Nabari no Ou

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
49
48%
Nie
33
32%
Może
20
20%
 
Liczba głosów: 102

noodle
Status: Offline

Nabari no Ou

Post autor: noodle » pn sie 26, 2013 11:48 pm

Obrazek
Autor: Yuhki Kamatani
Gatunek: Dramat, Przygoda, Super moce, Shounen
Wydawca: Square Enix
Ilość tomów: 14 (seria zakończona)
Opis: ,,Miharu Rokujou, główny bohater, to chłopak obojętnie nastawiony do wszystkiego. Pomyśleć by można, że się niczym nie wyróżnia, ale szybko okazuje się, że jak to główny bohater shounena, ma w sobie coś wyjątkowego.
Otóż, jest gospodarzem potężnej techniki, wszechwiedzy, Shinrabanshou. Dowiaduje się o istnieniu czegoś takiego, jak świat Nabari - działającą w ukryciu przed zewnętrznym światem społeczność ninja. Miharu dowiadując się, że posiada w sobie moc, której pragną wszyscy... pozostaje obojętny. Jednak, długo nie będzie mógł utrzymać takiej pozycji. Wszechobecne pragnienie zdobycia wszechwiedzy szybko zmusi go do opowiedzenia się po jednej ze stron. Jedni pragną zapieczętować technikę, inni chcą jej użyć. Co zrobi Miharu? '' (opis zaczerpnięty z centrum-mangi)

Czy opis zachęca czy nie, nie wiem. Możliwe, że brzmi jak kilkadziesiąt innych tytułów ale to właśnie ten mnie uwiódł. Głównie dzięki anime, trafiłam na nie zupełnie przypadkiem i wsiąkłam, mimo, że nie jestem fanką tego typu serii to tą szczerze uwielbiam! Fabuła wciąga, bohaterowie dają się lubić, a zakończenie nie do końca jest kolorowe. Poza tym przyjemna kreska, a seria zakończona. Czego chcieć więcej? :)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt sie 27, 2013 12:24 am

Hahaha, już widzę te hejty płci męskiej, którzy zobaczą bisha z okładki :mrafroamerykanin:
Jest już Pandora, Kurosz, Karneval :P

MsDi
Status: Offline

Post autor: MsDi » wt sie 27, 2013 10:24 am

Oglądając anime pierwszy raz spotkałam się z głównym bohaterem, który ma w głębokim poważaniu to, że jest wyjątkowy. Miharu to w dodatku nie lada gagatek, który tylko z pozoru jest taki chłodny i opanowany. W środku zaś do diabełek wcielony, a sceny gdy dręczy pewnego nachalnie pilnującego go nauczyciela, są bezcenne. :D Ale dopiero po pojawieniu się Yoite, użytkownika techniki Kiry (zabierającej mu życie), który zmusza Miharu do współpracy, dając mu dość nietypowy warunek do spełnienia, sprawił że szczerze się wciągnęłam w historię, ciekawa jak to się właściwie skończy.
Jeśli manga trzyma poziom anime i nieco dokładniej tłumaczy pewne zdarzenia, to z pewnością kupiłabym gdyby została wydana.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 27, 2013 2:06 pm

noodle pisze: Możliwe, że brzmi jak kilkadziesiąt innych tytułów ale to właśnie ten mnie uwiódł.
Mnie tak samo :) Spodziewałam się zwykłego shounena.W madzie spodobały mi się relacje Miharu i Yoite(bez skojarzeń =; ) A także wyróżniający się bohaterowie,których nie sposób nie polubić :P Jest to jeden z najlepszych shounenów jakie czytałam.

bell
Status: Offline

Post autor: bell » wt wrz 10, 2013 4:30 pm

anime było nudne. manga może być lepsza, więc może bym się skusił, tak na próbę.

von Gikkingen
Status: Offline

Post autor: von Gikkingen » wt wrz 10, 2013 4:51 pm

Słyszałem sporo dobrego, ale poczytałem trochę skanlacji i się rozczarowałem. Brzydkie rysunki i nudna historia. Nie kupiłbym.

Onee-sama
Status: Offline

Post autor: Onee-sama » wt wrz 10, 2013 6:24 pm

Anime bardzo fajne a manga podobno jeszcze lepsza. Myślę że bym się skusiła :)

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw wrz 19, 2013 2:38 pm

Ale to czyyyyytałammmm... I już nie chcę więccccej!
I choć mile się czytało to do przodu pragnie pędzić moje serce...

Czytałam, miło było, ale lektura na jeden raz i nie zamierzam do niej wracać.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » czw wrz 19, 2013 6:13 pm

Bardzo chętnie bym kupiła. Nie pamiętam na którym rozdziale skończyłam to czytać (czasami mam tak, że jak nie ma dalszych rozdziałów to przerywam czytanie. Tak było z Pandorą, którą obecnie kupuję). Będzie trzeba sobie przypomnieć pierwsze rozdziały.

Jeśli tytuł zostanie wydany to kupię. (Powtarzam się, wiem...)

Mirajanne
Status: Offline

Post autor: Mirajanne » pt cze 27, 2014 7:59 pm

Zbieram po angielsku tą serię

Shinjaa
Status: Offline

Post autor: Shinjaa » ndz maja 10, 2015 7:30 pm

Pomimo niezbyt pięknej kreski, doceniam fabułę, która chwyciła mnie za serce .Myślę że kupowałabym na 85%.

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » pn maja 11, 2015 6:10 pm

Anime mnie zanudziło totalnie, choć zdołałam przebrnąć całe. Jedna fajna postać, niestety dość epizodyczna. Szkoda marnować kasę.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn maja 11, 2015 7:03 pm

MsDi pisze:Oglądając anime pierwszy raz spotkałam się z głównym bohaterem, który ma w głębokim poważaniu to, że jest wyjątkowy.

O, to nieźle. Już mnie zachęciło w jakiś sposób.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn maja 11, 2015 10:03 pm

Jestem wielką fanką anime (mam na DVD) i bez wahania kupiłabym mangę. Ta historia w mistrzowki sposób łączy dramat, intrygę, okruchy życia i komediowe wstawki. Kreacja głównego bohatera jest nietypowa.
mysz pisze: O, to nieźle. Już mnie zachęciło w jakiś sposób.
I jeszcze lubi w subtelny sposób trollować swojego nauczyciela. Wzór do naśladowania. :P
Obrazek

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » sob cze 13, 2015 11:21 pm

Kupiłabym. Kocham ten tytuł i wracam do niego co jakiś czas, żeby trochę popłakać nad Yoite, Miharu i wszystkimi moimi biedactwami. Bo tego nie czyta się dla ninja i tagu "supernatural", a dla cudownie wykreowanych postaci i relacji między nimi. Polecam każdemu masochiście, calutka historia chwyta za serce i nie puszcza do samego końca.

Anime nie polecam. Manga zakończona została w roku 2011, a anime premierę miało, z tego co pamiętam, w 2007. To chyba mówi samo za siebie.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nabari no Ou

Post autor: Katori » ndz sty 21, 2018 6:49 pm

Tak mi się przypomniało o istnieniu anime, które te dziesięć lat temu mnie zachwyciło i chętnie poznałbym pełną historię. Poza tym manga ma tylko te 14 tomów, a Waneko ostatnio chociażby zaczęli wydawać Shiki, które jest właściwie niewiele, bo dwa lata, jeśli chodzi o anime, młodsze. Będę wciąż żywił nadzieję. xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości