Magi - The labirynth of magic

Wszystko o Magi

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
225
60%
Może
60
16%
Nie
90
24%
 
Liczba głosów: 375

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt maja 15, 2015 7:17 am

Yikki pisze:Nic dziwnego, ze dobrze sprzedają. A co do mangi, oczywiście bym kupiła, Czuję że coraz jest gorzej, ciągnie dalej bez sensu, ale nie szkodzi.
Jeżeli dobrze kojarzę z anime i przeglądania skanów (czytać mi się nie chciało) to ta manga już zdążyła zmienić swój styl/smak i fabułę kilkakrotnie :lol: wiwat tasiemce! xD chyba nigdy nie uda mi się zaakceptować takiego serialowego podejścia do jakiejkolwiek sztuki.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt maja 15, 2015 12:09 pm

Ja wciąż i wciąż nie jestem zdecydowana czy kupiłabym Magi. Na plus zdecydowanie działają przecudne okładki, które uwielbiam,jednakże z tomu na tom podobają mi się coraz mniej (nie chodzi mi o to, czy są ładnie narysowanie czy nie, ale co na nich jest i w jakiej formie) bo strasznie nie lubię okładek na których postacie są w tej swojej formie uwolnienia Djinna (nie pamiętam jak to się nazywało, czytałam to chyba z pół roku temu...) więc kto wie, czy jakby nie wydali tej mangi to po prostu nie kupiłabym tomów ze swoimi ulubionymi okładkami (2, 5, 7, 10, 15).
Oraz lubię niektóre postacie oraz motywy w serii.
Ale na minus jest to, że sama seria mnie po prostu ni mierzi ni grzeje - fajnie się to czytało ale nie wywołuje we mnie jakiś specjalnych emocji, mimo sympatii do niektórych bohaterów wcale też nie przeżywam z nimi wszystkiego co ich spotka etc. Bardzo często po prostu zdarzało mi się "przewijać" rozdziały bo były zwyczajnie nieciekawe.

Nie wiem... ja mam do Magi bardzo ambiwalentny stosunek. Określiłabym się pewnie dopiero, jakby któreś wydawnictwo postanowiło to wydać.
Mimo, iż uwielbiam tasiemce.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » czw maja 28, 2015 10:39 pm

Mnie również wzrokowo ta manga zainteresowała. Okładki są bardzo ładne, kolorowe, kreska także mi pasuje. Czytałem pierwszy tom i było to dosyć wciągające. Zabawni bohaterowie i ciekawa fabula, oryginalnie inspirowana baśniami arabskimi i tamtejszą kulturą. Interesujący świat fantasy. Anime również miło się ogląda chociaż nie jakoś z zapartym tchem spieszyłem się na kolejne odcinki. Dodatkowo ilość tomów jest tutaj dosyć poważnym czynnikiem. Aktualnie 23 tomy i trwa. Finalnie kupiłbym na 80%

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt sie 25, 2015 11:04 pm

Jestem na tak, z chęcią bym kupiła. Co Do zmian w mandze na pewno tak bardzo nie odstraszaja jak w Naruto (z wioski na skomputeryzowaną Japonie/Nowy York no LOL XD)
Okładki są naprawde ładne bardzo mi sie podobaja kolorystycznie.
Jak pisano w dużooo wcześniejszych komentarzach to bardzo miła odmiana jeżeli chodzi inne tytuły osadzane w szkołach czy innych oklepanych miejscówkach :)

AssassinsGeass
Status: Offline

Post autor: AssassinsGeass » śr sie 26, 2015 11:58 pm

Nie kupiłabym Magi, mimo że anime bardzo mi się podobało. Nie przepadam za długimi mangami... tak powyżej 20, to dla mnie stanowczo za dużo.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr wrz 09, 2015 8:42 pm

Czy tylko ja myślę iż po ostatnim, 280 rozdziale historia wraca na właściwe tory [jesteśmy na półmetku kolejnej dłuższej sagi]. Z jednej strony jestem lekko rozgoryczony iż moja ulubiona postać musiała skończyć w taki, a nie inny sposób, ale po ostatnich chapterach przynajmniej poznaliśmy tożsamość nowego wroga
Ren Kouen publicznie został stracony, a wszystkie jego dżiny powędrowały do brata buntownika. Dodatkowo, Aladyn nic a nic się nie popisał, gdyby tylko chciał mógłby go odratować, chociaż mało w co to wierzę, bo nie miałby żadnych szans w starciu wiadomo z elitą sinbada.

Spoiler obrazek, oglądać na własne ryzyko :P
http://41.media.tumblr.com/da5318e6719b ... j_1280.jpg
Podzielcie się się swoimi przemyśleniami.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » śr wrz 09, 2015 9:40 pm

Itachi Uchiha pisze:Spoiler obrazek, oglądać na własne ryzyko
http://41.media.tumblr.co...sn25tj_1280.jpg
Podzielcie się się swoimi przemyśleniami.
Cóż, nie spodziewam się zakończenia w stylu wszyscy żyją długo i szczęśliwie, zwłaszcza iż autorka kiedyś wspominała że będzie musiała uśmiercić kilka postaci które lubi. Szkoda że padło akurat na tę postać, jakoś im dalej fabuła idzie tym bardziej zniechęcam się do niektórych bohaterów, a tego akurat darzyłam sporą sympatią.

Ehh, po ogłoszeniu przez JPF One Punch Mana jako zamiennik za Naruto i którymś z kolei karnawale Waneko zaczynam tracić nadzieję iż ten tytuł ukaże się w Polsce, nad czym płaczę cicho :|

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: ageha » śr wrz 09, 2015 10:25 pm

Podzielić się przemyśleniami eh...
Magi już ostro zaczęło przynudzać podczas historii o Alma Torran. Później nam autorka zaserwowała wielką dramę dzieciaka o zrytej psychice, ups, przepraszam dziecka po traumatycznych przeżyciach :roll: . Dawno mi tak ktoś nie działał na nerwy jak Hakuryuu. Mam nadzieję, że niedługo zginie, bo w żadną magiczną przemianę i tak nie uwierzę. Jedyny pozytywny aspekt ostatnich rozdziałów to kaktus Alibaba :D

Mogę czytać dla beki w necie, jak nie mam nic lepszego do roboty, ale zdecydowanie nie mam zamiaru już na to wydawać pieniędzy.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw wrz 10, 2015 1:33 am

Aj, nie idzie mi czytanie, dlatego znowu nazbierało mi się trochę rozdziałów do nadrobienia i musiało mnie podkusić podejrzeć maczek Itachiego... Sam początek, ale jaki ostry... Samam sobie winna, na drugu raz niech mnie nie korci :roll: Ale już smutkuję.

A co do mangi w Polsce, to jak mi ktoś wyda artbook z okładkami, to chętnie się skuszę, co do samej serii już raczej nie.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 10, 2015 2:40 pm

Itachi Uchiha pisze: Ren Kouen publicznie został stracony, a wszystkie jego dżiny powędrowały do brata buntownika. Dodatkowo, Aladyn nic a nic się nie popisał, gdyby tylko chciał mógłby go odratować, chociaż mało w co to wierzę, bo nie miałby żadnych szans w starciu wiadomo z elitą sinbada.

Spoiler obrazek, oglądać na własne ryzyko
http://41.media.tumblr.co...sn25tj_1280.jpg
Podzielcie się się swoimi przemyśleniami.
Co do Aladyna to nie zapominajmy, że nadal jest tylko 13-letnim chłopcem. Mimo, iż jest magi nie ma az tak wielkiego wpływu na wszystko. Co do ostatnich wydarzeń, moge w końcu stwierdzić, że akcja idzie do przodu i fajnie sie rozwija :twisted: ale jestem w 100% pewna, że Kounen w jakiś magiczny sposób wróci do życia, bo jak wiadomo Mangacy lubia takie rzeczy, jak np Kishimoto w Naruto, OBY PANIE TAK NIE BYLO :evil: ale mimo wszystko lubie Kounen'a chciałabym by wrócił, ale nie a'la jesus Nie każdy arc musi byc akurat super mega fantastyczny, fajnie, że sa macna jak i słabe arcy, chociaż dla mnie Magi trzyma poziom :wink:
ageha, Ja akurat bardzo lubie Hakuryuu, uważam, że to bardzo fajnie rozwinięta postac ^^
Co do zakupu, jak pisałam wcześniej: Kupiłabym bez dwóch zdań.

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » czw wrz 17, 2015 7:01 pm

Z ask'a SJG:

"Czy planujecie wydać jakiegoś tasiemca?
~(=^‥^) : Tak :3"

"Czy planujecie wydać jakąś dłuższą serie (Shounen)? :)
~(=^‥^) : Tak."

Przypomniały mi się plotki o wydaniu Magi przez SJG ^^

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 17, 2015 7:07 pm

Tora_222, mi też D: Jest teraz o nich głośno, a ja liczę, że ta seria ukaże się w PL ;v;. Zresztą kto wie? Może to być Magi albo D.Gray-Man (dluga seria, Shounen, autorka wróciła do tytułu < nawet pasuje) ale jak wiadomo moge się mylić ^^/

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » czw wrz 17, 2015 7:19 pm

Cavaliere, Ja osobiście jestem nastawiona całym sercem na Magi, ale D.Gray-Man'a też chętnie przygarnę ^^ Tylko mam nadzieję, że doczekam się chociaż 5 tomu do mej emerytury ;-;

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 17, 2015 7:29 pm

Tora_222, Ja też jestem nastawiona na Magi, bo to byłby największy (i jedyny) shounen jaki bym kupowała. Bo zazwyczaj nie kupuje tasiemców. ALE mimo, iż jestem jak ty nastawiona na Magi to nie mogę wykluczać innych tytułów :D
Tora_222 pisze:Tylko mam nadzieję, że doczekam się chociaż 5 tomu do mej emerytury ;-;
hahahahaha...ha... trafiłaś w czuły punkt wszystkich fanów tej serii, jeżeli wydawałoby ją StudioJG.
I tak są już duże narzekania na Księcia,OPM, Loveless ;v;

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » czw wrz 17, 2015 7:34 pm

Cavaliere, Nom, ale mam nadzieję, że Studio się ogarnie i może zacznie wydawać w terminach ;-; ... Marzyć można... ;-;

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw wrz 17, 2015 7:36 pm

A nie mówiłem, że możemy doczekać się "Magi" od SJG? :>

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 17, 2015 7:39 pm

Asumuel pisze:A nie mówiłem, że możemy doczekać się "Magi" od SJG? :>
Hola, Hola! Jeszcze nic nie ogłosili! Nadal trzymają nas w niepewności! XD Zawsze to może być inny tytuł~ ale jeżeli wydadzą Magi w Polsce, to tak mieliście wszyscy racje!
Marzenia sie spełniają <3

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » czw wrz 17, 2015 7:42 pm

Magi mnie nie interesuje, ale jeżeli Studio naprawdę wyda ten tytuł to życzę fanom by wychodziły tomiki regularnie. Ja już zdążyłam zapomnieć że zbieram Księcia... :| .

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw wrz 17, 2015 7:44 pm

Cavaliere pisze:
Asumuel pisze:A nie mówiłem, że możemy doczekać się "Magi" od SJG? :>
Hola, Hola! Jeszcze nic nie ogłosili! Nadal trzymają nas w niepewności! XD Zawsze to może być inny tytuł~ ale jeżeli wydadzą Magi w Polsce, to tak mieliście wszyscy racje!
Marzenia sie spełniają <3
Dlatego napisałem, że "możemy" :D Mam pierwszy tomik po niemiecku i nie mogę się doczekać tej magicznej chwili, kiedy w moje ręce trafi polska edycja. Mam nadzieję, że do tego czasu SJG względnie się ogarnie :v

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 17, 2015 7:51 pm

Asumuel pisze:Dlatego napisałem, że "możemy"
Przepraszam za moje niedopatrzenie, czasem mi sie to zdarza :(
Thoreline pisze:Magi mnie nie interesuje, ale jeżeli Studio naprawdę wyda ten tytuł to życzę fanom by wychodziły tomiki regularnie. Ja już zdążyłam zapomnieć że zbieram Księcia... .
Na pewno się przyda. A ile jest już przekładany "Książe Piekieł"? Ostatni tom był chyba 8 miesięcy temu, co nie?
(Ja akurat księcia nie zbieram więc się nie orientuje )

Zablokowany

Wróć do „Magi: Labyrinth of Magic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość