Relife #1

Wszystko o mandze ReLife
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 29, 2016 1:23 pm

Ja normalnie daje Pan/Pani, nawet do znajomych. Ale to przez pracę (sprzedawcą jestem i już parę razy zebrałem burę za zbytnie spoufalanie się). Tak więc nauczyłem się trzymać bezpiecznych form.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz sty 01, 2017 4:56 pm

Jeśli o mnie chodzi, to ponieważ w angielskim nie ma rozróżnienia w mowie (na piśmie jest "you" - ty, "You" - pan, pani), to w j. polskim jakoś odruchowo przechodzę na "ty" i czuję się nieswojo, słysząc w stosunku do siebie, lub gdy jestem zmuszona użyć do innych pan/pani. ^^'

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 09, 2017 11:32 am

Jednak się przekonałem i kupiłem tomik.

Nie licząc początku gdzie zgrzytam zębami nad zachowaniem głównego bohatera.
[spoiler]Obcy gość daje ci dziwne prochy, używa? posługuje się informacjami poufnymi o tobie... a Ty nic??[/spoiler]
Ale wytrzymałem, tłumacząc sobie że tak musi być, że to wprowadzenie i w sumie gorsze absurdy brało się na klatę w przeszłości.

Nie licząc tego początku, reszta prezentuje się nad podziw dobrze. Resztę czytało się świetnie i miałem sporo zabawy. Nawyki bohatera, i ta różnica między tym co mówi i jak to jest odbierane, bo teraz ma wygląd nastolatka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „ReLife”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości