Zbyt pijany na miłość

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Meliona » pn paź 15, 2018 5:51 pm

► Pokaż Spoiler
FB pisze:Kochani,
przed Wami okładka pierwszego tomu mangi Zbyt pijany na miłość. Do egzemplarzy zakupionych w przedsprzedaży dołączamy magnes oraz naklejkę.
Tekst na okładce jest przed korektą.

PS Z tego co możemy wywnioskować po tweetach autorki, to wysłała ona ostatni rozdział do wydawnictwa. Wygląda na to, że tytuł zamknie się w dwóch tomach.
Czytam w logo "Zbył" zamiast "Zbyt".
Dwa tomy? Ojoj :( Takie autentycznie urocze yaoi jak to zdarzają się bardzo rzadko, więc ciężko będzie mi się z tą mangą rozstać. W tym ostatnim rozdziale, co wyszedł w skanach, faktycznie wszystko szło już w dobrą stronę, no ale...
Nie wiem, czy kupię polskie wydanie, bo nie chcę sobie psuć opinii o tej mandze :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Akiho » wt paź 16, 2018 1:01 am

Nie lubię tej konkretnej czcionki której używa dango na okładce i grzbiecie, jakoś te zawijasy wyglądają niechlujnie. A na grzbiecie to już dopiero koszmarek gdyby nie to, że znałam tłumaczenie tytułu wcześniej, ciężko by mi było to rozczytać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Meliona » sob lis 17, 2018 8:53 am

Przeczytałam już tomik i jest dobrze :) Tłumaczenie jest w porządku, tylko jedną zjedzoną literkę w wyrazie wyłapałam.
Uwielbiam postacie z tej mangi, wszyscy są tutaj tacy mili, aż ciepło się na serduchu robi podczas czytania. A szczerość Seia powoduje uśmiech na ustach.
Zdecydowanie jest to moje ulubione yaoi wydane w tym roku w Polsce. Nie żeby miało silną konkurencję...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Kuroneko » wt gru 04, 2018 2:07 pm

Meliona pisze:
sob lis 17, 2018 8:53 am
Zdecydowanie jest to moje ulubione yaoi wydane w tym roku w Polsce. Nie żeby miało silną konkurencję...
W tym roku pojawiło się kilka bardzo dobrych tytułów. Z nich moje ulubione to Gorzki Poranek i Given :D Nie myślę by Zbyt pijany na miłóść mógł mi się bardziej podobać. Jest to taki tytuł, który zapomina się od razu po przeczytaniu? Ma też jakieś bardziej dramatyczne momenty czy raczej jest to lekki komediowy tytuł?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: SallyCzarownica » wt gru 04, 2018 2:48 pm

Kuroneko pisze:
wt gru 04, 2018 2:07 pm
W tym roku pojawiło się kilka bardzo dobrych tytułów.
Dokładnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Meliona » wt gru 04, 2018 5:38 pm

Od Gorzkiego poranka odrzuca mnie na kilometr, a romanse muzyków nigdy mnie nie interesowały. Przeczytałam w życiu lekko ponad 1000 yaoi i zwyczajnie czuję się już nieco znudzona tym gatunkiem. Plus wielotomowe romanse też już powoli przestają do mnie trafiać. Także tak, ta manga u mnie konkurencji nie miała :wink:
W Zbyt pijanym dramatów brak.
► Pokaż Spoiler

To milutka nieśpieszna historia z sympatycznymi bohaterami (główno- i drugoplanowymi), z dodatkiem japońskiego jedzenia i alkoholu. Nikt nie narzuca drugiemu swoich uczuć. Rzadko się zdarza, bym bardzo polubiła obu głównych bohaterów romansu, a tu się udało.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Matii » śr gru 05, 2018 10:20 am

2 tom który ma się w Japonii ukazać pod koniec grudnia będzie ostatnim tomikiem.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Kuroneko » wt sty 01, 2019 4:00 pm

Pierwszy tomik przeczytany, do kupna w sumie skusiła mnie okładka :D Mangę czytało mi się przyjemnie, jednak fabuła była przewidywalna i nie było jakiś scen, które zapadłyby mi szczególnie w pamięć. Bohaterowie jakoś specjalnie się nie wyróżniali, lecz dało się ich polubić. Kreska bardzo mi się podobała, szczególnie Misumi jest uroczy i nie mogłam się na niego napatrzeć. Dobrze, że manga zakończy się na drugim tomie, bo dla mnie to wystarczająca długość.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zbyt pijany na miłość

Post autor: Meliona » śr cze 05, 2019 11:31 pm

Kilka dni temu wyszedł pierwszy rozdział kontynuacji tej mangi pod nowym tytułem.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości