Vanitas no shuki - temat ogólny

Wszystko o mandze Vanitas no Shuki
Glandire
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Glandire » czw lis 09, 2017 9:24 pm

Kurcze, szczerze mówiąc miałam nadzieję, że wszystkie okładki będą w takiej konwencji jak pierwsza i druga. Trzecia złamała regułę, ale ramę niby jeszcze miała, a ta teraz to już w ogóle taka oderwana, troszkę szkoda. I zdaje mi się, że buzia Jeanne wyszła to zbyt pucołowata. No ale, i tak na półce widać tylko grzbiety, a najważniejsze jest to co w środku. :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Fani » czw lis 09, 2017 9:31 pm

Kurcze, zamiast bisza na okładce mamy biszojo i już więcej negatywnych komentarzy się znalazło xD

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » czw lis 09, 2017 10:16 pm

Fani pisze:
czw lis 09, 2017 9:31 pm
Kurcze, zamiast bisza na okładce mamy biszojo i już więcej negatywnych komentarzy się znalazło xD
(psssst wolałabym Domi </3)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Ame » ndz lis 12, 2017 1:43 pm

Akiho pisze:
czw lis 09, 2017 5:29 pm
ładna, ale folę facetów na okładkach :D
Ja też. :P
Glandire pisze:
czw lis 09, 2017 9:24 pm
I zdaje mi się, że buzia Jeanne wyszła to zbyt pucołowata.
Raczej nie wydaje Ci się tylko tak wyszła.
Fani pisze:
czw lis 09, 2017 9:31 pm
Kurcze, zamiast bisza na okładce mamy biszojo i już więcej negatywnych komentarzy się znalazło xD
Nie mam nic do kobiet na okładkach, ale wcześniejsze były lepsze. W dodatku wyobrażałam ją w blond włosach, a nie różowych. :?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » ndz lis 12, 2017 2:10 pm

Ja w śnieżnobiałych. Więc też się rozczarowałam różowymi xD dobrze, że Noe ma białe a nie jakiś śmieszny kolor jak jasnozielone czy coś.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 23, 2018 12:59 pm

Przeczytałam nowy rozdział.
► Pokaż Spoiler
Szkoda że rozdziały wychodzą tak rzadko :'(
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lip 06, 2018 4:33 pm

Okładka 5 tomu:
► Pokaż Spoiler
Tom wyjdzie chyba jakoś pod koniec lipca, nie pamiętam dokładnej daty.
edit - mam, 21 lipca.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » sob lip 21, 2018 1:52 pm

Wracam do pisania sama do siebie w tym temacie <D

Wyszedł już piąty tomik i poza normalną obwolutą (tą którą rzuciłam w poprzednim poście) ma też alternatywną z Astolfo:
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 21, 2018 2:03 pm

Normalna bardziej mi się podoba. Lepiej wpisuje się w ducha poprzednich.

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Szarlotka » pn lip 23, 2018 12:09 am

Też uważam że normalna jest ładniejsza. Szczerze mówiąc autorka mnie zaskoczyła, spodziewałam się Domi na okładce.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pn lip 23, 2018 1:07 am

No cóż, Dominique nie było już od chyba 8 rozdziałów, więc pewnie dlatego jest ktoś inny. Ja spodziewałam się Rolanda albo Astolfo właśnie, a znowu jest Vani+Noe a na dodatkowej jest Astolfo.
Na Domi na pewno w końcu też przyjdzie czas :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » czw sie 09, 2018 2:10 pm

Waneko ustaliło datę premiery piątego tomu na 7 grudnia. Dużo czekania, no ale cóż... :c
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Glandire
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Glandire » czw sie 09, 2018 8:36 pm

Jakby wszystkie tomiki miały okładki w czarnej, alternatywnej konwencji mmm... Nie wahałabym się zdublować już zakupionych haha. Zdecydowanie bardziej mrocznie i klimatycznie to wygląda.

Strasznie mi się dłuży to oczekiwanie na tomiki, tym bardziej, że po przeczytaniu każdego nowego znów się nakręcam na serię, a tu nawet nie ma za dużo fan artowych materiałów, żeby karmić hype haha. No nic to. Grudzień. Ładny sobie zrobię prezent na Mikołaja.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Cavaliere » czw wrz 06, 2018 8:02 pm

Hej, zastanawiam sie nad kupnem Vanitasa (zbieram już tylko MAGI a autorke Jun bardzo szanuje i uwielbiam PH) czy manga trzyma poziom? Czy manga się jakoś rozkręca? Przestałam czytać po 3 rozdziale.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt wrz 07, 2018 12:44 am

Cavaliere pisze:
czw wrz 06, 2018 8:02 pm
Hej, zastanawiam sie nad kupnem Vanitasa (zbieram już tylko MAGI a autorke Jun bardzo szanuje i uwielbiam PH) czy manga trzyma poziom? Czy manga się jakoś rozkręca? Przestałam czytać po 3 rozdziale.
Moim zdaniem - jak najbardziej. Jun znajduje świetną równowagę między poważniejszymi klimatami a tymi komediowymi i niektóre momenty są naprawdę przekomiczne. Ja bardzo się zżyłam z bohaterami i faktycznie jestem zainteresowana tym, co przeszli i co jeszcze przejdą, więc nie mogę się doczekać, gdy dowiem się na ich temat więcej. Rysunki są fenomenalne, niektóre kadry są ślicznie narysowane i projekty postaci się od siebie różnią, łatwo je odróżnić (z czym miałam problem gdy zaczęłam czytać PH, w ogóle mam wrażenie, że kunszt w tworzeniu komiksu się u Jun jeszcze bardziej rozwinął).
W następnych rozdziałach dowiadujemy się więcej na temat i Noe i Vanitasa (i Jeanne), pojawia się dodatkowa główna postać żeńska (Dominique), jest dużo falszbacków poszczególnych postaci a także zarysowanie tego jak działa świat, jak jest zbudowany, o formułach i wampirach samych w sobie, pojawiają się dhampiry, pojawia się kościół i poznajemy jego strukturę (przynajmniej jak na razie częściowo), dowiadujemy się więcej o nosicielach klątwy i niej samej w sobie, w końcu również jest zarysowanie swego rodzaju antagonisty (a przynajmniej tak mi się wydaje, ale kto wie czym nas Jun jeszcze zaskoczy).
Więc, moim zdaniem - tak, warto czytać. To naprawdę dobra, ładnie narysowana manga, chociaż pierwsze 10-11 rozdziałów to w zasadzie wstęp do historii.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Cavaliere » pt wrz 07, 2018 10:05 am

Kocurzyca, dziekuję. Zatem dam szanse serii. Miałam kupować, ale nie wiadomo czemu jakoś mi sie odwidziało. :)
Mam nadzieje, że seria będzie warta pieniędzy ^^

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt wrz 07, 2018 4:27 pm

Cavaliere pisze:
pt wrz 07, 2018 10:05 am
Kocurzyca, dziekuję. Zatem dam szanse serii. Miałam kupować, ale nie wiadomo czemu jakoś mi sie odwidziało. :)
Mam nadzieje, że seria będzie warta pieniędzy ^^
Nie ma sprawy :) Jak przeczytasz, to daj znać, czy ci się podobało i ogólnie jakie wrażenia po tych czterech tomach które wyszły u nas w Polsce. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania w związku z serią, to pytaj, bo się w niej w miarę orientuję.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: MarcinManga » pt lut 01, 2019 3:41 pm

Okładka tomu 6
Jak znajdę skan samej okładki, to zamienię zdjęcie :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 01, 2019 4:12 pm

OoooOOOOooooo Astolfo!!! Cudna :D nie mogę się doczekać, aż wyjdzie (chociaż w serduszku mi smutno, że jest okładka z Astolfo a nie było z Rolandem :( chociaż on też pewnie w końcu doczeka się swojej).
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Vanitas no shuki - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » pt lut 01, 2019 11:19 pm

Fajna okładka ^^ Nie mogę doczekać się u nas premiery :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księga Vanitasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości