Relife #2

Wszystko o mandze ReLife
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Relife #2

Post autor: Itachi Uchiha » pn lis 07, 2016 5:18 pm

Obrazek
Planowana premiera 1 grudnia.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn lis 07, 2016 5:46 pm

Tomik zakupiony i czekam z niecierpliwością :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » wt lis 08, 2016 1:04 am

Ja co prawda jeszcze nie zakupiłem, ale też czekam! ^^

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » sob gru 03, 2016 6:37 pm

Tomik przeczytany, graficznie jest o wiele lepiej, bo piksel party nie występuje aż tak często jak w przypadku pierwszego tomu. Fabularnie, robi sie ciekawie, ogólnie cieszę sie, ze Waneko ten tytuł wydaje. Dalej nie mam wyrobionej opiniii ale fajnie, ze sie tego podjęli.

Antlali
Status: Offline

Post autor: Antlali » ndz gru 04, 2016 2:20 pm

Po dwóch pierwszych tomach mam strasznie mieszane uczucia w kwestii oprawy technicznej. Z jednej strony dobrze, że treść jest bardziej upakowana, nie ma rozwleczonych kadrów z tłem itd, dzięki czemu mamy sporo rozdziałów w jednym tomiku, ale wydaje mi się że przez to sporo traci estetyka. Mam wrażenie jakby strony były przygotowane pod inny format, ponieważ, zwłaszcza na dole, kadry są często brzydko przycięte, ucinając twarze, dymki itd, pic rel: Obrazek
Po zewnętrznym boku strony także, chociaż nie jest to już tak rzucające się w oczy.

Trochę mnie też zastanawia wybór pisowni odgłosów śmiechu przez 'ch', zamiast samo 'h'. Wiem, że w języku polskim zarówno forma "ha ha" jak i "cha cha" są poprawne, jednak biorąc pod uwagę, że czytamy w wielu japońskich nazwach "ch" jako "cz", (nawet w imieniu głównej bohaterki, Chizuru), podświadomie te wszystkie "cha cha" i "chi chi" czytam jako 'cza cza' i 'czi czi', co nasuwa bardzo głupie skojarzenia. :D

I jeszcze jedna uwaga techniczna - autorka z zamierzenia nadawała barwy dymkom przypisując je do odpowiedniej postaci, gdy np. nie ma ich w kadrze. A zdarza się, że są w dymku są ewidentnie słowa należące do innej postaci, bardzo widać to w tym miejscu, gdzie w dymku wspólnym dla Araty i An (niebiesko-różowy), są słowa Ogi:
Obrazek


Tyle z czepiania się, ogólnie bardzo się cieszę, że ta seria jest wydawana u nas. Już od dawna nie czułam potrzeby zbierania serii dłuższych niż 1-2 tomówki, tym bardziej - niezakończonych, a tu, proszę, nie mogę się doczekać kolejnego tomu. :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz gru 04, 2016 2:42 pm

Teraz, jak o tym napisałaś, to przejrzałam pierwszy tom i faktycznie w kilku miejscach twarze postaci są trochę ucięte. Nie zwróciłam jednak na to zupełnie uwagi w trakcie czytania. Widziałam ReLIFE w internecie i tam strasznie nie podobały mi się te strony, na których było tyle wolnego tła i bardzo duże kadry. Przez to zastanawiałam się nad kupnem tomiku. Dobrze, że Waneko pokazało przykładowe strony, ponieważ bardzo spodobało mi się kadrowanie. Uważam, że autorka świetnie poradziła sobie z przekształceniem internetowego komiksu na tomik.

Osobiście szerzej na temat tomu wypowiem się dopiero wtedy, jak go dostanę. Czyli pewnie dopiero pod koniec grudnia, bo w paczce mam jeszcze między innym Half & Half. Zgadzam się jednak, że dawno tam bardzo nie czekałam na następne tomy. Z nowości nie mogłam się doczekać ReLIFE i oczekuję Bezpańskich Literatów <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Antlali
Status: Offline

Post autor: Antlali » ndz gru 04, 2016 6:36 pm

Mnie też w pierwszym tomie w ogóle to nie kuło w oczy, bo były bardzo nieznaczne przycięcia, albo w małych kadrach, na które nie zwraca się aż tak uwagi. Ale jest ich zdecydowanie więcej w drugim tomie, te dwa to tylko takie najbardziej reprezentatywne przykłady.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 09, 2017 11:35 am

Tomik numer 2 przeczytany (dobrze że kupiłem 1 i 2 razem).

Nasz główny bohater coraz lepiej się aklimatyzuje i lepiej czuje wśród dzieciaków. Powoli też zaczynają się pokazywać ich problemy (znaczy młodzieży).

Jak to dobrze że lubię taki prosty humor jaki daje ta seria.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „ReLife”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość