No Game no Life (Novel)

Wątek dotyczący nowelki No Game No Life

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
45
52%
Może
14
16%
Nie
28
32%
 
Liczba głosów: 87

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » sob cze 27, 2015 7:47 pm

Likorys pisze:
MidoriCha pisze:
Grey pisze:MidoriCha no nie przesadzaj, anime było wybitnie zabawne i fajnie zrobione (ta kolorystyka <3 ). Może za bardzo się do tego uprzedziłaś?:P
Jak kogoś bawi taki humor, to może tak. Dla mnie dno i tona mułu.
...tylko wiesz, twoje poczucie humory to żaden wyznacznik jakości. Więc może zastanów się nieco nim obrazisz przypadkowych ludzi takimi odzywkami, jeśli można prosić? :roll:
Powiedziała, że jej taki humor nie odpowiada i dla niej to dno, więc w czym problem? Również w niektórych propozycjach podawałem, że dana seria dla mnie jest strasznie słaba.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz cze 28, 2015 2:32 am

Myślę, że poważnie bym się nad nowelką zastanowił. Anime dało mi kupę frajdy, a chętnie bym poczytał, co się dzieje dalej. Manga jest przede wszystkim brzydka, więc miło byłoby porównać obie wersje z oryginałem.

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » ndz cze 28, 2015 5:43 am

Likorys pisze:
MidoriCha pisze:
Grey pisze:MidoriCha no nie przesadzaj, anime było wybitnie zabawne i fajnie zrobione (ta kolorystyka <3 ). Może za bardzo się do tego uprzedziłaś?:P
Jak kogoś bawi taki humor, to może tak. Dla mnie dno i tona mułu.
...tylko wiesz, twoje poczucie humory to żaden wyznacznik jakości. Więc może zastanów się nieco nim obrazisz przypadkowych ludzi takimi odzywkami, jeśli można prosić? :roll:
Chyba wyraźnie zaznaczyłam, że DLA MNIE? Więc jak ktoś poczuł się urażony, to niestety nie mogę odpowiadać za czyjąś nadwrażliwość. Naprawdę nie bawi mnie humor na poziomie podstawówki. Nie bawił mnie nawet gdy miałam te ~10-15 lat. Istnieje wiele komedii,w których zabawne sytuacje to nie prowadzenie na smyczy przez miasto swojej znajomej.
I nie żebym ogólnie miała coś do ecchi - jak jest dobrze wprowadzone (patrz - choćby Nisemonogatari), to wręcz uwielbiam.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn cze 29, 2015 4:34 pm

Likorys napisał/a:
MidoriCha napisał/a:
Grey napisał/a:
MidoriCha no nie przesadzaj, anime było wybitnie zabawne i fajnie zrobione (ta kolorystyka <3 ). Może za bardzo się do tego uprzedziłaś?:P

Jak kogoś bawi taki humor, to może tak. Dla mnie dno i tona mułu.


...tylko wiesz, twoje poczucie humory to żaden wyznacznik jakości. Więc może zastanów się nieco nim obrazisz przypadkowych ludzi takimi odzywkami, jeśli można prosić?

Chyba wyraźnie zaznaczyłam, że DLA MNIE? Więc jak ktoś poczuł się urażony, to niestety nie mogę odpowiadać za czyjąś nadwrażliwość. Naprawdę nie bawi mnie humor na poziomie podstawówki. Nie bawił mnie nawet gdy miałam te ~10-15 lat. Istnieje wiele komedii,w których zabawne sytuacje to nie prowadzenie na smyczy przez miasto swojej znajomej.
I nie żebym ogólnie miała coś do ecchi - jak jest dobrze wprowadzone (patrz - choćby Nisemonogatari), to wręcz uwielbiam.
dobrze mówi polać jej! :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt cze 30, 2015 12:41 pm

Mimo że do samego tytułu w przypadku anime podchodziłem sceptycznie to całokształt mi się podobał i gdyby novelka została wydana w Polsce na pewno włączył bym ją do swojej kolekcji :). Miło spędziłem czas przy tym krótkim anime to i pewnie novelka by mnie kupiła. I nie nie zwracam głównie uwagi na Ecchi które mnie wręcz irytuje ale zarys fabuły mnie kupił, fakt że konflikty są rozwiązywane grami :)!
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt cze 30, 2015 2:14 pm

Mi się tam ecchi żarciki w NGNL podobały xD no ale widać jestem starym, salarymanem po 40stce, który gapi się na spódniczki i podkolanówki JK-chwanów~~ xD

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 01, 2015 4:18 pm

Kupiłem przedpłatę na mange, ponieważ spodobało mi się anime, które jest o tematyce gier, a że manga w Japonii została przerwana to chętnie zabrałbym się za czytanie nowelki, żeby poznać dalsze losy Shiro i Sory.

mojra19
Status: Offline

Post autor: mojra19 » sob gru 26, 2015 11:16 am

Nie przepadam za nowelkami jestem na nie.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » ndz gru 27, 2015 11:39 am

Czas bym i ja się wypowiedziała na temat tej LNki... Zaznaczam, że nadal tego nie czytałam. Byłam sceptyczna i to bardzo. Ot jakoś sama idea LNek nigdy mnie nie ciekawiła. Odkąd jednak zaczęto je wydawać i u nas pochyliłam się nad nimi łaskawszym okiem. A potem zapowiedzieli mangę NGNL, która mi się jakoś nie spodobała (na dodatek ta cała sprawa z zawieszeniem serii itp). I wtedy znajomy podrzucił mi anime... wiem, że ocenianie serii książkowej po anime nie bywa adekwatne, ale ta seria jest po prosty ŚWIETNA! Jeśli LN trzyma podobny poziom (a zapewne jest lepsze) to ja to chcę! :mrgreen:
Jestem na TAK :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Intha
Status: Offline

Post autor: Intha » śr mar 09, 2016 11:56 pm

Cóż rzec? :D Anime było dla mnie świetne pod względem złożoności fabuły... Wieczne intrygi... :D Jedyne co raziło, to zbyt dużo ecchi jak na mój gust, ale byłam w stanie to przeżyć dzięki niebanalnej fabule... Ten sam mankament przeszkadzał mi w kupieniu mangi, więc po cichu marzę... Gdyby LNka została wydana, ten problem może by się zmniejszył :P Mogłoby to spowodować odpływ jednych fanów, ale przypływ innych, większe zainteresowanie samą historią... Szkoda tracić taką opowieść przez opóźniające się wydanie mangi i trochę za dużo "strategicznych" ujęć... ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn mar 21, 2016 4:11 pm

Temat można przenieść, z racji zapowiedzenia wydania przez Waneko...

Zablokowany

Wróć do „"No Game No Life"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości