No Game No Life #4

Wątek dotyczący nowelki No Game No Life
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

No Game No Life #4

Post autor: Łukasz.T » wt gru 27, 2016 5:30 pm

Obrazek

Premiera 28 stycznia ^^ Cholernie nie mogę doczekać się tego tomu :twisted:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt gru 27, 2016 5:47 pm

Majsterku nie Ty jeden.
Ten będzie o syrenkach?

Teraz tylko wytrzymać do lutego.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Befagarys
Status: Offline

Post autor: Befagarys » pt lut 10, 2017 11:03 am

Ciekawie się zapowiada ta pozycja jest już wszystko wyszlo czy jak to wygląda ? Bo ja się zastanawiam nad tym czy by nie zacząć tego czytać
______________
polecam - książki mechanika

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lut 11, 2017 4:57 pm

Czcionka w prologu przyprawia jest, lekko mówiąc, tragiczna.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz lut 12, 2017 12:04 am

Katori pisze:Czcionka w prologu przyprawia jest, lekko mówiąc, tragiczna.
Co z tą czcionką nie tak? Według mnie jest w porządku.

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » ndz lut 12, 2017 10:08 pm

Cavaliere pisze:
Katori pisze:Czcionka w prologu przyprawia jest, lekko mówiąc, tragiczna.
Co z tą czcionką nie tak? Według mnie jest w porządku.
Dla mnie też trochę tragiczna, po prostu ciężko się nią czyta :wink:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn lut 13, 2017 8:03 pm

Nie da się czytać, jak wyżej. Jak ktoś nie wie, o co chodzi, to proszę:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn lut 13, 2017 10:45 pm

Dobór fontów w tym tytule od początku był tragiczny (co też zaważyło ostatecznie bym nie kupował). Powyższy przykład utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Pozostaje tylko nadzieja, że w kolejnych LN (Re;zero :x) nie będą tak kombinować jak koń pod górkę :(

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pn lut 13, 2017 11:20 pm

Alexandrus888 pisze:będą tak kombinować jak koń pod górkę
Broń ich Boże! Mam zamiar kupować Re:zero, ale gdyby miało to wyglądać, jak przykładowa strona zaprezentowana przez Katori, to bym sobie odpuścił.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lut 14, 2017 2:09 am

Jak dla mnie to czyta się to bardzo łatwo, zero problemu z odczytaniem.

Nie czytam dalej NGNL od 1 tomu, jakoś mi się nie chce pomimo że kupuję, ale czy w tym prologu nie jest to po prostu nawiązanie czcionką do jakiegoś typu literatury (na myśl przyszły mi baśnie). Może to złe skojarzenie, ale po prostu coś mi świta, że jakiś typ tekstów dla dzieci, często zaczynajacyc się "dawno dawno temu..." w ostatecznych formach miał podobną czcionkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 14, 2017 8:40 am

A ja cały czas czekam na moją paczkę, by móc to przeczytać. :(
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » wt lut 14, 2017 3:37 pm

Kakaladze pisze:Jak dla mnie to czyta się to bardzo łatwo, zero problemu z odczytaniem.
A już sądziłam, że mam jakiś wyjątkowy talent, skoro jako jedyna nie mam problemów z czytaniem tego tekstu :lol:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt lut 14, 2017 6:25 pm

Kakaladze pisze:Jak dla mnie to czyta się to bardzo łatwo, zero problemu z odczytaniem.

Nie czytam dalej NGNL od 1 tomu, jakoś mi się nie chce pomimo że kupuję, ale czy w tym prologu nie jest to po prostu nawiązanie czcionką do jakiegoś typu literatury (na myśl przyszły mi baśnie). Może to złe skojarzenie, ale po prostu coś mi świta, że jakiś typ tekstów dla dzieci, często zaczynajacyc się "dawno dawno temu..." w ostatecznych formach miał podobną czcionkę.
Tak jest. Nie wiem, czy kojarzycie, ale w Shreku pojawia się co jakiś czas książka, na której spisana jest historia bohaterów w formie baśni/bajki/czegośtam. Jest pisana podobną czcionką.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lut 14, 2017 6:33 pm

Kakaladze pisze:Jak dla mnie to czyta się to bardzo łatwo, zero problemu z odczytaniem.
^ Tak samo, żadnego problemu. Mnie sie nawet czcionka podoba. Bardzo ładnie wygląda :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt lut 14, 2017 11:02 pm

To może inaczej - problemem nie jest odczytanie tekstu, a to że czytanie go bardziej męczy wzrok niż to samo napisane "zwykłą książkową" czcionką.
A odnośnie książki ze Shreka: w "tamtych czasach" najprawdopodobniej książki były przepisywane ręcznie, ewentualnie pierwsze próby z maszynami drukarskimi gdzie dało się kopiować jedną stronice układając na matrycy puzzle z liter. Trudno to porównywać do dzisiejszych standardów. Zresztą w filmie książka nie miałabyć czytana, a ładnie wyglądać - a tu mamy przypadek odwrotny.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr lut 15, 2017 1:39 pm

ja rozumiem, że może komuś ten font nie podpasowac, ale to tylko 2 strony... użyty zabieg miał przynieść na myśl bajkę dla dzieci. (Co pasowałoby, bo to bajka w bajce tak jakby) Jak by użyli zwykłej czcionki, to ludzie by nie marudzili, ale pewnie ktoś by sie spytał, czemu się nie postarali. :mrgreen:
Faktycznie czyta się nieco wolniej, ale tak jakoś przez to ten tekst zapada w pamięci. Nie nazwałabym go nieczytelnym.

Jestem jakos w 1/3 książki i odnoszę wrażenie, ze styl pisania nadaje sie tylko i wyłącznie do interpretacji animowanej. Treść sama w sobie jest ok, fabularnie tez, ale dialogi i gagi lepiej wyglądały na ekranie aniżeli dosłownie tak opisywane. Tez ktoś ma podobnie?

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » pt lut 17, 2017 9:32 pm

Ishy pisze:Jestem jakos w 1/3 książki i odnoszę wrażenie, ze styl pisania nadaje sie tylko i wyłącznie do interpretacji animowanej. Treść sama w sobie jest ok, fabularnie tez, ale dialogi i gagi lepiej wyglądały na ekranie aniżeli dosłownie tak opisywane. Tez ktoś ma podobnie?
Dokładnie, miałam tak samo przez wszystkie 3 tomy, w anime to było takie naturalne, a w nowelce strasznie dziwne jak dla mnie ;D Natomiast w czwartym tomie już się chyba przyzwyczaiłam i sama sobie wyobrażałam jakby to wyglądało w wersji animowanej więc nie było problemu ;P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn lut 27, 2017 6:22 pm

Tomik już za mną ^^ Też nie mam problemu z przeczytaniem tej czcionki.
► Pokaż Spoiler
Ehh żeby w takim momencie skończyć ten tomik.. Cholernie nie mogę doczekać się 5 tomu, anielice!!! Moja najbardziej ulubiona rasa :twisted:
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 2:55 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 03, 2017 12:38 pm

Prawdę mówiąc tom dużo słabszych od poprzednich, ciekawie dopiero zaczęło robić się na końcu. A w posłowiu autor pisał że tom 4 i 5 oryginalnie były jednym wielkim czymś.

[spoiler]Głównym powodem dla którego tomik tak średnio mi się spodobał to przedstawienie nowych ras Dhampirów i syren, a dodatkowo średnio udana Pluu. Albo inaczej niebiesko włosa krwiopijczyni nie ma szans przy Jibril i Miko.

Innym słowem zaczyna się problem większości serii z liczną obsadą, czyli mało czasu antenowego dla każdego.

Bo Izuna też za wiele nie występowała.[/spoiler]

Za to następny piąty tom zapowiada się fenomenalnie. Kraina aniołków i jeśli większość będzie choć w połowie podobna do Jibril to ♥
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „"No Game No Life"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości