Magi - The labirynth of magic

Wszystko o Magi
Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
225
60%
Może
60
16%
Nie
90
24%
 
Liczba głosów: 375

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt lip 11, 2014 9:56 pm

Atobe-san pisze:A może napiszecie z łaski swojej dlaczego jesteście na tak, bo takowanie macie w ankiecie :roll:
Madoka już wiele razy próbowała z tym walczyć, ale w końcu się biedna poddała, więc zgadzam się z przedmówcą i powtórzę jeszcze raz dla efektu. Ankiety zostały wprowadzone specjalnie dla osób, którym nie chce się tworzyć dłuższych wypowiedzi pod daną propozycją, więc jeśli macie zamiar/chęć ująć swoją wypowiedź w zwięzłym "tak" lub "nie", to róbcie to w ankiecie, a nie w komentarzach.

A co do samej mangi, to w zamierzchłej przeszłości pochopnie zaznaczyłam w ankiecie "Tak". Później przeczytałam dwa rozdziały, które nie wywołały we mnie żadnych emocji i napisałam, że kupię amerykańskie wydanie... kupiłam, przeczytałam 1. tom i dalej nie zaiskrzyło... a nawet wynudziło (tylko robale mutanty przypadły mi do gustu), więc teraz wiem już na pewno, że nie będę tego kupowała. :|

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob lip 12, 2014 7:42 am

zandam pisze:Madoka już wiele razy próbowała z tym walczyć, ale w końcu się biedna poddała,
Nie do końca. Teraz wysyłam przypomnienia o zasadach pisania w tym dziale przez pw. ;)

A żeby było w temacie, to póki co jakoś nie mam ochoty zapoznawać się z powyższym tytułem, więc raczej jestem na nie.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob lip 12, 2014 8:45 am

Od siebie dodam,że dajcie mandze szansę, bo pierwszy tom też moim zdaniem jest bardzo nudny, ale fabuła nabiera tempa już pod koniec 2 tomu. Ale to zależy dla kogo :P

Ja osobiście czytam tą mangę tylko z powodu tych 3 postaci [Linki mogą zawierać lekkie spoilery]
http://magi.wikia.com/wiki/Aladdin
http://magi.wikia.com/wiki/Sinbad
http://magi.wikia.com/wiki/Kouen_Ren

nelka
Status: Offline

Post autor: nelka » sob lip 12, 2014 2:51 pm

Ja również popieram, by dać szansę temu tytułowi. Ja co prawda zapoznałam się z nim dzięki anime, które wprost kocham. Ale manga również jest cudowna. To prawda- może mieć nudny wstęp, ale im dalej, tym lepiej. Jest taki baśniowy klimat, z przygodami i podróżą, magią. Sami bohaterowie są ciekawie wykreowani. No i polecam 8-)
Ale nikogo przecież nie można zmusić do zmiany decyzji - każdy ma swój gust.
Z mojej jednak strony chętnie postawię ten tytuł na półce.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lip 16, 2014 12:27 am

Nie pamiętam co zaznaczyłam w ankiecie,ale prawdopodobnie dałam "może".Teraz po przeczytaniu 74 rozdziałów jestem pewna,że tego nie kupię :P .Nie żeby było złe,ale dla mnie jeszcze na dobre się nie rozkręciła(tak czuję),po tylu rozdziałach :roll: .Gdybym kupowała to by mnie szlag trafił.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mammoth » pt sie 01, 2014 8:34 am

Anime obejrzałem w ciągu dwóch dni (obie serie). Dawno żaden tytuł mnie tak nie wciągnął, dlatego jestem na tak, by wydawano mangę

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » pt sie 01, 2014 10:05 am

Bardzo lubię ten tytuł. Fabuła w anime wciąga, fajnie się oglądało. Nie wiem jak manga, ale również wygląda apetycznie.
Jestem na tak... dla Morgiany :oops:

Shirai
Status: Offline

Post autor: Shirai » pt sie 22, 2014 1:01 am

Na pewno! Od dawna czekam na ten tytuł :3

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » pt sie 22, 2014 5:49 pm

Większość osób jest na tak, więc może kiedyś, zależy też, bo tomiki wciąż rosną a wtedy mniej chętnych na wydanie będzie :<

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » pt sie 22, 2014 6:41 pm

Jeżeli manga w kolejnych rozdziałach (czyli w tych, których nie było w anime, jeszcze do nich nie dotarłam) ma podobny poziom to zdecydowanie jestem na tak. Mam nadzieję, że doczekam się tego tytułu u nas. ^^

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt sie 22, 2014 7:12 pm

Skoro wydali kuroko a ma 28 tomów (magi 22) Jest nadzieja :D
Obrazek

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt sie 22, 2014 7:41 pm

A ja jestem na nie.

Tak jak już gdzieś pisałam, nie jestem w stanie traktować serio (tak, nawet w kategoriach lekkiej rozrywki) serii, gdzie większość bohaterów to niby są postacie z legend/historii Bliskiego Wschodu i niby tamże mieszkają, ale jakoś i tak wszyscy to straszne bladziochy. Jak to tak, nie ma nawet zwykłej opalenizny od ciągłego ganiania po pustyniach? Rany, to naprawdę jest seria fantasy! (trochę się dziwię, że chyba nikt tutaj jeszcze się z tego aspektu serii nie nabijał :P ; zupełnie jakby trudno to było zauważyć)

Może to brzmi jak błahy powód, ale wiecie, jeśli autorce aż tak nie chciało się robić researchu/poświęciła go na rzecz japonizacji bohaterów już przy designie, to ja się boję myśleć, jakie kwiatki można znaleźć w samej fabule. Ja nie z takich, co gładko przełykają przeróbki nie-japońskich kultur i religii dokonywane przez twórców mang.

Cóż, nie dla mnie ludzka skóra z supermocami. :wink: Wolałabym jakiegoś innego shounena.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pt sie 22, 2014 8:56 pm

Mai-Takeru pisze:Jak to tak, nie ma nawet zwykłej opalenizny od ciągłego ganiania po pustyniach? Rany, to naprawdę jest seria fantasy!
...to ty nie wiesz, że mangi to dziecko Disneya? Po prostu mangaka wzięła przykład z Alladyna - tam bohater w czasie filmu bielał konsekwentnie. To pewnie od tego bogactwa. :lol:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt sie 22, 2014 9:00 pm

E, Shakkaho, widziałam to porównanie koloru skóry Aladyna w trakcie filmu i ono jest do bani - na drugim screenie gościu stoi w pełnym słońcu czy też na pierwszym jest w cieniu, nie pamiętam; grunt, że łatwo to było obalić. :P

Swoją drogą coś mi mówi, że ktoś jednak Magi wyda (chociaż teoretycznie sporo już tych shounenów, w dodatku teraz dojdzie Kuroko).

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pt sie 22, 2014 10:14 pm

Mai-Takeru pisze:E, Shakkaho, widziałam to porównanie koloru skóry Aladyna w trakcie filmu i ono jest do bani - na drugim screenie gościu stoi w pełnym słońcu czy też na pierwszym jest w cieniu, nie pamiętam; grunt, że łatwo to było obalić. :P
To obczaj to: przed oraz po. Ujęć po sobie nie znajdę, ale zmiana ma miejsce na przestrzeni ujęcie.5-ujęcie.7. Normalnie zmiana skóry instant.

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » pn sie 25, 2014 11:46 pm

Ciekawi mnie jak zostałby rozwiązany problem imion, gdyby wydano u nas Magi. Pewnie zostałyby one przetłumaczone i dostalibyśmy Sindbada, Aladyna, Szeherezadę... no i fajnie. Tylko że, rany boskie, Mardżana... :(

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » wt sie 26, 2014 1:16 am

noi4 pisze:Tylko że, rany boskie, Mardżana... :(
Kwestia przyzwyczajenia i przestawienia się. Ale pocieszę Cię - obawiam się, że spośród wszystkich wydawnictw chyba tylko JPF miałby dość w spodniach, żeby przepychać "właściwą" wersję. Całej reszcie nie chciałoby się, lub nie widziałaby potrzeby, żeby walczyć z fanami mangi o wersję tak odległą fonetycznie od tej, do której są przyzwyczajeni. No ale o ile według mnie Magi prędzej czy później się pojawi, tak nie wypłynie spod Szczecina.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » wt sie 26, 2014 11:16 am

Jestem na nie. Tytuł niczym mnie nie ujął, są mangi na których o wiele bardziej mi zależy żeby zostały wydane :3 Nie kupiłabym.

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » wt sie 26, 2014 8:08 pm

Kwestia przyzwyczajenia i przestawienia się. Ale pocieszę Cię - obawiam się, że spośród wszystkich wydawnictw chyba tylko JPF miałby dość w spodniach, żeby przepychać "właściwą" wersję.
To prawda, bo o ile pozostałe wymienione przeze mnie imiona oczywiście słyszałam już wcześniej o tyle o Mardżanie poczytałam dopiero po obejrzeniu Magi, więc to Morgiana jest w moich oczach tą poprawną wersją. :?
Choć ja jestem rozdarta, bo nie wyobrażam sobie, by np Szeherezada nie została przetłumaczona, a żadne wydawnictwo raczej nie zrobi mi tej przyjemności tłumacząc wszystkie imiona oprócz Mor. I to chyba dobrze, bo jednak konsekwencja powinna być. :oops:

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt sie 26, 2014 8:29 pm

A to w japońskiej wersji oni się inaczej nazywali niż Albibaba, Alladyn, Sinbad itp?

Zablokowany

Wróć do „Magi: Labyrinth of Magic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości