ReLIFE

Wszystko o mandze ReLife
Zablokowany

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
15
54%
Nie
11
39%
Może
2
7%
 
Liczba głosów: 28

AselPL
Status: Offline

ReLIFE

Post autor: AselPL » śr lip 06, 2016 4:59 pm

Tytuł: ReLIFE
Autor: YAYOI Sou
Gatunki: Komedia, Szkolne życie, Okruchy życia
Liczba tomów: 5 (nadal powstaje)
Wydawca: Ki-oon lub Taibundou
Anime: Tak, powstaje

Arata Kaizaki jest 27-letnim bezrobotnym mężczyzną. Każda jego rozmowa kwalifikacyjna kończy się fiaskiem. W znalezieniu pracy nie pomaga mu też fakt, że swoją pierwszą firmę opuścił po zaledwie 3 miesiącach. Na domiar złego rodzice zamierzają przestać wspierać go finansowo.
Pewnego dnia, wracając ze spotkania zakrapianego alkoholem, Kaizaki spotyka mężczyznę, który wie o nim zdecydowanie za dużo. Nieznajomy daje mu wizytówkę i przedstawia się jako Ryou Yoake, pracownik Laboratorium ReLIFE, po czym składa mu propozycję. Arata ma zostać przez rok uczniem liceum, a umożliwią mu to tabletki skonstruowane przez Laboratorium. Bohater początkowo nie zgadza się, lecz następnego dnia budzi się jako 17-latek. Z przerażeniem odkrywa że w nocy zażył ów specyfik, a Ryou czeka na niego pod drzwiami.

Seria przyjemna, można się pośmiać. Naprawdę mi się podoba ^-^
Ponad to manga jest cała w kolorze :)

Wydawcy nie jestem niestety pewny. Sorry :(

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 06, 2016 5:43 pm

Więcej info...
Magazyn: comico
Wydano: 2013 [seria ongoing]
Anime: 13 odcinków [zakończone]. Anime luźno zaadaptowało rozdziały 1-108, ze 134 dostępnych.

Okładki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co do mangi, to mimo iż mangę uwielbiam, tak muszę sceptycznie rzec iż nie ma żadnych szans na to, by jakiekolwiek wydawnictwo zainteresowało się serią, bowiem rozdziały są full kolorze, a co za tym idzie tomik wychodziłbym za drogo jak na polskie realia.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » śr lip 06, 2016 7:59 pm

Jestem na nie, anime było słabe, kreska też. Zwykła komedia szkolna, milion jest takich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr lip 06, 2016 10:52 pm

Daję "Tak", bym brała i tyle :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » czw lip 07, 2016 12:42 pm

Kupiłabym :-) fajna historia i do tego kreska w moim klimacie ;-)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Post autor: Nelinnor » pn lip 11, 2016 6:11 pm

Nie widziałem, nie czytałem, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że te okładki wyglądają bardzo podobnie do tych z mangi Horimiya - białe tło, układ postaci, logo, jego miejsce, czcionka, zmieniające się kolory z tomu na tom itd. :)

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw lip 14, 2016 1:53 pm

Też mi się z Horimiya okładki kojarza.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw lip 14, 2016 4:39 pm

Czy ludzie, którzy komentują ten wątek w ogóle patrzą to czym jest ta manga? Bo tu mamy do czynienia z kolorowym komiksem internetowym, nie dość, że mało kto rzuciłby się na wydanie komiksu z pełnym kolorem, to jeszcze w grę wchodzi format/obróbka materiału do wersji drukowanej. Magazyn, w którym wydawana jest seria opisywany jest w mediach tak:
NHN PlayArt’s Comico launched in October 2013. It reached 5 million downloads in August, with 1 million of those off the back of a TV commercial that boasted the service has “reinvented manga.” Abandoning the concept of a “page,” it instead presents each comic as a long vertical scroll without any page breaks, just like a website. And while many other services only offer black and white manga, many of the ones on Comico are in color.
Ogólnie to... między mangą, a anime jest jednak trochę różnicy, bo ciężko się ekranizuje takie internetowe stripy w serie... No i właściwie zakończenie nie jest zakończeniem, bo komiks trwa nadal.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Online

Post autor: ociesek » czw lip 14, 2016 6:50 pm

Jestem bardzo za, tytuł ciekawy, do tego full color to fajna opcja. Brałbym :)

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw lip 14, 2016 7:04 pm

Wiem co to, czytam cały czas, a nawet i planuje zacząć od nowa ^^ bardzo podobają mi się postacie, nie mamy przerysowanych licealistów, ale takie naturalne dzieciaki z problemami. Główny bohater to taki ich tatuś i tylko i tatuje :) pewnie kolorowy komiks byłby droższy niż manga, wiadomo. Ale chętnie sięgnęłabym pp ten tytuł :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt lip 15, 2016 4:20 pm

O dziwo, za sprawą anime, Waneko zapowiedziało wydanie mangi :shock:
Więc, temat można przenieść... :D

Zablokowany

Wróć do „ReLife”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość