Przy wspólnym stole

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Meliona » pn cze 12, 2017 1:10 pm

Kochani,
dzisiaj prezentujemy Wam okładkę mangi "Przy wspólnym stole" od Mity Ori. :)
Premiera mangi przewidziana jest na 25 lipca.
Dodatkami będą: Pocztówka, zakładka oraz naklejka o średnicy 10 cm. W swoich kopertach znajdziecie też słodką niespodziankę. :)

Tomiki w przedsprzedaży można zakupić tutaj: http://sklep-dango.pl/mangi/dango/przy- ... stole.html

Opis: Yutaka nie przepada za spożywaniem posiłków
w towarzystwie. Pewnego dnia, podczas lunchu w parku,
spotyka sympatyczne rodzeństwo, Minoru i Tane.
Ich znajomość rozpoczyna się od lekcji klejenia ryżowych kulek i wkrótce zaczynają jadać w trójkę przy wspólnym stole.
Z czasem Yutaka przyzwyczaja się do uroczych braci do tego stopnia, że zaczyna mu brakować ich obecności...

Więcej informacji oraz dodatki tutaj: http://wydawnictwo-dango.pl/przy-wspoln ... i-dodatki/
► Pokaż Spoiler
Dango robi śliczne okładki.
Ostatnio zmieniony śr paź 25, 2017 11:23 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn cze 12, 2017 1:36 pm

Chyba się skuszę :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn cze 12, 2017 3:56 pm

Chyba kupię przedpłatę, czekam niecierpliwie i oby było co najmniej tak dobre jak Yamada :D .

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Meliona » pn lip 31, 2017 10:13 pm

Chyba gdzieś już pisałam, że uważam Yamadę Ori Mity za jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze yaoi na polskim rynku. Przy wspólnym stole jest chyba jeszcze lepsze. Chciałam przeczytać jeden rozdział, a resztę zostawić na później. Nie mogłam, nie potrafiłam oderwać się od tej mangi. Autorka jest mistrzynią w rysowaniu prostoty życia codziennego. Historia jest tak ciepła, wciągająca, przekonująca i wzruszająca, że jestem pod niemałym wrażeniem. Dwa razy popłakałam podczas czytania (historia z dzieciństwa Yutaki i opowieść ojca). Nie ma w tej mandze dram, czy tekstów i rozkmin typu "Ale to facet!" (wymiotuję już tym motywem po przeczytaniu ośmiu tomów Sekaiichi Hatsukoi). Ojciec widzi, że coś się święci, ale nie robi z tego powodu żadnych problemów, a nawet trochę pomaga. Coming out Minoru bardzo mi się podobał
► Pokaż Spoiler
Ostatni rozdział jest taki słodki! Autorka w posłowiu napisała, że miała jeszcze wiele pomysłów na historie z tymi bohaterami. Liczę, że może, jakoś, kiedyś narysuje chociaż dodatkowe rozdziały, a może i cały tom.
Wydanie to standardowe już Dango, tym razem nie zauważyłam żadnych błędów czy wpadek. Być może byłam zbyt pochłonięta czytaniem :wink:
Ori Mita od teraz stała się autorką, od której kupię wszystko, co tylko wyjdzie w zrozumiałym języku.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: SallyCzarownica » czw sie 03, 2017 8:29 pm

Również jestem zachwycona tym tytułem. Cudowny, ciepły, kochany, momentami wzruszający. Mam nadzieję, ze autorka jeszcze coś stworzy i też doczekamy się polskiego wydania. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: ageha » pt sie 04, 2017 1:46 pm

Jestem świeżo po lekturze i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Prosta, ale przyjemna historia, po której robi się cieplutko na serduchu. Bardzo miłe zaskoczenie, bo w sumie zamówiłam tomik w ciemno, nie czytałam też wcześniej Yamady, ale zaraz lecę zamówić :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: ninna » pt sie 04, 2017 8:54 pm

Dołączam do grona zauroczonych tą mangą :D. Kupiłam w ciemno, zachęcona opisem i nie zawiodłam się. Niby zwykłe okruchy życia (aczkolwiek tematyka dość oryginalna), niby niewiele się tu dzieje, lecz historia ukazana jest w tak ciepły i niewymuszony sposób, że aż chce się przewracać kolejne kartki.
Bohaterowie zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Żadnych rozterek, dram, Minoru
► Pokaż Spoiler
Yutaka w sumie też. Zakładam, że autorka po prostu nie powiedziała "wprost", że jest on gejem ale i nie robiła z tego tajemnicy. To chyba moja pierwsza manga boys love, gdzie rozwiązano to w ten sposób. I dobrze, bo dzięki temu wszystko skupia się na niezwykle sympatycznej historii miłosnej, a nie na płci zainteresowanych.
Tak, jak z dziećmi średnio mi po drodze, tak mały Tane kupił mnie od razu. Jest rozbrajający ze swoimi tekstami i spostrzeżeniami (skoro Yutaka płacze, to na pewno wina niedobrego Minoru) :lol:.

Chętnie poczytałabym więcej o tej trójce. Jednak z drugiej strony boję się, że łatwo zepsuć coś, co jest dobre samo w sobie, jak miało to miejsce chociażby w przypadku "Ciepła Słońca" :|. Może niech wszystko zostanie tak jak jest.

Z wydania i dodatków jestem bardzo zadowolona. Tylko na pojedynczych stronach zauważyłam paprochy. Wyłapałam też jedną literówkę w imieniu Minoru.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Ame » pn sie 14, 2017 11:43 am

Zrezygnowałam z tego, ale skoro tak wychwalacie to kupię. :) Widziałam w empliku, ale wszytkie były podniszczone, tak więc pozostaje mi zamówić przez neta.

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: raywa » czw sie 17, 2017 2:49 pm

Tomik przyszedł do mnie lekko obity z boku ale przynajmniej nie widac tego zbytnio na półce. Jeśli chodzi o historie to czytając ja cały czas sie albo śmiałam albo uśmiechałam myśląc jakie to wszystko jest słodkie i urocze. Mały Tanę jest przekochany i jak sama autorka powiedziała w posłowiu dziecięce ubranka zimowe sa słodziutkie. Rysunki tez sa śliczne, niby rysunkowe ale maja swój urok. Tak mi sie ta manga spodobała, że odrazu zamówiłam Yamade i chłopaka, mam nadzieje ze ta historia rownież bedzie dobra. Dodatki tez sa niczego sobie a moim ulubionym jest zakładka z Tanę, pokochałam tego dzieciaka. :angel:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Mormicc » czw sie 31, 2017 11:07 pm

Najpierw miałem kupować, potem zrezygnowałem i finalnie jednak wziąłem bo tak samotnie stało na półce w sklepie. Przyjemna i ciepła pozycja. Dobrze się czytało. Przez mangę się dosłownie płynie. Bardzo mi się podobał ten zabieg z
► Pokaż Spoiler
Mam teraz cichą nadzieję, że Dango zdecyduje się wydać resztę prac tej autorki :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Reviolli » pt wrz 15, 2017 6:08 pm

Też zaliczam się do osób oczarowanych tą mangą. Ta lekka spokojna historia właściwie sam płynie...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Naama » czw wrz 28, 2017 11:40 pm

Bardzo dobrze czytało się w łóżku, podczas choroby. Jak większość pisała: przyjemna historia, w której nie ma żadnego nacisku na seks, tylko na powoli rodzące się uczucie. Szczególnie podobał mi się ojciec i jego rozmowa w ostatnim rozdziale. Taki rodzic to skarb. Tom dużo bardziej podobał mi się niż Yamada. Jestem zadowolona z zakupu.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Przy wspólnym stole

Post autor: Ame » ndz gru 31, 2017 1:00 pm

ageha pisze:
pt sie 04, 2017 1:46 pm
Jestem świeżo po lekturze i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Prosta, ale przyjemna historia, po której robi się cieplutko na serduchu. Bardzo miłe zaskoczenie, bo w sumie zamówiłam tomik w ciemno, nie czytałam też wcześniej Yamady, ale zaraz lecę zamówić :)
Wszystko napisałaś i nie mam nic dodania. W końcu przeczytałam i muszę przyznać, że jest to bardzo sympatyczna manga. Jeśli Yamada ma takie sama klimaty to też zamówię. :D

Jest to moja pierwsza manga od Dango. Miałam kupić Ciepło Słońca, ale mam pecha,bo gdy zamawiam jest niedostępna. :x Okładka wygląda na mocną i raczej nie pozostawi zmarszczeń na okładce jak SD od Kotori. Na początku było mi nie wygodnie podczas czytania,ale później było w porządku. Wolę mangi z obwolutami. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości