D.Gray-man

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
212
60%
Nie
89
25%
Być może
50
14%
 
Liczba głosów: 351

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » ndz sty 10, 2016 6:23 pm

Ale to nie znaczy,że zmienią całą obsadę,ja tam mam wciąż nadzieję,że niektórzy seiyuu powrócą.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn sty 11, 2016 7:13 pm

Itachi Uchiha pisze: Niestety, głos Allena będzie podkładał Ayumu Murase a nie jak wcześniej świetna Sanae Kobayashi. :(
I to jest oburzające. Rozumiem, po tylu latach niełatwo zebrać całą poprzednią obsadę do kupy, ale podmienianie głównego bohatera? Jakim prawem? Nie wierzę, żeby Sanae odmówiła. Na granie pobocznych ról znajduje czas (ostatnio Namie w Durarara!!). Całe szczęście głos Ayumu jest całkiem przyjemny (Hinata z Haikyuu!!), więc to nie jest jeszcze w 100% katastrofa... Ale jestem optymistyczna...
Obrazek

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » wt sty 12, 2016 2:30 pm

ZenekPsychopata pisze:
Itachi Uchiha pisze: Niestety, głos Allena będzie podkładał Ayumu Murase a nie jak wcześniej świetna Sanae Kobayashi. :(
I to jest oburzające. Rozumiem, po tylu latach niełatwo zebrać całą poprzednią obsadę do kupy, ale podmienianie głównego bohatera? Jakim prawem? Nie wierzę, żeby Sanae odmówiła. Na granie pobocznych ról znajduje czas (ostatnio Namie w Durarara!!). Całe szczęście głos Ayumu jest całkiem przyjemny (Hinata z Haikyuu!!), więc to nie jest jeszcze w 100% katastrofa... Ale jestem optymistyczna...
1 - nie wydaje wam się, że to nie miejsce na dyskusje o nowym sezonie anime?
2 - co rozumiesz, przez "oburzające"? To normalne, że cast czasem się zmienia. Nie widzę nic dziwnego w zmianie głosu Allena, w końcu z tego co kojarzę od początku DGM minęło już parę lat. Allen podrósł, nie może przecież brzmieć całe życie jak baba.
3 - większość starych seiyuu pozostanie. Zmiany to tylko Allen i Link + Earl i Bookman (w związku ze śmiercią ich poprzednich seiyuu)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sty 12, 2016 3:35 pm

Pompon-nee pisze:nie wydaje wam się, że to nie miejsce na dyskusje o nowym sezonie anime?
Nie.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr sty 13, 2016 1:43 pm

Pompon-nee pisze: 2 - co rozumiesz, przez "oburzające"? To normalne, że cast czasem się zmienia. Nie widzę nic dziwnego w zmianie głosu Allena, w końcu z tego co kojarzę od początku DGM minęło już parę lat.
Oburzające jest to, jak potraktowana została Sanae. To tak jakby w roli Harry'ego obsadzić innego aktora w końcowych filmach, bo Daniel Radcliffe 'wygląda już za staro'.
Pompon-nee pisze:Allen podrósł, nie może przecież brzmieć całe życie jak baba.
Akurat kobiety grające dorosłe postacie męskie to jest rzecz w anime zupełnie normalna. Są seiyuu, które się specjalizują w takich rolach (Megumi Ogata, Mitsuki Saiga).
Obrazek

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr sty 13, 2016 3:38 pm

ZenekPsychopata pisze: Oburzające jest to, jak potraktowana została Sanae. To tak jakby w roli Harry'ego obsadzić innego aktora w końcowych filmach, bo Daniel Radcliffe 'wygląda już za staro'.
A przepraszam, bo ja nieogarnięty. Co dokładnie by w tym było złego? I co jest takiego strasznego w "potraktowaniu" Pani Kobayashi?

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr sty 13, 2016 5:03 pm

Faust pisze: A przepraszam, bo ja nieogarnięty. Co dokładnie by w tym było złego? I co jest takiego strasznego w "potraktowaniu" Pani Kobayashi?
Naucz się czytać ze zrozumieniem? I na przyszłość nie pisz postów, kórych wyłącznym celem jest judzenie.
Obrazek

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw sty 14, 2016 1:46 pm

ZenekPsychopata pisze:
Faust pisze: A przepraszam, bo ja nieogarnięty. Co dokładnie by w tym było złego? I co jest takiego strasznego w "potraktowaniu" Pani Kobayashi?
Naucz się czytać ze zrozumieniem? I na przyszłość nie pisz postów, kórych wyłącznym celem jest judzenie.
:shock:
Dzięki, ekstra, człowiek się o coś zapyta bo nie rozumie i go zwyzywają od najgorszych.

A ja dalej nie wiem o co chodzi :(

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » czw sty 14, 2016 4:34 pm

ZenekPsychopata, oburza się na zmianę seiyuu, chyba uważa ze to nie powinno nastąpić. I zdaje mi się, że uważa cię za trolla w tej kwestii, bo pani podkładająca głos Allena powinna nadal to robić. Dobrze myślę?

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw sty 14, 2016 4:57 pm

Naureth pisze:ZenekPsychopata, oburza się na zmianę seiyuu, chyba uważa ze to nie powinno nastąpić. I zdaje mi się, że uważa cię za trolla w tej kwestii, bo pani podkładająca głos Allena powinna nadal to robić. Dobrze myślę?
No tyle to rozumiem, ale wciąż nie widzę, gdzie tu jest "oburzające potraktowanie" Pani Kobayashi? I co by było takim brakiem szacunku dla Pana Daniela Redcliffa, gdyby z jakichś powodów zdecydowano się na innego aktora w późnych filmach Harry'ego Pottera?

Ale bardzo dziękuję za dobre chęci :)

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » czw sty 14, 2016 8:08 pm

No wydaje mi się, że oburzające jest to, że pani Kobayashi nie dostała roli po odegraniu w niej tylu odcinków. Analogicznie do Redcliffa - grał i kreował postać przez 6 części, więc oburzające by było gdyby roli w 7 nie dostał. Coś takiego :p

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw sty 14, 2016 8:48 pm

Naureth pisze:No wydaje mi się, że oburzające jest to, że pani Kobayashi nie dostała roli po odegraniu w niej tylu odcinków. Analogicznie do Redcliffa - grał i kreował postać przez 6 części, więc oburzające by było gdyby roli w 7 nie dostał. Coś takiego :p
W teorii ma to sens. W praktyce, jak to mówią w Gintamie, dorośli ludzie mają swoje dorosłe powody. Czasami są to powody sensowne (wymagania finansowe, nie pasowanie do koncepcji artystycznej), czasami skandaliczne (vide seiyu Mouriego Kogoro z Detektywa Conana, który dopomniał się o podwyżkę dla grupy aktorów i go wyrzucili po 400 odcinkach). Ale koniec końców aktor to nie jest jakaś boska istota tylko zwykły zawód, i to pracodawca decyduje, czy jest zainteresowany dalszą współpracą, czy nie. I, co gorsza, ma do tego pełne prawo.

No dobra, przy siódemce wyrzucenie Daniela to byłaby przesada, ale takie umowy podpisuje się na kilka filmów, więc maksymalnie można by zrobić podmiankę przy 4-5 części. W praktyce tej teorii wszyscy fani Bonda powinni w tym momencie być na ulicach i bojkotować wszystkie filmy, które nie są z Sir Seanem Connerym.

Dlatego nie sądzę, żeby o to chodziło :)

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » czw sty 14, 2016 10:02 pm

No to ja już niczego nie rozumiem :') a w tej kwestii to osobiście nie lubię kiedy po tylu odcinkach zmieniają seiyuu, ale głos następcy jest jak dla mnie całkiem przyjemny. Jakoś się pogodzę i przyzwyczaję do tej zmiany.

Blendonka
Status: Offline

Post autor: Blendonka » śr sty 27, 2016 6:11 pm

No niby nie fajnie że zmienili tych aktorów. Linka było stosunkowo nie dużo, a poza tym nowy aktor głosowy (grający np. Tomoe) ma dość pasujący głos, więc nie widzę problemu. Co do zmiany u Alka, początkowo byłam nieco zawiedziona, ale po usłyszeniu jego (Ayumu) głosu w różnych rolach, nie tylko Hinaty z HQ, zauważyłam, że ten aktor potrafi dobrze zmienić głos w zależności od postaci. Poza tym, brzmi dość podobnie do ''starego Allena'', tylko mniej kobieco, co według mnie jest bardzo spoko. Jak ktoś już wspomniał, Allen się starzeje i dorasta jak każdy człowiek. Na początku serii miał 15 lat, a teraz będzie miał już o.k 17, więc w takim wypadku zmiana głosu to dobre rozwiązanie :>
Baj de łej, kilka dni temu wyszedł 221 rozdział i jeśli ktoś czyta mange i liczy na jakieś wyjaśnienia, to życzę powodzenia XDDD

dzastaft
Status: Offline

Post autor: dzastaft » pt gru 30, 2016 4:38 pm

Wydajcie D.Gray-man'a pliska

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 30, 2016 5:56 pm


Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt gru 30, 2016 7:51 pm

Cudowne wieści, Itachi! *_*

A tak poza tym to jestem mocno zdumiona, że jeszcze nie zagłosowałam w ankiecie i że się tutaj nie wypowiedziałam wcześniej O:
Tym bardziej, że głosowałam na DGM, gdy Waneko pytało świat co chce by zostało wydane.

Ogólnie jestem mocno na tak, nadal żywiąc nadzieje na wydanie tego tytułu (podobnie jak LoveCom ;-; ), i rzucałabym w Waneko piniendzmi jak szalony chomik ściółką.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pt gru 30, 2016 8:51 pm

W ogóle zastanawia mnie, czy przy takim tempie wydawnictwo polskie, które zaczęło by teraz wydawać, dogoniło Japonię przed zakończeniem serii :V

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pt gru 30, 2016 8:54 pm

D.Gray-Man to chyba jedna z tych mang, na których hype dawno minął a jak był, to nikt z wydawnictw nie zainteresował sie nim w porę. Próbowałam męczyć anime, ale pomimo świetnych openingow, fabuła mi nie podeszła. Jestem na nie.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pt gru 30, 2016 8:55 pm

Całe szczęście :D Już się zaczynałam martwić tą przerwą,ale dobrze że manga wraca :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości