Vanitas no Shuki

Wszystko o mandze Vanitas no Shuki

Czy kupiłbyś/kupiłabyś tę mangę gdyby ukazała się po polsku?

Tak <3
53
68%
Nie
17
22%
Może
8
10%
 
Liczba głosów: 78

Ernei
Status: Offline

Vanitas no Shuki

Post autor: Ernei » sob sty 02, 2016 8:28 pm

Obrazek

Tytuł japoński: &#12532;&#12449;&#20108;&#12479;&#12473;&#12398;&#25163;&#35352;
Tytuły alternatywne: Vanitas no Carte, Memoir of Vanitas
Autor: Jun Mochizuki
Gatunek: steampunk, supernatural, wampiry, tajemnica
Wydawca: Square Enix
Wydano: 2015
Anime: brak (na razie)
Ilość tomów: 1 (wciąż wychodzi)

Opis: Jest to nowa manga Jun Mochizuki, autorki Pandory Hearts. Seria została osadzona w alternatywnym XIX wieku w Paryżu. Wiele lat wcześniej wampiry wypowiedziały wojnę ludziom, co doprowadziło gatunek krwiopijców do wymarcia; jednakże, niedawne ataki prowokują plotki, że wampiry jednak nie wymarły i wciąż czają się w mrokach społeczeństwa...

Krótko, to tydzień temu wyszedł pierwszy rozdział, więc w sumie niewiele o tej serii wiadomo i nie chciałam umieszczać pełnego streszczenia, żeby nie spoilerować. Niemniej jednak, pewnie wielu z Was zna poprzednie dzieło autorki, więc powiem tyle - zapowiada się co najmniej równie dobrze, a może nawet lepiej! ;)

UPDATE - jako że minęło już nieco czasu, postanowiłam rzucić nieco więcej światła na fabułę (dalej spoilery do 1 rozdziału)

Noe, młody wampir, jest w drodze do Paryża, kiedy zdarza się wypadek. Jedna z pasażerek okazuje się wampirzycą, w dodatku utraciwszy swoje prawdziwe imię - przez co traci własną osobowość - rzuca się w szale do ataku. Choć uważa się, że raz utraconego prawdziwego imienia nie da się odzyskać, na scenie pojawia się tajemniczy człowiek imieniem Vanitas. Używając legendarnej księgi magicznej, przywraca wampirzycę do normalności. Choć sytuacja została chwilowo opanowana, okazuje się, że to bynajmniej nie koniec, ponieważ w ostatnich czasach coraz więcej wampirów traci swoje prawdziwe imiona z tajemniczych przyczyn. Vanitas zamierza powstrzymać tę epidemię i stara się zrekrutować Noego do pomocy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 20, 2016 9:47 am przez Ernei, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » sob sty 02, 2016 8:50 pm

Po Pandorze mam duży kredyt zaufania do Jun więc brałabym w ciemno :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob sty 02, 2016 9:04 pm

Madness pisze:Po Pandorze mam duży kredyt zaufania do Jun więc brałabym w ciemno
Mam takie samo zdanie jak osoba wyżej. :>

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz sty 03, 2016 1:31 pm

Wszystko zależy od tego, ile to będzie miało tomów... Za tasiemca podziękuję.
Obrazek

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » wt lut 09, 2016 8:27 pm

Jako że minęło już nieco czasu od premiery drugiego rozdziału, uaktualniłam opis fabuły o wydarzenia z pierwszego.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt lut 09, 2016 8:32 pm

Mi PH bardzo się podobała więc pewnie temu tytułowi też bym się przyjrzała bliżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lut 10, 2016 11:36 am

miaka88 pisze:Mi PH bardzo się podobała więc pewnie temu tytułowi też bym się przyjrzała bliżej.
Mam podobne zdanie co koleżanka [ubóstwiam PH], więc duże Tak. :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 11, 2016 11:25 pm

Jestem po pierwszym rozdziale i tytuł zapowiada się bardzo obiecująco. Także, kiedyś tam, jakby zostało wydane, to skusiłabym się, zwłaszcza, że wiele osób chwali poprzednią mangę autorki.

panda.
Status: Offline

Post autor: panda. » pn mar 14, 2016 10:03 pm

Pandora Hearts to jedna z moich ulubionych mang. Jeśli Waneko przetłumaczy Vanitas no Carte, kupię każdy tomik. ^^ Znam też kilka osób, które marzą o polskiej premierze. Jestem na tak i myślę, że Waneko się to będzie opłacać. Tym bardziej że na tasiemca się raczej nie zapowiada.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » pn kwie 18, 2016 5:28 pm

Za parę dni w Japonii wychodzi pierwszy tomik:

Obrazek

Vanitas byłoby najlepszym zastępstwem za Pandorę, może Waneko popatrzy na ten tytuł łaskawszym okiem :roll:

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn kwie 18, 2016 5:32 pm

Yerdiee, Jaka cudna okładka! *^* Zgadzam się. Ten tytuł byłby idealny na zastępstwo za Pandore. Mam nadzieje, że jakieś wydawnictwo pokusi się o wydanie tego tytułu mimo, iż ma jeden tom.

NGNL też ma tylko jeden i nie wiadomo kiedy ukaże się następny zatem.. jest nadzieja!

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn kwie 18, 2016 5:34 pm

Autor: Jun Mochizuki i nie trzeba nic więcej pisać. Brałbym tytuł w ciemno :twisted: Jestem na TAK.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn kwie 18, 2016 9:42 pm

Opis srednio mnie zacheca, ale napisze to, co inni przede mna - skoro to Jun Mochizuki... Chcialabym czegos swiezego od tej autorki.

Czy tylko ja zauwazylam lancuch na okladce? :D

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt kwie 19, 2016 6:17 am

I ta chwila zwątpienia, gdy widzisz znane ci postaci a to nie Pandora. :D Czytałam bardzo dobre opinie, muszę się w końcu zabrać za tę mangę. Zagłosowałam na tak, z nadzieją, że będzie to fajny tytuł.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Online

Post autor: Kuroneko » wt kwie 19, 2016 9:29 am

Pandora Hearts jest jedną z moich ulubionych mang i chcę kolejnej mangi autorki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt kwie 19, 2016 9:58 am

Okładka śliczna. Brałabym ten tytuł nawet jeśli na kolejne tomy miałabym czekać pół roku. Uwielbiam PH.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt kwie 19, 2016 6:24 pm

Przeczytałam na razie z 2 rozdziały. Na razie nie wiem co o tym myśleć. Zobaczę jak dalej z fabułą. No i najpierw muszę skończyć z Pandorą...

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » śr kwie 20, 2016 9:46 am

O, to jak tom 1 wreszcie wychodzi, to może uaktualnię dane :)

A co do mangi, to z każdym rozdziałem jest coraz lepiej. A z Vanitasa rośnie naprawdę ciekawy anty-bohater :D

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt maja 06, 2016 10:32 pm

Ojej, z wielką chęcią bym kupowała ;-; I to w ciemno, bo nawet nie miałam czasu przeczytać skanów. Jun-sensei to Jun-sensei, jakość sama w sobie, rzucałabym w waneko pieniędzmi nie bacząc nawet na to, że resztę miesiąca miałabym przeżyć na zupkach chińskich ;-;
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » sob maja 28, 2016 6:02 pm

Tak, a jako że ukazywała by się praktycznie na bieżąco (czyli jakieś 3 tomy rocznie) to i obciążenie finansowe było by mniejsze ;)

Zablokowany

Wróć do „Księga Vanitasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości