2017 10:52 pm

Dołączam się do wypowiedzi osób, które lubią tę mangę :D
Jest to jedna z moich ulubionych serii, więc gdyby wyszła w Polsce, stanęłaby na pierwszej pozycji w moim koszyku :mrgreen:

Ayumi-chan
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:04 pm
Gender:
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Ayumi-chan » śr lip 25, 2018 5:37 pm

jestem za. anime mi się podobało więc czemu nie

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: kesah » czw lip 09, 2020 3:49 pm

Podbijam. Bo kuźwa chcę tą serię w Polsce!
Nie rozumiem czemu się wydaje dość przeciętne nowości mangowe jakich licencje muszą być dość drogie, kiedy takie perełki zostają gdzieś zapominane. D Gray Man to jedna z serii anime jaka zapadła mi w pamięć i z tego co kojarzę, to seria anime jest okrojona w stosunku do mangi, tym bardziej chciałbym zaopatrzyć się w tomiki.

Co ciekawe, seria idealnie pasuje do tytułów na ogół wydawanych przez Waneko. Na chwilę obecną posiada 26 tomów. Jedyny minus tej serii, to, że wolno wychodzi, średnio jeden tomik wypada raz na 3 lata. Więc seria w ciągu nieco ponad 2 lat dogoniła by wydanie japońskie. Jest to plus i minus, bo inna seria jaka podobnie wolno wychodzi, to taki Black Lagoon którego Waneko całkowicie olało a wydawane późniejsze tomy nawet nie trafiały do otwartej sprzedaży i wiele osób kupujących wcześniejsze tomy, nawet nie wiedziało o możliwości ich zakupu. Dlatego, to może być jedyna obawa co do wydawania D Gray Man'a.

Co nie zmienia faktu, że seria jest naprawdę dobra i taki Ao No Exorcist przy D Gray Manie to gówienko do potęgi.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Omocha
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 03, 2020 8:15 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Omocha » pn lip 13, 2020 8:26 pm

Podzielam całkowicie twoje zdanie. Już od kilkunastu lat czekam, aż ta seria pojawi się w Polsce i naprawdę dziwi mnie wydawanie pomniejszych serii, o których albo nikt nie słyszał, albo takich będących totalnym niewypałem.
Jest to jedna z moich ulubionych serii i choć prawdą jest, że już dawno zakupiłam sobie cały komplet w oryginale, to dla samego tytułu wydałabym hajsy jeszcze raz by mieć go jeszcze w wersji polskiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości