NGNL light novel - temat ogólny

Wątek dotyczący nowelki No Game No Life
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr kwie 27, 2016 2:25 pm

Grey pisze:wataken, no ale sprowadza się to do tego samego pytania z mojej strony:
Po co wyważać otwarte drzwi?:)
Oryginalne grzbiety są wzięte z szablonu grzbietów tego wydawnictwa, co wydaje nowelkę NGNL (o ile się nie mylę, of kors), po prawdzie to dla niektórych ten zielony może być taki zupełnie niepasujący do grafiki i jej kolorystyki(http://mcd.iosphe.re/r/101992/1/full/a/) ALE, jak już pisałem, się zobaczy, nie ja to będę robił, więc...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr kwie 27, 2016 3:45 pm

Imo oryginalne grzbiety nie są takie straszne, nie podobają mi się do końca, ale wyglądają w miarę estetycznie, z tym że nie widzę połączenia naszego logo z tą zielenią.

Nawet skleiłem takie śmieszne coś w Gimpie w 2min (wygląda to ogólnie strasznie) i na moje to te dwie rzeczy (Grzbiet i logo ofc) się gryzą.

(Jakby ktoś chciał zobaczyć to coś :lol: ) http://i.imgur.com/V2MluAk.jpg
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr kwie 27, 2016 6:43 pm

No ta, rzeczywiście :) loga by na takiej zieleni umieścić nie można, jedynie białe litery tak jak w oryginale.
Generalnie, bo może zostałem źle zrozumiany, ja nie mam zamiaru bronić japońskich grzbietów tylko zdziwiłem się po co kombinować :) bez żadnych podtekstów i żadnego drugiego dna, po prostu.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw cze 02, 2016 11:45 am

Drobna obsuwka :P
LN NGNL ma premierę 10 lipca jak zapowiadano przy ogłoszeniu czy 25 jak jest w zapowiedziach?
[Madziozord] Planowaliśmy go cały czas na 10 lipca, niestety prace nad tłumaczeniem zajmują więcej czasu niż przewidywaliśmy, stąd przesunięcie na 25.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw cze 02, 2016 1:47 pm

Szkoda trochę :( Będzie trzeba jakoś to wytrzymać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob cze 04, 2016 6:45 pm

Wiadomo w końcu co z tą cenzurą?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » sob cze 04, 2016 7:35 pm

Katori pisze:Wiadomo w końcu co z tą cenzurą?
Nie mają zamiaru zmieniać decyzji. Będzie cenzura.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob cze 04, 2016 7:43 pm

Jak dla mnie to trzeba poczekać aż tom zostanie wydany, czasu na różne decyzje jeszcze mają i w sumie zakładam że te strony nie są jeszcze gotowe.

Mam tylko nadzieję że jak już będzie to z nią nie przegną, bo to jest łatwo zrobić :|.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob cze 04, 2016 10:49 pm

Kakaladze pisze:Mam tylko nadzieję że jak już będzie to z nią nie przegną, bo to jest łatwo zrobić :| .
A jak wyobrażasz sobie cenzure w ich wykonaniu? Chyba nie czarny pasek :lol: .
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob cze 04, 2016 11:22 pm

To ja tylko przypomnę, jak wyglądała wcześniej cenzura w wykonaniu Waneko. W sumie nie dziwią mnie obawy :lol:

(oryginał tutaj)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz cze 05, 2016 9:42 am

Marei, eee... trochę nie wiem co powiedzieć... Tym bardziej, że te majtki są z tych zabudowanych. Ja tam nie widzę nic co trzeba by cenzurować.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 05, 2016 11:18 am

Haha dobre przypomnienie :lol: ktokolwiek wpadł na pomysł tej bezsensownej cenzury powinien przestać parzyć swoje ulubione ziółka :lol:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz cze 05, 2016 12:12 pm

Rozumiem gdyby miała cycki na wierzchu ale żeby majtki cenzurować? :lol:

Aż jestem ciekawa co dadzą w NGNL, kostium Shiro założą?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz cze 05, 2016 12:25 pm

A nie pisali, że dadzą prostokąciki z tekstem w strategicznych miejscach? Które to prostokąciki są w oryginale nie na postaciach? Coś takiego pamiętam, szukać mi się nie chce
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz cze 05, 2016 7:15 pm

Meliona pisze:A nie pisali, że dadzą prostokąciki z tekstem w strategicznych miejscach? Które to prostokąciki są w oryginale nie na postaciach? Coś takiego pamiętam, szukać mi się nie chce
Też tak zapamiętałem.

Majtki majtkami, w Hatsukoi po dodaniu tego dymku z napisem bohaterka wygląda, jakby ich nie miała.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 05, 2016 7:48 pm

Marei pisze:
Meliona pisze:A nie pisali, że dadzą prostokąciki z tekstem w strategicznych miejscach? Które to prostokąciki są w oryginale nie na postaciach? Coś takiego pamiętam, szukać mi się nie chce
Też tak zapamiętałem.

Majtki majtkami, w Hatsukoi po dodaniu tego dymku z napisem bohaterka wygląda, jakby ich nie miała.
Miałam tę samą konkluzję, po raz pierwszy widziałam teraz oryginał i ogarnęłam, że ona ma tam majtki :D czytałam do tej pory tylko wersję Waneko i wydawało mi się, że nie
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr cze 08, 2016 6:04 pm

Czy będziecie coś zmieniać (modyfikować, przerabiać) w LN NGNL, czy zostanie w stanie oryginalnym ?

[Madziozord] no niestety, jak już zapowiadaliśmy, są tam ilustracje, na których będziemy musieli zasłonić to i owo, ale zrobimy to jedynie w przypadkach ABSOLUTNIE koniecznych, raczej tylko w przypadku Shiro.
Trzymam was za słowo że będzie to tylko Shiro, słowo 'raczej' dla mnie tu nie istnieje :mrgreen:
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr cze 08, 2016 6:25 pm

Może zacznijmy od tego że zabroniona nie jest nagość sama w sobie, tylko "przedstawianie czynności seksualnych", więc prawników nie będzie interesować czy wiadome części są zasłonięte czy nie, i jeśli stwierdzą że coś łamie prawo to jedynym skutecznym rozwiązaniem byłoby wywalenie całej lub znacznej części ilustracji? Albo od tego, że mogli załatwić ekspertyzę prawniczą przed podpisaniem umowy(w końcu wiedzieli jaka jest zawartość)? Albo od tego, że mogli zamiast lipnej podróby próbującej zasłonić wady loli fanserwisem wydać o wiele lepszy oryginał, czyli KonoSubę?

Waneko zepsuło wszystko co dało się zepsuć w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr cze 08, 2016 6:39 pm

Fenek Alfa pisze:Albo od tego, że mogli zamiast lipnej podróby próbującej zasłonić wady loli fanserwisem wydać o wiele lepszy oryginał, czyli KonoSubę?
Wszedłem sobie na mangaupdates

NGNL - 2012r.

KonoSuba - 2013r.

no to faktycznie podróba XD. Jak już to kojarzę że NGNL miało problem jakiś z "Mondaiji Tachi Ga Isekai Kara Kuru Sou Desu Yo"

PS: No i wcale popularność w Polsce nie zadecydowała o tym że będzie to u nas wydane.

A co do ilustracji, wiadomo od początku że nie ma tam NICZEGO co trzeba cenzurować, ale już pogodziłem się z decyzją Waneko, jest to wielka bzdura i dalej będę to uznawał za wadę ale nie chcę specjalnie przez to ładować się w wydanie zagraniczne, które i tak ma problemy z tłumaczeniem + w książce liczy się tekst w większości.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr cze 08, 2016 7:16 pm

Miałem na myśli Mondaiji-tachi, z resztą rysunki tez były zerżnięte np. od Kantoku

ODPOWIEDZ

Wróć do „"No Game No Life"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości