Bracia z ulicy

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Angu » pt kwie 06, 2018 6:23 pm

Autor: Hachi Ishie
Tytuł oryginalny: Rojiura Brothers
Liczba tomów: 2+ (ma się skończyć na 3)
Gatunek: Akcja, komedia, fantasy, szkolne życie, okruchy życia, shoujo
Cena: 22,90 zł
Opis: Niezadowolony z życia i swoich wyników w nauce uczeń liceum Tetsushige Tokura, zostaje wystawiony na działanie pewnej magii...
Podczas kichania zamienił się w kota! Poszukując rozwiązania swojego problemu, spotyka sporą grupkę innych... bezpańskich, a w dodatku gadających kotów.
Czy ten świat okaże się zły? Jak to wpłynie na jego życie?!

Okładka
► Pokaż Spoiler
Dodatkami do mangi są: pocztówka oraz naklejka.
Manga będzie miała swoją premierę na Pyrkonie.
Osoby, które odwiedzą nasze stoisko, czeka niespodzianka!
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Kotki, kotki, kotki <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Zugai. » pt kwie 06, 2018 11:53 pm

Przyznam, że z początku nie zobaczyłem w logo kociej łapy i zastanawiałem się co tam robi jakaś plama :P . Ostatecznie projekt mi się podoba, jak w sumie zawsze w przypadku Dango. Czekam!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Meliona » wt maja 22, 2018 11:23 am

Pierwszy tom jest bardzo przyjemny. Gdzieś tak od połowy zaczął mnie stale śmieszyć. Fabuła jest kuriozalna, co mi akurat pasuje.
Obrazek
^Uwielbiam tę dziewczynę, sceny z nią dostarczały najlepszego humoru :P I jej kot wygląda wspaniale!
Tyle tu ślicznie narysowanych kotów, że ta manga nie miałam prawa mi się nie spodobać :wink: Jedyne co mnie rozczarowało, to to, że koty zachowują się trochę za bardzo jak ludzie, co obudziło moje skojarzenia z amerykańskimi filmami z gadającymi zwierzętami, typu Cziłała z Beverly Hills. Wolałabym, żeby koty zachowywały się bardziej po kociemu, tak jak w Kocim pamiętniku Junjiego Ito. Chociaż rozumiem, że to byłoby trudne. Jednak lubię sobie czasem pooglądać tego typu filmy i miło wspominam taką Cziłałę, więc nie narzekam specjalnie, że dostałam coś podobnego w wersji mangowej.
Wciągnęłam się i czekam na kolejny tom :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: SallyCzarownica » pt cze 01, 2018 1:11 pm

To jest GENIALNE! Normalnie zachwyt! Kochane, zabawne, ślicznie narysowane (w końcu to autorka Canisa) i cholernie pokręcone! Spodziewałam się zwariowanej historii, ale nie aż takiej! Ubawiłam się przednio, non stop się śmiałam. :D Chcę więcej! A, i czytało się bardzo dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Reviolli » śr cze 13, 2018 6:16 pm

To jest z tych porytych historii i z pierwszego tomu jestem bardzo zadowolony.
Chyba najbardziej bawiło mnie to białe kocisko.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Angu » pt sie 03, 2018 11:52 am

► Pokaż Spoiler
Doczekaliśmy się akceptacji okładki drugiego tomu. Premiera około (bo urlopy) 16.08.2018.
Japończycy się rozmyślili i musieliśmy zmienić Ishie na Isie. W pierwszym tomie jest oczywiście "Ishie". Zostanie to poprawione przy dodruku.
Dodatkiem do tego tomu jest naklejka 3D. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: raywa » sob sie 04, 2018 12:07 pm

nie rozumiem japończyków... pewnie bedzie mi to przeszkadzać, ale lepsza jedna literka niż zmienianie logo w wychodzących seriach jak viz :lol: :x :lol:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: SallyCzarownica » sob paź 27, 2018 8:32 am

Kolejny zachwyt z mojej strony. Drugi tom równie udany co pierwszy. Uwielbiam takie pokręcone komedie. Tłumaczenie świetne. Chyba najlepsze ze wszystkich mang Dango. Ubaw po pachy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miwa_
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 5:28 pm
Gender:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Miwa_ » pn lis 19, 2018 11:28 am

W końcu zakupiłam swoje tomiki. Zarówno historia, jak i kreska są świetne. Jak na kociarę przystało od razu polubiłam bohaterów, a w Chatcie i jego uszkach zakochałam się od pierwszego wejrzenia. No i parskałam śmiechem co kilka stron :D

I tak jak nie mogę się przyczepić do historii, tak do polskiego wydania już tak. Pierwszy tom był okej, chyba pominięty był jeden tekst poboczny, bo miejsce wymazane jest, a tekstu brak. Z drugim tomem już tak różowo nie było. Tekst wychodzący za dymek, w wielokropku dwie kropki zamiast trzech, kilka przecinków raczej nie tam, gdzie trzeba. I na koniec najlepsze, czyli wyrazy podzielone na sylaby w złych miejscach. Jak w "Usłyszeć ciepło słońca" znalazłam "deszcz" podzielony na sylaby, to myślałam, że to przeoczenie, ale wychodzi na to, że Dango lubi twórcze dzielenie wyrazów. Serio, "chlip" ma niby dwie sylaby? I tym razem to nie jedyny wyraz podzielony niepoprawnie. Odnoszę wrażenie, że lekko zawiodło sprawdzanie tytułu już po ułożeniu tekstu.

Mam tylko nadzieję, że kolejny tomik będzie sprawdzony porządnie i będę się tylko cieszyć podczas czytania, a nie zgrzytać zębami na widok błędów w mandze jednej z moich ulubionych autorek :cry:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Koichi » czw mar 28, 2019 3:58 pm

Ta scena przekonała mnie do zakupu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Reviolli » ndz maja 12, 2019 7:05 pm

Ja w końcu też przeczytałem drugi tomik.

W sumie bardzo udany, ale zabrakło tego szaleństwa. Albo inaczej, po pierwszym tomie już wiemy jak będzie wyglądać zabawa.

Choć powiem że nowe (mysie) postaci nie spodobały mi się.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Koichi » śr maja 15, 2019 12:58 am

Ja się nie mogę doczekać trzeciego tomiku, mam nadzieję że w ogóle będzie, bo te koty mnie kupiły.
Chciałbym też, żeby Ore Wa Busamen zostało u nas wydane, bo to jest w podobnym stylu i też jest przezajebiście zabawne, może nawet zabawniejsze. Ktoś to czytał w ogóle? Jeśli nie, to polecam, miłośnikom kotów powinno się spodobać.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 31, 2020 4:24 pm

Okładka trzeciego tomu:
► Pokaż Spoiler

Od tych kolorów dostałam oczopląsu. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: KAWAIILOVE » śr kwie 01, 2020 11:08 am

Aż chce się powiedzieć : NO NARESZCIE
Dobrze, że to już ostatni tom. 😅

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Meliona » pt kwie 10, 2020 8:52 am

Pełna ilustracja z okładki:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: neiki » pt kwie 10, 2020 9:53 am

Okładka wygląda słabo, ale pełna ilustracja mi się podoba. Mam nadzieję, że Dango będzie mogło ją wykorzystać i zrobić np. zakładkę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Koichi » ndz kwie 12, 2020 11:54 pm

Zgodzę się, że pełna ilustracja jest ładniejsza, ale dalej mimo wszystko kreska wydaje się jakaś inna :mysli: Rozumiem, że styl autorki mógł się trochę zmienić, ale tutaj różnica aż bije po oczach. Nie wiem co się stało, ale bardzo się cieszę, że autorka dokończyła ten projekt i możemy dowiedzieć się zakończenia historii.
Więcej wypowiem się, jak już dopadnę swój tomik, na razie mam obawy jak to będzie w środku wyglądać. Jednak żeby przedwcześnie nie narzekać poczekam, żeby upewnić się z czym mamy tutaj doczynienia. Nie jestem jednak pesymistą, więc liczę że to pierwsze wrażenie to taka zmyłka :)

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: czareg » wt kwie 14, 2020 9:59 pm

już się doczekać nie mogę .
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Bracia z ulicy

Post autor: Koichi » śr lis 18, 2020 6:46 pm

Trzeci tomik przeczytany :D Fajne, fajne, uśmiałem się jak przy poprzednich tomikach i aż szkoda, że to już koniec i więcej nie będzie :(
Tomik jest gruby w porównaniu do dwóch poprzednich i mam wrażenie, że można z tego było zrobić dwa tomy, ale autorka z jakiegoś powodu skondensowała materiał w jeden. Trochę szkoda, ale przynajmniej wreszcie wiemy gdzie ukrywał się poszukiwany kot i możemy zobaczyć kosmitów :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość