Strona 1 z 1

Kulinarne Pojedynki #16

: wt kwie 30, 2019 3:51 pm
autor: Itachi Uchiha
Obrazek
Tak prezentuje się obwoluta szesnastego tomu Kulinarnych pojedynków. Czy stoisko Soumy przyciągnie gości? Kim jest mężczyzna wyklęty przez dyrektora Akademii Tootsuki?
Tego dowiemy się już 24 maja.

Kulinarne Pojedynki #16

: ndz lip 14, 2019 10:03 am
autor: Canis
Czytam sobie Soumę, na głodno... To był błąd. W tym tomie pojawia się przepis na chińskie bułeczki hujiao bing. Nie wyglądał na jakoś bardzo skomplikowany, więc postanowiłem spróbować zrobić ten street food. Oto rezultaty:
► Pokaż Spoiler
Może nie są okrągłe jak w mandze, ale udało się. :D Proces przygotowania składników i pieczenia oceniam jako średnio-łatwy. Trudniej było znaleźć odpowiednie składniki - po pieprz syczuański musiałem się wybrać do sklepu z przyprawami. Smak... Obłędny. Nie spodziewałem się że to będzie takie dobre. Dobrze że moja rodzina była obecna, bo zjadłbym wszystkie 8 bułek, a tak zjadłem tylko połowę.

Gdyby ktoś chciał kiedyś zrobić ten wypiek, to mam 2 sugestie. Jeśli nie lubicie ostrej kuchni, to dajcie połowę ilości pieprzu niż ta w przepisie. Ja zrobiłem 2 wersje, jedną zgodną z przepisem dla siebie, drugą łagodniejszą dla rodziny. Obie wyszły bardzo dobrze, ale ta ostra przewyższa pikantnością papryczki jalapeno, więc jest tylko dla amatorów.
Druga to użycie 2 żółtek zamiast jednego do pomalowania bułeczek. Jedno po prostu nie starcza.

Kulinarne Pojedynki #16

: ndz lip 14, 2019 10:21 am
autor: Meliona
Szacun! :shock:
Aż sobie obczaję ten przepis, jak już będę miała tomik w łapkach. Zwykle nawet ich nie czytam, tylko przechodzę dalej :P

Kulinarne Pojedynki #16

: ndz lip 14, 2019 3:46 pm
autor: Kocurzyca
Wygląda jak coś, co mogłabym przyrządzić :P Lubię piec, ale nie lubię gotować.