Akatsuki no Yona

Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
202
54%
Nie
115
31%
Może
55
15%
 
Liczba głosów: 372

Dastame
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Dastame » czw lip 12, 2018 10:32 pm

DarkNighty pisze:
czw lip 12, 2018 9:03 pm
To teraz najwyższa pora, by ktoś u nas wydał Yonę i cieszył się równie dobrą sprzedażą :D Wciąż nie tracę nadziei.
^ <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 12, 2018 11:37 pm

Nikt wam nie broni pomarzyć, ale co chwila powtarzać się o tym samym robi się nudne :P
Mnie to i tak lotto, bo zbieram Yonkę po angielsku, więc nawet jakby "kiedyś", któreś z wydawnictw by ją zapowiedziało to i tak nie kupię, bo po co robić dubla :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Alzea » pt lip 13, 2018 8:37 pm

@up, bo jest to kacik fanow Yony na tym forum i fajnie sobie od czasu do czasu wspolnie popsioczyc i pouprawiac wishful thinking, nie wiem co w tym zlego ;)

A co do wydania, jestem na biezaco z angielskim wydaniem, ale lubie wspierac naszych wydawcow i czytac w ojczystym jezyku, wiec rozwazylabym dubla/odsprzedanie wersji angielskiej ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » pt lip 13, 2018 8:54 pm

@up, doskonale to rozumiem; ja też należę do tego grona "true" fanów, ale zwyczajnie, nie wiem, zrezygnowałem z marzeń i przestałem się łudzić o Yonie w Polsce... Zwyczajnie wydawnictwom jest z nim nie po drodze...

Ja też jestem już na bieżąco, nawet zamówiłem sobie preorder 13 tomu po angielsku, a jak coś u nas wyjdzie to staram się praktycznie wspierać rodzimy rynek... No ale jak kupisz coś po angielsku to nie idzie tego potem odsprzedać, więc trzeba przed zakupem myśleć ;_; :P

Poza tym, jak kiedyś zostanie to wydanie po polsku, to za granicą będą już praktycznie na bieżąco [ a my będziemy to nadrabiać bite 3-5 lat, może dłużej], więc tym bardziej człowiek traci nadzieje.

To o ciągłym powtarzaniu nie było napisane w złej intencji, co bardziej chodziło mi by się poddać, bo nie ma teraz szans na jej wydanie... W końcu JG też już odpadło, zapowiadając Śnieżkę xD

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Alzea » pt lip 13, 2018 9:01 pm

Ale nie mozna odbierac marzen! Patrz na Higurashi, zaczeli wydawac jak juz boom minal, a tu cyk jedna z lepiej sprzedajacych sie serii. Obecnie zbieram dwa wydania zagraniczne - Umineko i Yone, oba na biezaco, ale chyba oba bym dublowala z tej calej sympatii ;> no i zawsze mozna sprzedac na ebay ;p
Ale to fakt, SJG zapowiadajac Natsume i Yone wylaczylo sie na dlugo na dluzsze shojki a na zadne inne wydawnictwo nie liczylam z Yona ;<

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 9:31 pm

Itachi Uchiha pisze:
pt lip 13, 2018 8:54 pm
No ale jak kupisz coś po angielsku to nie idzie tego potem odsprzedać, więc trzeba przed zakupem myśleć ;_;
Idzie, idzie, ale nie wszystko. Joseie, których się pozbyłam, sprzedałam w kilkadziesiąt sekund, bo na każdy tytuł było kilku/kilkunastu chętnych. >D
Itachi Uchiha pisze:
pt lip 13, 2018 8:54 pm
Poza tym, jak kiedyś zostanie to wydanie po polsku, to za granicą będą już praktycznie na bieżąco [ a my będziemy to nadrabiać bite 3-5 lat, może dłużej], więc tym bardziej człowiek traci nadzieje.

To o ciągłym powtarzaniu nie było napisane w złej intencji, co bardziej chodziło mi by się poddać, bo nie ma teraz szans na jej wydanie... W końcu JG też już odpadło, zapowiadając Śnieżkę xD
Alzea pisze:
pt lip 13, 2018 9:01 pm
Ale to fakt, SJG zapowiadajac Natsume i Yone wylaczylo sie na dlugo na dluzsze shojki a na zadne inne wydawnictwo nie liczylam z Yona ;<
Nic dodać, nic ująć, a fanom, czekającym na polskie wydanie, życzę, żeby Śnieżka nie okazała się gwoździem do trumny polskiego wydania Yony.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Ame » pt lip 13, 2018 9:36 pm

zandam pisze:
pt lip 13, 2018 9:31 pm
Śnieżka nie okazała się gwoździem do trumny polskiego wydania Yony.
Śnieżka, a Yona to co innego. To, że oba to fantasty nie leży dawać je do jednego wora. Śnieżka nie wszystkim podochodzi.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: DarkNighty » pt lip 13, 2018 9:42 pm

Ame, ale taka prawda, że dla wydawnictwa długie shoujo to długie shoujo. Jeśli Shirayuki i Natsume się nie sprzedadzą, to nie będą myśleć o kolejnej długiej serii w podobnych klimatach. Najwidoczniej Bóstwo sprzedaje się na tyle dobrze, że postanowili wziąć kolejne shoujo z tego wydawnictwa. Oby sytuacja się powtórzyła i następnym razem wybrali Yonę.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 9:51 pm

Ame pisze:
pt lip 13, 2018 9:36 pm
Śnieżka, a Yona to co innego. To, że oba to fantasty nie leży dawać je do jednego wora. Śnieżka nie wszystkim podochodzi.
Dzisiejsza odpowiedź SJG w sprawie szans Yony:
Studio JG pisze: Haha, na razie musimy zobaczyć czy te serie mają szanse na przeżycie, Więc tak naprawdę - wszystko zależy od Was :D

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Yerdiee » pt lip 13, 2018 10:43 pm

Hah, potrząc na komentarze na fb pod zapowiedzią Yona (mimo że nawet nie została ogłoszona) "przyćmiła" Śnieżkę, mam tu na myśli jęczenie o Yonę. Co jest trochę przykre, bo Śnieżka to naprawdę kawał dobrej mangi, no ale kwestia gustu.
A co do Yony to iskierka nadzieji znowu się rozpaliła, mam nadzieję że teraz w końcu w przyszłości (nie dalekiej) ktoś się połasi żeby ją wydać, Śnieżka wcale nie musi być "gwoździem do trumny" :wink: Ale pospieszyć by się mogli bo anglojęzyczne wydanie kusi~

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Naama » sob lip 14, 2018 9:52 pm

Proszę, proszę, nie porównujcie Yonę do Śnieżki. Obie mangi opowiadają o całkowicie innych bohaterkach i o całkowicie innych historiach. To trochę jakby porównywać Dragon Balla do Sayuki bo jeden z bohaterów nazywa się Goku. Osobiście jestem w tej części osób, które za Śnieżką nie przepada (obejrzałam 1 sezon i przeczytałam kilkadziesiąt rozdziałów, jednak historia oraz bohaterowie mnie nie porwali, wręcz mega się wynudziłam - dokładnie, kwestia gustu, komuś się podoba, komuś nie, znam osoby, które wolą Śnieżkę od Yony). Z kolei Yonę uwielbiam, wracam co jakiś czas do anime i do mangi, zbieram po angielsku i czekam na polskie wydanie :P
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Akiho » pn lip 16, 2018 11:15 am

25 tomów pochłonięte w jeden dzień. Nie żałuje :P Jakiś rok temu zatrzymałam się na wprowadzeniu wątku z
► Pokaż Spoiler
Potem postanowiłam, poczekać aż się nazbiera trochę więcej czytania. Nie musiałam co prawda czytać od początku, bo jednak pamiętałam, ale to jedna z niewielu mang do których chętnie wracam po raz kolejny.

Tym bardziej ubolewam nad faktem, że Śnieżka doczekała się wydania w Polsce a jednak Yona nie. Mam tylko naiwną nadzieję, że jest tak tylko dlatego, że jakieś inne wydawnictwo się pokusiło na wydanie :oops:

Naama, bardzo dobrze ujęła moje własne uczucia co do Shirayuki, choć może aż tak bardzo się nie wynudziłam, ale nie czuje potrzeby wracania do niej ponownie. Jednak z racji wspierania shoujo które nie dzieje się w szkole i jest fantasy będę wspierać ten tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » sob lip 21, 2018 3:07 pm

Ludzie wykrakali; Yona zostanie wydana przez Waneko... Ten dzień przejdzie do historii forum :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Akiho » sob lip 21, 2018 3:09 pm

Akiho pisze:
pn lip 16, 2018 11:15 am
Mam tylko naiwną nadzieję, że jest tak tylko dlatego, że jakieś inne wydawnictwo się pokusiło na wydanie
Jednak nadzieja nie do końca jest matką głupich :P
Obrazek

Glandire
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Glandire » sob lip 21, 2018 4:12 pm

Boże, tak, tak, tak. Nareszcie.
Normalnie gwiazdka w tym roku przyszła wcześniej.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość