Alkohol i papierosy

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Alkohol i papierosy

Post autor: Meliona » czw gru 27, 2018 8:39 pm

O tej mandze też nie było tematu.
Cóż, w sumie się nie dziwię. Nie czytałam jej w skanach, bo mnie nie zainteresowała na pierwszy rzut oka i... okazało się, że miałam nosa. Czytałam już mnóstwo yaoi, w których jeden z panów jest HeteroTM i no przecież nie może być z facetem, chociaż na niego leci jak cholera, a tu właśnie fabuła na tym polega. Do tego uke to standardowy typ uke z każdej innej dłuższej mangi Zariyi (z obowiązkowo krótkimi włosami) i seme to standardowy typ seme z każdej dłuższej mangi Zariyi (z obowiązkowo długimi włosami, co się w sumie chwali). W skrócie? Powtórka z (całkiem znośnej) rozrywki i brak oryginalności. Średniak jakich wiele. Na Bace manga ta ma w tagach komedię - no, muszę przyznać, że ostatni kadr na ostatniej stronie był zabawny...
Autorka mogłaby sobie odpuścić próby tworzenia całotomowych historii i skupić się na tym, co jej wychodzi - na oneshotach. Zobaczę jeszcze, co się urodzi z Kojota, bo po pierwszym tomie ciężko stwierdzić, ale na razie jej dłuższe mangi są takie sobie. W Kojocie może będzie chociaż konflikt "kocham, ale muszę zabić" i to byłoby ciekawe. Poczekam do drugiego tomu, bo równie dobrze ów konflikt może zdechnąć zanim się urodzi. A ostatnio drugi sezon Black Lightninga ładnie mi pokazał jak ciekawy może być romans osób, które są po dwóch stronach barykady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Alkohol i papierosy

Post autor: Koichi » wt mar 19, 2019 10:14 pm

Czytałem tą mangę po angielsku, na skanach dobrej jakości i kreska: tło, krajobrazy, postacie - wszystko piękne i przejrzerzyste, oddające śródziemnomorski klimat aż chciałoby się pojechać w tamte okolice. Albo chociażby gdzieś na winobranie, bo manga jest o winie, z romansem w tle. Nic skomplikowanego, ot prostota małomiasteczkowej historyjki dwóch przystojniaków.
I wszystko byłoby cacy, tylko że jak zobaczyłem tomik, to wydał mi się tak blady i pociachany, że odłożyłem go spowrotem na półkę. Nie wiem dlaczego :|

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Alkohol i papierosy

Post autor: Koichi » pt maja 17, 2019 2:05 am

Jest maj, a ja nie wiem dlaczego tego nie kupiłem, bo przecież historia mi się podoba. Ah, wiem, nie spodobał mi się format, bo ta manga zasługuje na coś większego. Serio, nie wiem jak można tego nie zauważyć, ale prace Zariyi zasługują na duży format i wnikliwą obserwację. Ona tak pięknie rysuje, że wciskając jej prace w mniejszy format, to wręcz obraza, brak szacunku. Ale czy kogokolwiek tutaj obchodzi artystyczna praca?
Pomijając to, jednak zakupiłem tomik i może mógłby być lepiej wydany i byłoby fajnie widzieć w przyszłości lepsze wydanie, ale póki co, to dzięki, że w ogóle komuś się chciało to przetłumaczyć i wydać. Tzn może nie jestem obiektywny, ale (naiwnie) myślę że dobrze by było zrobić wydanie lepszej jakości, bo z całą pewnością na to zasługuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość