Slow Starter

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Slow Starter

Post autor: SallyCzarownica » sob sty 21, 2017 10:42 pm

Autor: Kei Ichikawa
Ilość tomów: 1
Gatunek: szkolne życie, komedia, dramat, okruchy życia, shonen-ai
Premiera: luty 2017
Opis: Historia o dwóch uczniach, Kiyo i Ino, którzy uczęszczają do różnych szkół, jednak codziennie rano jeżdżą tym samym pociągiem. W miarę upływu czasu stają się świadomi swojej obecności, jednak nigdy nie angażowali się w rozmowę. Aż do pewnego dnia, kiedy Kiyo zasypia w pociągu i jest obudzony przez Ino. Od tego momentu zaczynają ze sobą rozmawiać i ostatecznie stają się dobrymi przyjaciółmi…

Obrazek
Kochani,
na dzisiejszy wieczór mamy dla Was okładkę "Slow Starter" wraz z dodatkami!
Autorka była tak kochana, że specjalnie dla Was przesłała nam swój podpis, który umieściłyśmy na karcie A6! ;) A drugim dodatkiem do tomików przedsprzedażowych będzie komplet trzech okrągłych naklejek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob sty 21, 2017 10:50 pm

Tytuł mnie nie interesuje ale dodatki mają fajne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Slow Starter

Post autor: Meliona » pn mar 27, 2017 11:37 am

Właśnie skończyłam czytać. Uwielbiam takie przyjemne, powolne historie. Mam nadzieję, że Dango nie zrezygnuje z wydawania takich mang, po zobaczeniu wyników sprzedaży Caste Heaven :wink:
Kreska dość słaba, ale ujdzie.
Papier całkiem mocno przebija. Innych wad wydania nie stwierdziłam.
Oprócz dodatków wymienionych powyżej dostałam kartę z Usłyszeć ciepło słońca (mam już drugą) i mały "bilet" ze standardowymi, dangowymi podziękowaniami za kupno tomiku na drugiej stronie.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pn sie 21, 2017 6:36 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn mar 27, 2017 9:42 pm

Fajny pomysł z tym biletem, w ogóle dango mocno rozpieszcza tymi dodatkami w przedpłatach :) . Na fb widziałem, że planują jakąś niespodziankę związaną z CH i dodadzą prenumeratorom słońca karty do gry, ale tylko tyle wiadomo.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt mar 28, 2017 12:20 pm

Czy ten bilet daje jakiś rabat?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt mar 28, 2017 2:52 pm

Tak wygląda, prawda? Nie, nie daje żadnego rabatu, ani nic w tym stylu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw kwie 13, 2017 3:18 pm

Historyjka całkiem przyjemna, tylko z gatunku tych na jeden raz.

Co nie zmienia faktu że czyta się bardzo przyjemnie, sprawnie i bez zgrzytów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Slow Starter

Post autor: ninna » pn sie 21, 2017 5:46 pm

Miałam nie kupować ale jednak kupiłam. Z ciekawości i zachęcona recenzją na blogu myszy. No i się rozczarowałam. Nie spodziewałam się wybitnego dzieła, a zwykłych, prostych i przyjemnych okruchów życia. Niestety, nie dostałam nawet tego...

Niby w mandze niewiele się dzieje, a jest ona chaotyczna i męcząca. Momentami przegadana, nie lubię takich dyskusji o niczym. Ja wiem, że to buduje "codzienność" bohaterów ale akurat w "Slow Starterze" nie przekonało mnie. W lekturze nie pomagają też dymki. Ciężko połapać się, którą wypowiedź przypisać danej osobie. Tym bardziej, że najczęściej pasują one do obu stron dialogu. "Dzióbki" też rysowane są "w cały świat" i wcale nie ułatwiają sprawy.

Za to w jednej kwestii muszę zgodzić się z recenzją: jedynym jasnym promykiem tego tytułu jest wyznanie miłości. Bardzo prawdziwe i wiarygodne, bez fajerwerków, bez pięknych "okoliczności przyrody" i westchnień. Mamy za to dwóch zakłopotanych chłopców i
► Pokaż Spoiler
:D.

Kreska... no, jest jaka jest. Niezbyt mi się podoba ale i nie rozprasza podczas lektury. Można do niej przywyknąć.

Tytuł raczej na raz, do przeczytania i odłożenia na półkę. Nie jest to coś, czym można się zachwycać. Średniak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość