Owari no Seraph

Czy interesuje cię ta manga?

Tak
99
51%
Nie
68
35%
Nie wiem
26
13%
 
Liczba głosów: 193

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt sie 25, 2015 11:59 pm

Owari no Seraph jest dla mnie tytułem dosyć... typowym(?) Anime widziałam, skanlacje przeglądnełam (okładki ładne, kreska też) Są bishe, są wampiry, są przyjaciele z dzieciństwa i dramat... Meh... dla mnie to już nie jest "to"... Nie kpuiłabym tego tytułu.

(Chyba, że byłaby wydana jako LN to może.. ale nadal nie jestem w 100% pewna)

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » czw paź 08, 2015 3:16 pm

Za parę dni wychodzi pierwszy odcinek drugiego sezonu. Może z tej okazji któreś wydawnictwo zwróci uwagę na tę mangę? ;)

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt paź 09, 2015 9:02 am

Jak oglądałam anime to fabuła nawet mi się spodobała. Ale znowu mamy dzieciaki, które walczą demoniczną bronią i ratują swój świat. Huh nie wiem, robię się za stara na takie tytuły. No i same wampiry jak dla mnie są jednak jakieś dziwne. Wolę te, które nie mogą chodzić po słoneczku :) Główny bohater mnie irytuje, najbardziej polubiłam blond wampirka, ale w mandze on chyba ma jakiś spaczony umysł. Mam wrażenie, że dosłownie zwariował hehe mange czytam na bieżąco. Ale jakby została wydana w Polsce to bym nie kupiła. Chociaż może na LN bym się skusiła.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob paź 10, 2015 9:00 pm

Naama pisze:Jak oglądałam anime to fabuła nawet mi się spodobała. Ale znowu mamy dzieciaki, które walczą demoniczną bronią i ratują swój świat. Huh nie wiem, robię się za stara na takie tytuły. No i same wampiry jak dla mnie są jednak jakieś dziwne. Wolę te, które nie mogą chodzić po słoneczku :) Główny bohater mnie irytuje, najbardziej polubiłam blond wampirka, ale w mandze on chyba ma jakiś spaczony umysł. Mam wrażenie, że dosłownie zwariował hehe mange czytam na bieżąco. Ale jakby została wydana w Polsce to bym nie kupiła. Chociaż może na LN bym się skusiła.
Niestety, bez mangi są marne szanse na wydanie LN, bo to w końcu prequel (chociaż zaczęły wychodzić równocześnie, o ile dobrze pamiętam) ;P

Himikae
Status: Offline

Post autor: Himikae » sob sty 09, 2016 12:41 pm

Mangi o wampirach są ciekawe,więc głosuje na tak.

mojra19
Status: Offline

Post autor: mojra19 » sob sty 09, 2016 2:25 pm

Oglądałam anime i było świetne z pewnością przeczytała bym mangę :)

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » sob sty 09, 2016 3:50 pm

Mnie również anime zaciekawiło. Nie jest to żaden must have ale chętnie zaopatrzyłabym się w tę mangę :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob sty 09, 2016 5:21 pm

A już miałem odpalać by zacząć oglądać, gdy nagle zobaczyłem obrazek porównujący jakąś scenę w mandze i anime. Wtedy zwątpiłem w sens tego przedsięwzięcia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » ndz sty 10, 2016 3:19 pm

Reviolli pisze:A już miałem odpalać by zacząć oglądać, gdy nagle zobaczyłem obrazek porównujący jakąś scenę w mandze i anime. Wtedy zwątpiłem w sens tego przedsięwzięcia.
Fakt, manga jest dużo lepsza niż anime, zwłaszcza drugi sezon. Niemniej jednak, animacja też ma swoje zalety... Uważam, że najlepiej najpierw przeczytać mangę, a potem przynajmniej przejrzeć anime, bo sceny walki wyglądają całkiem nieźle :)

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz sty 10, 2016 8:29 pm

Zaczęłam czytać mangę. Moje wrażenie? Schemat schematem schemat pogania. Wszystko to już było. Jestem w stanie przewidzieć, co stanie się za parę tomów, nic mnie nie zaskakuje. Bohaterowie skrajnie denerwujący, w sensie, byliby tacy, gdyby choć trochę mnie obchodzili :roll:

Fabuła taka nielogiczna, przez cztery lata bohater nie dowiedział się tylu podstawowych rzeczy, jak na przykład o tym, że drużyna składa się z pięciu członków? Co on w sumie robił przez te lata? Chodził do szkoły? No nie, bo widzimy jego pierwsze dni w sumie. Brał udział w różnych misjach i treningach? W sumie tak wynika, bo jest, jak zabija jakiegoś potwora na początku. W takim razie czemu ma tak niewielką wiedzę i nie zrobili z nim czegoś więcej przez ten czas? Zmuszania do zakumplowania się nie skomentuję.

Mam wrażenie, że autor ,,inspirował się" między innymi Atakiem Tytanów i Dance in the Vampire Bund. Ciekawe, czym jeszcze :?

Rav
Status: Offline

Post autor: Rav » czw sty 28, 2016 2:34 pm

Jestem na Tak

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz maja 15, 2016 4:14 pm

Waneko zapowiedziało wydanie tej mangi, tak więc temacik można przenieść :P

Zablokowany

Wróć do „"Seraph of the End- Serafin Dni Ostatnich"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości