Magi - The labirynth of magic

Wszystko o Magi
Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
225
60%
Może
60
16%
Nie
90
24%
 
Liczba głosów: 375

Eikichi
Status: Offline

Magi - The labirynth of magic

Post autor: Eikichi » pn paź 08, 2012 1:50 pm

Nie jest to jakaś mega znana pozycja, ale za sprawą anime (którego pierwszy odcinek trafił po kitajskie strzechy wczoraj) ma szansę zyskać na popularności, a więcej fanów- większe szanse na wydanie w naszym nadwiślańskim kraju.

[center]Tytuł: Magi - The labyrinth of magic
Autor - Shinobu Ohtaka
Wydawca - Shogakukan
Gatunek - Adventure, Fantasy
Ilość tomów - 14+
Linki do okładek:
1 tom
2 tom
3 tom
[/center]
Opis:
W mandze znajdzie się dużo zapożyczeń z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, ale czego innego można się spodziewać, gdy główni bohaterowie to Alladyn, młody chłopiec podróżujący w towarzystwie dzina po świecie w poszukiwaniu skarbów, oraz Alibaba, mody handlarz który spotyka Aladyna w trakcie swoich wędrówek i postanawia razem z nim (i jego potężnym dżinem) zabrać się za wydobywanie kosztowności z pełnych niebezpieczeństw lochów. Ogólnie po tej mandze można się spodziewać trochę walki, trochę komedii, pewnej dozy lekkiego ecchi i... Zresztą, najlepiej będzie, jeżeli przed skomentowaniem tej propozycji obczaicie sobie o co w tym biega (przeczytajcie kilka rozdziałów albo zobaczcie anime)

Główna zaleta tej mangi? Jest, jak dla mnie, oryginalną i miłą odskocznią od tych wszystkich mangu osadzonych a to w szkole a to w innym, równie oklepanym, miejscu.[center][/center][center][/center]
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 9:52 pm przez Eikichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn paź 08, 2012 2:02 pm

Edit:
Jednak w ogóle nie jestem zainteresowana tym tytułem. XD
Ostatnio zmieniony pt lip 11, 2014 9:52 pm przez zandam, łącznie zmieniany 2 razy.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn paź 08, 2012 2:22 pm

Opis i krecha odstręczają.
Acz pierwszy odcinek anime był ciekawy.
Mimo tego, nie kupowałbym tego.

darzell
Status: Offline

Post autor: darzell » pn paź 08, 2012 3:14 pm

"Baśnie 1000 i jednej nocy", Alladyn i Dżin ?
Nie, raczej nie.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn paź 08, 2012 4:34 pm

Ilość tomów odstrasza, ale z drugiej strony kreska ładna, a i opis ciekawy. Na tak :)

Edit. Poczytałam sobie i jestem jeszcze bardziej na tak. Bardzo wciągający, ciekawy i niesztampowy (moim zdaniem) tytuł. Nawet te 14 tomów już mi nie straszne.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » sob paź 13, 2012 11:10 am

Kreska jest prześliczna, historia też mnie bardzo zainteresowała. Jestem na tak, kupiłabym z wielka chęcią.

Shinri
Status: Offline

Post autor: Shinri » sob paź 13, 2012 11:40 am

A ja jestem na tak : D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob paź 13, 2012 11:48 am

Może.
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2013 11:00 pm przez Katori, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob paź 13, 2012 1:51 pm

Miło mi się czyta,ale nie wiem czy bym kupiła.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob gru 22, 2012 2:20 pm

Bardzo chętnie!

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob gru 22, 2012 5:48 pm

również na tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt gru 25, 2012 1:21 am

Aladyn i Sinbad są genialni po prostu.. przeważnie z tych dwóch pajaców się śmieje xD kreska jest niezła ^^ jestem też na bieżąco z mangą to więc oczywiście żebym ją kupował ^^

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pt gru 28, 2012 4:24 pm

Z początku myślałem, że to kolejny przeciętny shounen z trochę ciekawszym niż zwykle miejscem akcji, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu rozdziałów okazało się, że manga oferuje znacznie więcej. Największą jej zaletą są interesujący i przekonujący bohaterowie oraz niegłupia fabuła (aż się zdziwiłem). Co mnie zaskoczyło jednak najbardziej to to, że mangę rysuje kobieta. Może dlatego wszystko tutaj trzyma się kupy, a bohaterowie potrafią mile zaskoczyć? W shounenach właściwie to się nie zdarza (wyjątkami są tutaj GTO i FMA, które również wyszło spod kobiecej ręki).

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pt gru 28, 2012 7:15 pm

Ja w sumie też bym poczytała, mimo, że to shounen :P Więc jestem na tak ;)

madzik93
Posty: 38
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:34 pm
Status: Offline

Post autor: madzik93 » śr sty 02, 2013 6:41 pm

Zdecydowanie tak. Lubię tę mangę i nie zawahałabym się ją kupić.
Ilość tomów niezbyt mnie odstrasza. Jak manga ciekawa, to dobrze.

mid29
Status: Offline

Re: Magi - The labirynth of magic

Post autor: mid29 » śr sty 02, 2013 6:49 pm

Eikichi pisze: Główna zaleta tej mangi? Jest, jak dla mnie, oryginalną i miłą odskocznią od tych wszystkich mangu osadzonych a to w szkole a to w innym, równie oklepanym, miejscu.[center][/center][center][/center]
I tu masz rację, jestem na tak:)

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob sty 26, 2013 2:29 am

Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią! Zdecydowane tak!

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » ndz sty 27, 2013 9:39 pm

Nawet nie potrafię sobie wyobrazić ogromu tej radości, jeśli ktoś wydałby Magi w Polsce... :'D Absolutnie na tak, kupiłabym nie ważne co by się działo. Ba, może nawet pierwszy raz w życiu zdecydowałabym się na prenumeratę kilku tomów.

nika
Status: Offline

Post autor: nika » pt lut 01, 2013 12:58 pm

Również popieram. Kupiłabym. :)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn lut 04, 2013 5:14 am

Zajrzałem do anime i jest super.
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko mniej banalnej kreski, czegoś bardziej wyrazistego, nie do podrobienia (graficznie). No i mniejszej kodomowatości, ale może to tylko problem wersji zanimowanej? Często tak bywa, że infantylne myśli bolą znacznie bardziej powtórzone 10 razy w anime, a nad pojawiającymi się raz w mandze raz można spokojnie przechodzić do porządku dziennego :-k
Tak czy owak, duże tak dla tego tytułu. Bardzo ożywczy shonen.

Zablokowany

Wróć do „Magi: Labyrinth of Magic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość