Usłyszeć ciepło słońca

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob maja 06, 2017 10:37 pm

Dodatki do Teorii szczęścia:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Obrazek

pico
Status: Offline

Post autor: pico » śr maja 31, 2017 9:27 pm

Jak ktoś już dostanie swój preorder to dajcie znać, bo u mnie poczta ostatnio ma problemy ze sobą i chcę wiedzieć, kiedy mogę iść ich opiedzielać.

MaxVarEmreis
Status: Offline

Post autor: MaxVarEmreis » czw cze 01, 2017 4:37 pm

Do mnie doszło wczoraj.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw cze 01, 2017 8:05 pm

Mi przysłali dziś.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw cze 01, 2017 8:11 pm

Ja dalej pusta skrzynka....
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » śr cze 07, 2017 8:49 pm

Nareszcie dotarł mój tomik z zakładką, oczywiście pognieciony plakat i... taka oto notatka XD
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » śr cze 07, 2017 9:11 pm

Mój plakat też pognieciony z jeden strony. Wsadzanie takich rzeczy do koperty bąbelkowej to nie zbyt dobry pomysł.
Ale na szczęście ja nie mam co robić z plakatami.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn cze 12, 2017 3:22 pm

Drugi tom nadużył mojej cierpliwości. 250 stron czekania aż bohater się na coś zdecyduje. Dobrze, że był ten rozdział specjalny, gdyby historia zakończyła się wcześniej chyba rzuciłabym tym tomikiem o ścianę :lol: Zajrzę do skanów, jestem ciekawa kontynuacji, a ta nieprędko wyjdzie w Polsce. Nie, że mi się ten tom nie podobał, co prawda nie był tak dobry jak poprzedni, ale nieźle się go czytało. Tylko czasem pojawiały się retrospekcje przy których głupiałam, bo nie wiedziałam, czy to teraźniejszość czy nie, jakoś mało było płynności w przejściach między scenami. I pojawiła się wkurzająca cizia, jak to bywa w yaoicach. Pod koniec trochę się poprawiła, ale dalej jej nie polubiłam.
Kreska nieco poprawiła się w stosunku do poprzedniego tomu. Tła! Te tła! Naprawdę szczegółowe, staranne i piękne. Autorka znakomicie odnajduje się w ich rysowaniu, gorzej wychodzą jej za to twarze i blond włosy.

Tomik przyszedł do mnie z lekkimi wgnieceniami, plakat za to z wcale nie lekkimi.
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Ostatnio zmieniony śr cze 14, 2017 4:08 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr cze 14, 2017 3:55 pm

Ja jestem rozczarowana. Tomik gruby ale właściwie niewiele się w nim dzieje. Jest strasznie przegadany, a bohaterowie tylko krążą wokół siebie i cierpią przez wyimaginowane problemy. Problemy wzięte z sufitu, które rozwiązałaby zwykła rozmowa. Męczyłam tomik chyba ze trzy dni i zwyczajnie nudziłam się podczas lektury. Nieudana kontynuacja świetnej mangi :?.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Reviolli » śr lip 26, 2017 7:50 pm

Ja też mam już mam za sobą.

Tomik gruby i bardzo przegadany. Trochę brakuje mu by być tak dobrym jak poprzedni. Głowni bohaterowie przez opcje czajenia się i krążenia dookoła jakoś mnie zaczęli irytować. Za to polubiłem nową kobiecą bohaterkę.

Mimo wszytko zaliczam tomik do udanych.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Angu » czw lip 27, 2017 10:54 am

Reviolli pisze:
śr lip 26, 2017 7:50 pm
Za to polubiłem nową kobiecą bohaterkę.
To chyba jesteś jednym z nielicznych, bo wszędzie tylko słyszę jaka Maya jest wkurzająca. Sama nie przypadła mi do gustu. Rozbroiła mnie ta scena
► Pokaż Spoiler
głupia hipokrytka.

Ja na tym tomie się strasznie wynudziłam. :/ Choć od połowy tomu czytało mi się nieco lepiej i rozdział dodatkowy też jest sympatyczny, ale cała "teoria szczęścia" jest przegadana. Niby coś się dzieje, ale akcja się bardzo wlecze. Usłyszeć ciepło słońca o wiele bardziej mi się podobało jako jednotomówka. Kontynuację uważam za nieudaną, a trzeci tom który się własnie rysuje podobno też pozostawia wiele do życzenia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Reviolli » czw lip 27, 2017 11:28 am

Jeśli ma wyjść tom 3 to nie wiem czy go przygarnę, bo tak naprawdę podobał mi się tylko ten pierwszy. Drugi jest tylko ok, i gdyby nie był kontynuacją to bym go nie zaszczycił uwagą.

Co do Marii to polubiłem ją bo jest kobitką w BL. Ale tak naprawdę głównym powodem było to niezdecydowanie głównej pary i ogólna opieszałość w działaniu, które lekko mnie irytowało. Tak więc Marii która działa dużo szybciej i konkretniej, chociaż nie koniecznie mądrze, wzbudziła u mnie cieplejsze uczucie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » czw lip 27, 2017 2:57 pm

Drobne spoilery, chociaż w tej mandze tak bardzo nic się nie dzieje, że trudno to nazywać spoilerami:
Przeczytałam dostępne pięć rozdziałów trzeciego tomu. Mangaka nie ma pomysłów na rozwinięcie postaci, które stoją w miejscu już trzeci tom! Pojawił się dobry rozdział o przeszłości Taichiego, jednak gdyby znalazł się gdzieś na początku drugiego tomu podobałby mi się bardziej. W następnym rozdziale prawdopodobnie się ze sobą prześpią, mimo że Taichi obecnie wstydzi się nawet całowania. :| Ale jeśli to się sprawdzi, to może w końcu zacznie się coś dziać, zmieniać w tej mandze. Autorko przestań marnować potencjał własnej historii! W trzecim tomie znowu pojawił się "ten trzeci", tak to przynajmniej wyglądało... Już zaczynam myśleć, że lepiej by było, gdyby ze sobą zerwali (a, nie, przepraszam, oni nawet ze sobą nie chodzą - myśli Taichiego) i blondyn poszedł do tego głuchego piłkarza. Przynajmniej byłby plot twist, jakiego nie ma nigdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: zandam » czw lip 27, 2017 6:15 pm

A mi z kolei, jako jednej z nielicznych, drugi tom podobał się tak samo jak pierwszy. Dlatego z chęcią kupię trzeci i mam nadzieję, że "Przy wspólnym stole" też przypadnie mi do gustu.

Czekam też za tą wrześniową komedią shoujo i mam nadzieję, że się dobrze sprzeda, bo liczę na to, że w przyszłości bardziej zdywersyfikują swoją ofertę wydawniczą.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Angu » śr sty 31, 2018 12:25 pm

Kochani,
przed Wami okładka pierwszego tomu mangi Usłyszeć ciepło słonca -Limit- (jest to kontynuacja Usłyszeć ciepło słońca i Usłyszeć ciepło słońca Teoria szczęścia).
Dodatkami będą dwie pocztówki. :)

Przedsprzedaż kończymy 20 lutego.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Seria Limit ma się skończyć na 3 tomach. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Naama » śr sty 31, 2018 5:41 pm

► Pokaż Spoiler
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » śr sty 31, 2018 11:48 pm

► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Ame » pt mar 09, 2018 1:45 pm

W końcu przeczytane. Pierwszy raz odczułam, że na siłę jest tu BL. Jest zbędne tu i zwęża grupę odbiorców. Dobre, ale jakiegoś łał to nie ma. A teraz sprawdziłam na bace, że ma to z 3 tomy i wychodzi... Jak dla mnie 1 tom byłby wystarczający.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: ninna » wt mar 20, 2018 5:02 pm

Ame pisze:
pt mar 09, 2018 1:45 pm
Dobre, ale jakiegoś łał to nie ma.
Ame pisze:
pt mar 09, 2018 1:45 pm
Jak dla mnie 1 tom byłby wystarczający.
Też jestem po lekturze "Limitu" i w pełni zgadzam się z powyższymi stwierdzeniami Ame. Na pewno jest to lepsze od przegadanej i przynudzającej "Teorii Szczęścia" ale tak dobre jak "podstawka" też nie jest. Aczkolwiek dostrzegam plusy: Mayę wreszcie da się lubić. Polubiłam też nową postać - Ryu, takie duże dziecko. Tylko z lekka przeraża mnie perspektywa aż trzech tomów. Nie wiem co w nich będzie ale póki zapowiada się, że autorka może to niepotrzebnie rozwlec. Dwa pewnie by wystarczyły.

Co do "związku" Koheia i Taichiego... Ech, dziwne to wszystko. Mało ze sobą gadają, potrafią nie widzieć się dłuższy czas i nawet nie zadzwonić. Dziwna jest też chemia między nimi. Bo niewątpliwie jakaś jest. Tylko jak dla mnie to bardziej "przyjacielska" chemia.

Kupię dalsze tomy żeby mieć komplet. Jednak jak tak zapoznaję się z tymi kontynuacjami to dochodzę do wniosku, że autorka powinna poprzestać na świetnej "podstawce" bo potem jest już tylko gorzej i aż przykro się robi...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Angu » pn mar 26, 2018 7:04 pm

Naama pisze:
śr sty 31, 2018 5:41 pm
► Pokaż Spoiler
Hm? Gdzie?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości