Inuyashiki

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupił(a)byś...?

Tak
68
56%
Może.
22
18%
Nie.
31
26%
 
Liczba głosów: 121

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Meliona » ndz gru 28, 2014 11:02 pm

Chyba nie ma jeszcze tematu o tej mandze.
Obrazek
Liczba tomów: 10
Autor: OKU Hiroya
Gatunek: sci-fi, seinen, okruchy życia, psychologiczne
Baka

Opis: Pewien pan po pięćdziesiątce wprowadza się wraz z rodziną do nowego domu. Jego dzieci nie są z tego powodu zadowolone, nic im się nie podoba. Dodatkowo nie przepadają za swoim ojcem. Pan idzie do lekarza na badania, a wyniki tychże okazują się fatalne - ma umrzeć w ciągu kilku miesięcy. Próbuje powiedzieć o tym rodzinie, ale ta nie chce go słuchać, a gdy żona w końcu pyta się, czy wszystko w porządku, nie jest w stanie o tym powiedzieć. Postanowił więc spędzić czas z jedynym członkiem rodziny, który nie ma go gdzieś, czyli z psem i wychodzi z nim na spacer.
Do domu wróci odmieniony :wink:

Opinia: Jestem po dwóch tomach. Ta manga jest dziwna, ale przy tym wciągająca i to bardzo. Rysunki są świetne. Mam zamiar kupić amerykańskie wydanie, ale wolałabym polskie :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2017 11:47 am przez Meliona, łącznie zmieniany 3 razy.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pn gru 29, 2014 12:20 pm

Uu brzmi ciekawe. ;o Kupiłabym !

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn gru 29, 2014 2:08 pm

Jestem zaintrygowany, nie powiem. Z chęcią bym kupił.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn gru 29, 2014 3:51 pm

Na razie oddałam głos na "może". Opis jest intrygujący, jednak seria ta nie byłaby moim priorytetem zakupowym. Jeśli zakończył aby się na rozsądnej liczbie tomów (po takim opisie obstawiałabym pięć, potem fabuła mogłaby się rozwlec i zacząć przynudzać), poważnie zastanowiłabym się nad kupnem.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn gru 29, 2014 7:40 pm

Może, duże może. Ta manga jest bardzo dziwna i nie wiem czy chciałbym się z nią bliżej zapoznać xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn gru 29, 2014 8:31 pm

Opis nawet zachęca, ale status 2+ już mniej. Przy czym sci-fi tylko ukończone w małej liczbie tomów mogło by mnie zainteresować.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn gru 29, 2014 9:16 pm

Otóż! - jako, że lubię Hiroya Oku za Gantza, który potencjał miał znacznie większy niż to co otrzymaliśmy to sobie wczoraj przeczytałem wszystkie dostępne rozdziały i wyrobiłem już sobie opinię.

Facet wyciąga swoją technikę komputerowego rysunku na bardzo wysoki poziom, ale niestety nie widziałem nic ponadto tego, czego byłem świadkiem czytając Gantza. Jedna sporo kadrów mnie złapało za serce - zwłaszcza rysunki technologii są świetne. Niestety zauważyłem, że Hiroya popada w pewien schemat, a mianowicie w umieszczanie kamery(zwłaszcza w zamkniętych przestrzeniach) statycznie co potrafi stworzyć fajne efekty walk, ale kiedy dwa rozdziały pod rząd ten sam chwyt jest stosowany przy każdej możliwej okacji, to staje się to nudne i irytujące.

O ile jeszcze w kresce widać Gantza to fabularnie nie ma tego, co poprzednie dziecko Hiroyi. To już drugi tom, a pomysł na historię wygląda jak rozciągnięta jednotomówka. Nie jestem pewny czy autor chce to dalej ciągnąć, ale osobiście nie widzę sensownego chwytu, który wiarygodnie by dalej pociągnął tę mangę. Ponadto postać głównego bohatera pomimo jego ewolucji nie wykazuje chęci na wewnętrzną przemianę. Nadal jest drętwy i nie bardzo daje mi się go polubić.

W tej chwili jestem na "może", ale skłaniam się na "nie". Znacznie wolałbym już tego Gatnza pomimo jego zmarnowanego potencjału.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr mar 25, 2015 1:36 pm

Oficjalnie manga będzie liczyć 10 tomów http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... mes/.86310

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr lip 29, 2015 10:02 pm

Z wielkim bólem to mówie, ale Inuyashiki jest straszliwie słabe. Oprócz kreski tytuł ten nie oferuje niczego na co warto by było wydać jakiekolwiek pieniądze. Przejaskrawienie zachowań zastosowane zupełnie bez smaku, a ludzie tak jednowymiarowi, że bardziej się nie da. Infantylne i naiwne ukazanie absolutne dobro vs absolutne zło, w dziwacznym dodatku technologii z typowej sci-fi (choć to akurat mogłoby wyjść - gdyby nie przyjęte rozwiązania).

Oprócz tego zbiór niesamowicie absurdalnych akcji (w tym złym znaczeniu), mających wywoływać poczucie dziejącego się dramatu czy brutalności - a kończy się na przedramatyzowaniu i gigantycznym, dawno tak niespotykanym kiczu. Przeczytałem 4 tomy licząc na poprawę, ale z rozdziału na rozdział było tylko gorzej. Inu chce być dziwne, a oprócz ludzi-robotów, krwi i nagości nie posiada kompletnie nic.
A i te zastosowane tylko dla komicznej kontrowersji czy innego pajacowania przekazem "dobro jest dobre, zło jest złe - ukażemy to tylko w oparciu o piąte przykazanie, powtarzane z nowymi twarzami. Raz mordowana yakuza, raz dziecko - raz ratunek z pożaru, raz miłosierdzie dla mafii". Zmarnowany czas, a boli tym bardziej, że u autora, którego wielce szanuje.

Podsumowując - przewidywalne, bezmyślne, naiwne i po prostu głupie. Potencjał był, ale lecąc klasykiem: Oku skończył się na Kill'em All*

czytaj Gantz
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw maja 18, 2017 9:12 am


Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw maja 18, 2017 11:20 am

Och tak, chciałbym!

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: KubciO » ndz gru 10, 2017 12:21 pm

Wiedząc, że manga zakończy się na 10 tomach, zastanowiłbym sie nad zakupem. Bardzo mocne "może".
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Łukasz.T » ndz gru 10, 2017 1:57 pm

Tylko 10 tomów, z chęcią bym się skusił :P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Canis » ndz gru 10, 2017 2:29 pm

A ja, jestem na nie. Zapowiadało się bardzo dobrze, ale historia przekształciła się w coś, czego nie trawię. Jednowymiarowy antagonista-otaku popełnia masowe ludobójstwa. Szkoda, bo potencjał był ogromny.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Kocurzyca » ndz gru 10, 2017 4:21 pm

Canis pisze:
ndz gru 10, 2017 2:29 pm
Jednowymiarowy antagonista-otaku popełnia masowe ludobójstwa.
Nie czytałam mangi samej w sobie, ale czy to nie podchodzi pod spoiler?

Tak czy inaczej na nie, nie lubię sci-fi ani tej kombinacji gatunków w ogóle, męczyłabym się strasznie czytając to i pewnie umarłabym z nudów w pewnym momencie. Nawet nie do rozważenia.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Canis » ndz gru 10, 2017 6:34 pm

Kocurzyca pisze:
ndz gru 10, 2017 4:21 pm
Nie czytałam mangi samej w sobie, ale czy to nie podchodzi pod spoiler?
W normalnych okolicznościach by podchodziło, ale antagonista nie potrafi robić nic innego. Dosłownie. Fabuła jest zbyt przewidywalna, nie wierzę, żebym mógł tym zrobić komuś spoiler.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: mayhay » pn gru 11, 2017 1:38 pm

Wydaje mi się za każdym razem czytając opinie innych "jakie to słabe bo, coś tam, coś tam, bezsensowne zabijanie", albo innych coś omija, albo to ja doszukuję się zbyt wiele. Jasne, jest tu bezsensowne zabijanie, i jest tego wiele, ale ogólnie to widzę, jak w Gantzie, kolejny komentarz społeczny Hiroyego Oku, o wszystkich odcinających się od reszty społeczeństwa i tworzących własne, małe światy, skutkując to posiadaniem wszystkiego innego gdzieś, w szczególności młodzieży i nastolatkach z takimi tendencjami.

Nie pamiętam jaki głos wcześniej tutaj oddawałem, ale aktualnie, oglądając jedynie anime, dałbym "może", bo z pewnością wolałbym zobaczyć u nas pierw Gantza.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Fani » pn gru 11, 2017 1:58 pm

Nie dałem rady przebrnąć nawet przez pierwszy odcinek anime, więc i mangą nie byłbym zainteresowany.
Chyba ogólnie autor mi nie leży :/. Czytanie Gantza też porzuciłem gdzieś w połowie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: Yuriko » pn cze 24, 2019 1:43 pm

Liczę, że tytuł pojawi się u nas. Anime było ciekawe jak dla mnie, więc po mangę chętnie sięgnę.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Inuyashiki

Post autor: ociesek » wt cze 25, 2019 8:14 am

Yuriko pisze:
pn cze 24, 2019 1:43 pm
Liczę, że tytuł pojawi się u nas. Anime było ciekawe jak dla mnie, więc po mangę chętnie sięgnę.
Nie wiem, a jestem praktycznie przekonany, że nie, ale taka sytuacja jest niemalże niemożliwa, żeby jakieś wydawnictwo dokończyło mangę za inne albo wzięło się za jej ponowne wydawanie. Mówię oczywiście o naszym rynku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości