Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Wszystko o mandze Wilczyca i Czarny Książę

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
79
38%
Nie
103
50%
Być może
26
13%
 
Liczba głosów: 208

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » sob maja 04, 2013 9:34 pm

Może. Jakoś tak przyciąga mnie ;) Oczywiście jeśli nie zrobi się z tego tasiemiec.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob maja 04, 2013 9:59 pm

Jednak po zapoznaniu się z tym tytułem zdecydowanie nie jestem nim zainteresowana.

Pierwszy tom mnie zwiódł i na szczęście sięgnęłam również po drugi, który okazał się dla mnie swoistym zbawieniem, w ostateczności kończąc moją historię z tym tytułem.

Bohaterka na początku posiadała charakter, ale w pewnym momencie autorka postanowiła z niej zrobić popychadło i typowego rumieniącego się, bezmyślnego podlotka... ech...
Fabuła również bardzo szybko przekształciła się w kolejną romantyczną opowieść o zakochanej dziewoi, która jest w stanie wiele poświęcić dla swojego wybranka, a gdy już osiąga, czego chciała, zaczyna się schematyczna historia, którą widziałam już nie raz.
Tak więc, zdecydowanie nie polecam tego tytułu osobom, które nie przepadają za schematyczną fabułą w szojkach.

Btw, Gdybym mogła zmienić głos w ankiecie, to z "tak", wybrałabym tym razem "nie."
Ostatnio zmieniony ndz cze 09, 2013 2:34 pm przez zandam, łącznie zmieniany 3 razy.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » sob maja 04, 2013 11:25 pm

Może bym kupiła ^^.

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » sob maja 04, 2013 11:27 pm

Tomów nie jest wiele, co jest u mnie dużym plusem, opis mnie troszkę zaciekawił. Dałabym szansę ^^

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » ndz maja 05, 2013 12:03 am

Ostatnio mam straszną chęć na jakiś romans z elementami komedii, więc pewnie dałabym szansę :wink:.

Yukisa
Status: Offline

Post autor: Yukisa » ndz maja 05, 2013 1:04 pm

Jestem na tak.Potrzebuję jakiegoś romansu na mojej półce,a jak na razie to mam same shoneny :[

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 7:54 pm

Jestem na nie.

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » pn maja 06, 2013 2:31 pm

Jestem za.

TheAkakuro
Status: Offline

Post autor: TheAkakuro » sob maja 11, 2013 8:41 pm

No cóż, uważam że nie da się oceniać serii po krótkim opisie pierwszego rozdziału ;) Może niektórych zmartwię, ale scen z "chodzeniem na smyczy" itp raczej tam nie ma.

Na początku myślałam, że charakter Kyouyi jest przesadzony i nieco mnie irytował, ale w końcu to tylko manga, w dodatku shoujo, więc wiadomo że realizmem nie grzeszy ;) Według mnie później seria robi się dużo lepsza, a bohaterów jednak da się polubić ^.^ Po kilku tomach stwierdzam, że to bardzo fajne i słodkie shoujo :) Można się trochę pośmiać, a i napatrzeć na kreskę. Myślę, że skusiła się bym na kupno. Jestem na TAk ^.^

MsDi
Status: Offline

Post autor: MsDi » wt cze 25, 2013 7:49 pm

Zaczęłam czytać mangę... i jakoś mnie wciągnęło. :twisted:
Nie wiedzieć czemu Kyouya urzekł mnie swoim trudnym (i popapranym, bądźmy szczerzy) charakterkiem, a główna heroina nie wkurza, co jest wybitnym osiągnięciem jak na postać w jej sytuacji. Co tu jeszcze... kreska śliczna, fabuła przewidywalna ale całkiem niezła. Taka historyjka o związku SM, oraz o ich wzlotach i upadkach. Ot, zwykłe czytadło.
Jako że czytałam jednak bez śladu znudzenia, myślę że gdyby jakimś cudem manga została wydana w Polsce, stanęłaby też i na mojej półce. :D

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » czw lip 04, 2013 9:59 pm

Ja jestem na tak :)
Ciekawie przedstawiona fabuła - oryginalna w dodatku! :)

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Re: Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Post autor: romanova » pt lip 05, 2013 3:03 pm

graczykij pisze:uwielbiany przez płeć piękną książę jest wrednym manipulatorem, który postanawia szantażować Erikę i uczynić ją swym... psem.
Nie cierpię takich motywów, mowy nie ma, żebym na to spojrzała, a co dopiero kupiła.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lip 16, 2013 8:14 pm

Na początku to to nawet zabawne było, ale potem zaczęło nudzić jak każda szojka dla zakompleksionych nastolatek więc nie :P

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » pt sty 24, 2014 8:21 pm

Lubię szojki, naprawdę lubię. Niestety mimo wielkich starań nie potrafiłam przebrnąć przez rozdziały tej mangi. Wszystko byłoby okej, gdyby nie bezdennie głupia główna bohaterka, popsuła mi całą zabawę z niezobowiązującej rozrywki, jaką jest czytanie (większości) shoujo. Satę nawet polubiłam i głównie przez niego próbowałam dać jeszcze jedną szansę temu tytułowi, ale cóż...
Stanowcze NIE!

inuyasha2222
Status: Offline

Post autor: inuyasha2222 » pt wrz 12, 2014 8:56 pm

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. Czytałam po angielsku, na 10000% procent kupiłabym po polsku!!!! :D :jupi:

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » wt paź 21, 2014 6:31 pm

Nie wiem, zobaczę jak dalej rozwinie się akcja w anime. Póki co poraża mnie desperacja dziewczyny, że za wszelką cenę chce udowodnić światu, że ma chłopaka aby komuś tam zaimponować, nawet za cenę poniżania. Prawie jak w "Itazura no Kiss"

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt paź 21, 2014 9:57 pm

Mój głos jest na być może, po serii anime zobaczę, czy historia warta kupna.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt paź 21, 2014 10:25 pm

Yukisa pisze:Jestem na tak.Potrzebuję jakiegoś romansu na mojej półce,a jak na razie to mam same shoneny :[
Niestety mam tak samo.
Nie mówię, że wydawnictwa nie wydają shoujo, ponieważ byłoby to kłamstwem, ale jakoś pięknie trafiają w serie, które mnie kompletnie nie interesują i uważam za mocno słabe. Obecnie mam tylko Dengeki Daisy, a tak to same shouneny i kilka seinenów.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji kupiłabym, ponieważ ze sporą przyjemnością czytałam tę mangę i chętnie bym do niej wróciła. Przede wszystkim jest bardzo zabawna. I choć początkowo zachowanie Eriki jest mocno zastanawiające (ja nie zostałabym czyimś psem, aby poudawać przez koleżankami, że mam chłopaka :D), to nie denerwuje... I przynajmniej wprowadza naprawdę sporo komedii do serii.
Sporym plusem jest również Ayumi (najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki), która stanowi świetny kontrast dla Eriki i od samego początku wzbudziła u mnie sporą sympatię. Podobnie zresztą Takeru i Nozomi, ale ona w szczególności.

Mimo że nie jest to mój ulubiony romans, to gdyby został wydany, na pewno zbierałabym tomiki :)

Akedeia
Status: Offline

Post autor: Akedeia » wt paź 21, 2014 11:04 pm

Zdecydowanie nie. Istnieją inne, lepsze serie, które można wydać, tej bym nie kupiła.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr paź 22, 2014 9:33 am

Zaznaczyłem tak. Nie raz uśmiałeś się z zachowań głównej bohaterki, ponadto postacie poboczne są bardzo dobrze wykreowane :P

I jak wyżej, ten tytuł nie należy do moich ulubionych, ale z całą przyjemnością postawiłbym go na półce.

Zablokowany

Wróć do „Wilczyca i Czarny Książę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości