Bj Alex

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ
JoelCarter
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 23, 2022 9:57 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: JoelCarter » śr lut 08, 2023 8:13 am

Bj Alex

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: TokitaOhma » śr lut 08, 2023 11:37 am

To BJ od
► Pokaż Spoiler
- cenzurę dałem... Pytam tylko, tak z czystej ciekawości :wink: Bo widzę, że tu mowa o jakiejś mandze BL.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: lexis » pt lut 10, 2023 6:37 pm

Podobno od Broadcast Jockey, czego dowiedzielibyśmy się z opisu, gdyby jakiś tu był :V

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Koichi » pt lut 10, 2023 7:01 pm

To jest webtoon i na dodatek Lezhina, więc raczej nie ma szans na wydanie. Ale pomarzyć nikt nikomu nie broni :wink:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Yuriko » pt lut 10, 2023 7:26 pm

Koichi pisze:
pt lut 10, 2023 7:01 pm
To jest webtoon i na dodatek Lezhina, więc raczej nie ma szans na wydanie. Ale pomarzyć nikt nikomu nie broni :wink:
Czy fakt, ze to Lezhin ma jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Akiho » pt lut 10, 2023 10:24 pm

Tytuł: BJ Alex
Gatunki : Yaoi, komedia, dramat, romans
Liczba tomów : 9 Zakończone
Autor: Mingwa
Wydawca: Lezhin
Posiada anime : Nie
Rok wydania: 2017
Opis: Every night at 10, Dong-gyun locks himself up in his room, grabs a box of tissues, and watches a live cam boy show hosted by Alex, a BJ (broadcast jockey). Timid Dong-gyun admires not only Alex’s ripped body, but his candor in sharing his sexual experiences with viewers. One night, Dong-gyun downs too many drinks at a school networking event and passes out. When he wakes up, he’s in bed staring up at a shirtless hunk. A hunk who looks an awful lot like...Alex.
Opinia: Jedna z moich ulubionych manhw, do której lubię od czasu do czasu wracać. Dong Gyun jest jedną z postaci którą szczerze lubię przez fakt, że potrafi mówić o swoich potrzebach i naprawdę wyciąga wnioski z zachowania Alexa i nie daje sobą manipulować. Sam Alex, to też postać która przechodzi przemianę, ale to tez nie tak że był zły, dobrym określeniem by było pogubiony. Sama historia jest naprawdę przyjemna w odbiorze. Nie chcę więcej pisać by nie spoilerować, ale raczej znana manhwa. Gdyby nie fakt że angielska wersja kosztuje naprawdę duże pieniądze już bym dawno miała to na półce. :(

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Koichi » sob lut 11, 2023 4:04 pm

Piękne to wydanie, okładki są naprawdę prześliczne ♡

Osobiście nie czytałem tego, bo opinie internautów mnie zniechęciły. Sporo osób pisało, że seme to totalny dupek, a uke jest taki kochany, że zasługuje na kogoś lepszego. Albo, że ta relacja między nimi jest toksyczna i uke wiele w niej traci.

Ja czasami lubię poczytać takie historie, ale stwierdziłem, że przez tyle rozdziałów, to musi być mega drama i pewnie niepotrzebnie straciłbym nerwy. Tym bardziej, że bardzo rzadko uda mi się trafić na koreański webtoon, gdzie fabuła jest fajna, a postacie mnie nie wkurzają. Nie wiem dlaczego, ale Japończycy w moich oczach przyjemniejsze tworzą postacie, nawet jak są to czarne charaktery XD
Yuriko pisze:
pt lut 10, 2023 7:26 pm
Koichi pisze:
pt lut 10, 2023 7:01 pm
To jest webtoon i na dodatek Lezhina, więc raczej nie ma szans na wydanie. Ale pomarzyć nikt nikomu nie broni :wink:
Czy fakt, ze to Lezhin ma jakieś znaczenie?
Czytałem gdzieś, że Lezhin jest bardzo wymagający i drogi, ale ile w tym prawdy? :roll:

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Akiho » ndz lut 12, 2023 9:14 pm

Koichi pisze:
sob lut 11, 2023 4:04 pm
Osobiście nie czytałem tego, bo opinie internautów mnie zniechęciły. Sporo osób pisało, że seme to totalny dupek, a uke jest taki kochany, że zasługuje na kogoś lepszego. Albo, że ta relacja między nimi jest toksyczna i uke wiele w niej traci.

Nigdy nie czytałam w sumie za bardzo opinii innych o tej mandze, ale muszę przyznać że jestem w szoku :shock: bo dla mnie historia nie ma jakoś dużo dramy a sama ich relacja jest z zgodą obu. Jeżeli ludzie uważają że seme z tej historii jest toksyczny to chyba mało historii czytali, ja bym go nie umieściła w tej kategorii, może trochę z początku historii, ale serio bardzo ładnie się ogarnia.
Koichi pisze:
sob lut 11, 2023 4:04 pm
Ja czasami lubię poczytać takie historie, ale stwierdziłem, że przez tyle rozdziałów, to musi być mega drama i pewnie niepotrzebnie straciłbym nerwy. Tym bardziej, że bardzo rzadko uda mi się trafić na koreański webtoon, gdzie fabuła jest fajna, a postacie mnie nie wkurzają. Nie wiem dlaczego, ale Japończycy w moich oczach przyjemniejsze tworzą postacie, nawet jak są to czarne charaktery XD
Akurat musze przyznać że koreańskie manhwy są często aż przedramatyzowane i wręcz jestem po nich wymęczona, ale też sama nie często wybieram takie tytuły :lol: BJ Alex daje zdecydowanie do kategorii lekkiej lektury, co nie ujmuje jej historii bo naprawdę szybko i przyjemnie się czyta.

Ciekawie czy dożyje momentu gdy jakiekolwiek wydawnictwo weźmie się za manhwę :oops:
Obrazek

GhostRest
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 04, 2022 9:09 pm
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: GhostRest » ndz lut 12, 2023 11:51 pm

Szkoda że nie ma jakiegokolwiek polskiego odpowiednika takich stron jak np. Lezhin u nas (oszczędziło by to przeszłych i przyszłych kłopotów kto kojarzy ten kojarzy) , bo weebtony to nawet w porządku się czyta w Internecie i bym przebolała brak ,,papieru'' w rękach. Ale tak na poważnie to serio szkoda że póki co to nasz rynek zamknął się bardzo tylko na mangi ( choć trzeba przyznać że jest coraz lepiej z ilością i dostępnością), brakuje jednak tych LN, manhw czy kolorowych weebtonów. Przydałoby się trochę różnorodności.

Ashura
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 10, 2023 11:47 am
Status: Offline

Bj Alex

Post autor: Ashura » pn kwie 10, 2023 11:50 am

Manga jak dla mnie jest genialna, została już wydana w językach : włoskim, hiszpańskim czy niemieckim. Dlatego czekam na cud, być może i w Polsce się pojawi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości