Magi - The labirynth of magic

Wszystko o Magi

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
225
60%
Może
60
16%
Nie
90
24%
 
Liczba głosów: 375

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sie 26, 2014 8:30 pm

A co z argumentem o brzmieniu? :twisted: Mardżana brzmi dużo bardziej orientalnie niż Morgiana (mnie to się za mocno kojarzy z Morganą Le Fay, czyli legendami arturiańskimi). Zresztą alternatywna wersja angielska tego imienia to właśnie Marjanah.

roxas3
Status: Offline

Post autor: roxas3 » sob sie 30, 2014 12:41 pm

Fajny Shonen ale wątpię w wydanie tego na polski rynek. Oczywiście jestem na TAK.

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: ageha » sob sie 30, 2014 12:55 pm

Tak w ogóle, czy ta manga daje jakiekolwiek znaki, że historia zbliża się ku końcowi? Na bieżąco już nie jestem, bo te retrospekcje trochę przynudzały...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 30, 2014 2:14 pm

ageha, przecież to tasiemiec. Będzie się ciągnął póki ludzie będą kupować. Gdy przestaną, dostaniemy zakończenie w 2, no może max w 3 rozdziałach :)

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: ageha » sob sie 30, 2014 2:32 pm

A to nie miało się kończyć niedługo...? Autorka mówiła, że zabije jakieś ważne postacie, teraz te retrospekcje... Myślałam, że to takie długaśne wprowadzenie do zakończenia, ah głupia ja :lol:

Ale na serio mam nadzieję, że manga zamknie się w paru następnych tomach, bo już powoli tracę zainteresowanie tą serią, a znając życie z czasem będzie jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pn wrz 01, 2014 12:19 pm

Historia nie jest zła, sporo ciekawych postaci, jednak ostatnio zaczęło się trochę ciągnąć.
Kupię, jeśli będę akurat miała jakiś wolny slot w portfelu, a o to ostatnio coraz ciężej

Sunny98
Status: Offline

Post autor: Sunny98 » sob wrz 27, 2014 12:55 pm

Oczywiście że kupowałabym moją ulubioną serię. :D

Elly
Status: Offline

Post autor: Elly » czw sty 08, 2015 10:14 pm

Byłoby naprawdę super mieć wreszcie na swojej półeczce Magi po polsku, więc jestem zdecydowanie na tak

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » ndz sty 18, 2015 9:30 pm

Okładki przepiękne,postacie świetne,ładna kreska,prawdopodobnie będzie 3 sezon... Zdecydowanie jestem na TAK.

KwazaR
Status: Offline

Post autor: KwazaR » pn lut 09, 2015 9:18 pm

Jestem jak najbardziej na tak ;) To naprawdę kawał świetnego shonena nastawionego na przygodę, walki, tajemnice, a nawet polityczne intrygi. Autorka umiejętnie prowadzi swoją historię, tworzy ciekawych i dających się lubić bohaterów i ma świetne poczucie humoru. Kreska potrafi być czasem chaotyczna, zwłaszcza w momentach z naciskiem na akcje, ale w ujęciu ogólnym jest naprawdę przyjemna i należy do tych lepszych.

Gdybym miał Magi do czegoś porównać to byłoby to dziecko Hunter x Hunter i One Piece, które odziedziczyło to co najlepsze z obu swoich rodziców.
Grey pisze:ageha, przecież to tasiemiec. Będzie się ciągnął póki ludzie będą kupować. Gdy przestaną, dostaniemy zakończenie w 2, no może max w 3 rozdziałach :)
Manga prawdopodobnie nie będzie się ciągnąć w "nieskończoność" jak tasiemce poprzedniej generacji. Ohtaka dodała wpis na pewnym blogu między innymi o tym, że Magi jest już mniej więcej w połowie swojej historii i małymi krokami będzie zmierzało do końca. Było to mniej więcej w okolicach 200 rozdziału.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pn lut 09, 2015 9:25 pm

Byłam bardzo zainteresowana tym tytułem kiedy zapowiedzieli anime, pierwsze odcinki mnie zachwyciły ale pod koniec pierwszej serii byłam znudzona, drugiej nawet nie wytrwałam.

Podobają mi się motywy z Baśni z 1000 i 1 nocy ale ta seria nie jest w stanie niestety utrzymać mojej uwagi.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 09, 2015 11:14 pm

Czasami mam taki myk że mój wewnętrzny głos mi podpowiada czy mam oglądać czy też darować sobie. I w przypadku tego tytułu którego nie znam, mówi mi fuj, to nie dla ciebie (czyli mnie).
Widziałem tylko kilka obrazków na internecie i coś mi cały czas nie pasuje, więc jestem na "nie".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Dominika
Status: Offline

Post autor: Dominika » sob lut 21, 2015 3:58 pm

Normalnie skakałabym z radości, gdyby Waneko wydało Magi :D
Już od tak dawna mam nadzieję, że wreszcie przeczytam sobie Magi w polskim tomikowym wydaniu :)

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » sob lut 21, 2015 4:40 pm

Jestem zdecydowanie na TAK!!
Świetni bohaterowie, interesująca fabuła i piękna (jak dla mnie) kreska... Magi to zdecydowanie rewelacyjna propozycja na mangę do wydania w Polsce :)

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » sob lut 28, 2015 1:46 pm

Gdyby tylko jakieś wydawnictwo wydało tą mangę to kupowałbym ją na 100% !!!! :D

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » ndz mar 01, 2015 8:21 pm

Bardzo, ale to bardzo dziwne, że się jeszcze w tym temacie nie wypowiadałam :/ Obecnie Magi (i Bakuman) jest mangą, którą najbardziej chciałabym kupić po polsku. Magi jest blisko tasiemcowatym shounenem, ale jak na razie nie zauważyłam żadnych zgrzytów w fabule. Kreskę ma piękną, jedną z moich ulubionych w mangach, chyba rysowaną na tablecie. Którekolwiek wydawnictwo by się za to wzięło - ma moje hajsy :3

Aryse
Status: Offline

Post autor: Aryse » pn maja 11, 2015 7:51 pm

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak!
Magi jest mangą, na którą mam naprawdę wielkie nadzieje... Chyba w tym momencie jest tytułem, którego najbardziej wyczekuję. Anime jest naprawdę świetne (dziwne.. bo jest w pewnej części filerowate o.o), a manga.. jeszcze lepsza. Piękne rysunki, postacie, no i cudowna fabuła do tego. Tym bardziej, że zbliża się mimo wszystko do końca (coś około 400 chapterów ma być... jakoś tak), więc sądzę, że tasiemiec wybitnie długi to nie jest. Mam nadzieję, że zostanie wydana w Polsce.. i to dość niedługo ;3

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » śr maja 13, 2015 5:18 pm

Z pewnością bym nie kupiła. Tasiemiec tasiemcem, dla mnie to akurat zaleta, ale totalnie nie trawię Aladyna, Alibaba i Sindbad też mnie denerwują... Nie powiem, pomysł i świat przedstawiony ciekawe, ale bez fajnych bohaterów na nic się nie zdadzą :/

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw maja 14, 2015 11:14 pm

Kolejny duży powód by zainteresować się wydaniem tego u nas :)
http://www.animenewsnetwork.com/daily-b ... int/.88044

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pt maja 15, 2015 7:09 am

Nic dziwnego, ze dobrze sprzedają. A co do mangi, oczywiście bym kupiła, Czuję że coraz jest gorzej, ciągnie dalej bez sensu, ale nie szkodzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany

Wróć do „Magi: Labyrinth of Magic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości