Usłyszeć ciepło słońca

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Angu » pt lip 22, 2016 12:12 pm

Obrazek

Autorka: Fumino Yuki
Gatunek: okruchy życia, shonen ai
Cena: 21,90
Ilość stron: 188
Premiera: sierpień 2016

Opis: -Ej, on nie słyszy, co nie?
Kouhei ma problemy ze słuchem. Z tego powodu zdarzają mu się nieporozumienia i nie potrafi nawiązać bliskich relacji z otoczeniem. Student stopniowo zaczyna trzymać ludzi na dystans.
W takim momencie Kouhei spotyka kolegę z roku – do przesady pogodnego i mówiącego co mu ślina na język przyniesie, Taichiego.
To właśnie jego słowa – „to, że nie słyszysz, to nie twoja wina!” – ratują Kouheia w bardzo trudnym momencie.
Więcej niż przyjaźń, nie do końca miłość.
Znajomość, która na zawsze zmieni Kouheia.


Dodatki do pre-orderu to:
Obrazek
Obrazek

Pamiętacie jak mówiłyśmy, że postaramy się, aby wszyscy mieli jakąś frajdę z dodatków? Otóż mamy ważną wiadomość dla wszystkich osób, które zechcą kupić ten tomik.
W środku, na pierwszej kolorowej stronie, znajdziecie sympatyczną wiadomość po polsku prosto od autorki!
Dango postarało się o sporo dodatków :D Nie mogę się doczekać aż będę miała tomik u siebie. :3 Mam nadzieje, że kontynuacja zostanie szybko wydana, zwłaszcza, że skanów drugiego tomu nie czytałam.
Kto nie zna, szczerze polecam zapoznać się z mangą.
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 8:58 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pt lip 22, 2016 12:16 pm

Piękna okładka *_*
Teraz już wiem, że na pewno zakupię ten tytuł :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lip 22, 2016 12:28 pm

Rozpływam się! Wszystko wygląda pięknie *_* Jeszcze ta wiadomość od autorki...
Oby tylko w środku nie było tak sztywnawo jak przy MPP.
Ostatnio zmieniony pt lip 22, 2016 10:23 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt lip 22, 2016 12:35 pm

Dango robi ciekawe dodatki. Kupiłam pre-order, notesika mangowego jeszcze nie mam.
Okładka jest ładna, ale ten grzbiet średnio mi się podoba. Nie lubię takich dużych pustych przestrzeni i ten biały obrazek wydaje się tam nie pasować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pt lip 22, 2016 12:49 pm

Ciesze się że zamówiłam preorder, fajne dodatki :).

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pt lip 22, 2016 2:52 pm

Fajne dodatki, bo notatników nigdy za mało :D Jednak czytałam to w skanach i jakoś szczególnie mi się nie podobało, więc tym razem nie zakupię.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt lip 22, 2016 5:28 pm

Cieszę się, że kupiłam preoder :) Tyle dodatków! A mangę czytałam ze 2 - 3 razy, także wiedziałam, że jeśli pojawi się po polsku, to biorę :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt lip 22, 2016 5:40 pm

Kusi mnie preorder bo sama mangę i tak zamierzałam kupić. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt lip 22, 2016 11:23 pm

Bardzo ładna okładka! Pre-order mam już dawno zamówiony także pozostało tylko czekać na tomik. Dodatki w porządku. Zakładek nigdy dość, a i notes się przyda bo mój obecny już się kończy (często robię listy zakupów :D).

pico
Status: Offline

Post autor: pico » sob lip 23, 2016 10:50 am

No i mnie przekonali! Też zamówiłam pre-order. Kurcze, ale muszę powiedzieć, że zakupy to u nich przyjemność - do fajnej mangi dają świetne dodatki, cena to tylko 19.90 i jeszcze darmowa przesyłka. Żyć nie umierać :) Dango liczę, na wiele dobrych tytułów od Was w przyszłości. ^^

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob lip 23, 2016 1:48 pm

I ja się skusiłam w końcu na przedpłatę w Dango. Dodatki, niższa cena i wysyłka darmowa. Och wy nie dobrzy :mrgreen: .
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob lip 23, 2016 3:31 pm

Mnie również przekonali, już wczoraj zamówienie poszło :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw sie 25, 2016 7:48 pm

Obrazek
Kawałek kolorowej strony.

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2016 ]
I jest :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw sie 25, 2016 8:42 pm

Czekam na paczke bo zamówiłam u nich przedpłatę. Raczej w przyszłym tygodniu będę wypatrywać listonosza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr sie 31, 2016 9:28 pm

Jestem świeżo po lekturze. Może najpierw zacznę od wydania i dodatków. Notes jest świetny i całkiem gruby, ale ja i tak nie używam takich rzeczy (nie ma to jak luźne kartki xD), więc będę go miała tylko kolekcjonersko. Zakładka jest dobrej jakości i załączyli jeszcze kartkę o rozmiarze wizytówki z tekstem dziękczynnym za kupienie u nich mangi, od którego słodyczy ciężko nie dostać próchnicy (jakby komuś zależało mogę zrobić jej zdjęcie). Dango naprawdę robi wszystko, by ludzie u nich kupowali. Okładka wygląda na taką, co się zaraz nie zniszczy. Mam nadzieję, że Dango nie będzie swoich mang foliować/robić błyszczące, bo potem ta folia schodzi (jak w części mang Kotori). Papier lekko przebija - standard polskich wydań. Nie ma wylanego kleju po bokach, nic nie skrzypi, ogólnie w porządku. Świetny pomysł z tym tekstem od autorki na kolorowej stronie. Na końcu tomu znajduje się strona z, domyślałam się, komiksem zamieszczonym w oryginale na okładce pod obwolutą. Pochwalam to. Tłumaczenie jest w porządku, dialogi brzmią naturalnie, czyta się płynnie. Zauważyłam tylko jedną literówkę - "słychem".
A teraz:
Jeej, jakie to było miłe! Ta manga jest naprawdę urocza, miejscami wzruszająca, czasem nawet zabawna i traktująca temat niedosłuchu poważnie. Shonen-ai jest tu na tyle mało, że raczej mało komu będzie on przeszkadzał, ale wystarczająco, by fankom gatunku się spodobało. Skończyło się w takim momencie! I to miała być jednotomówka? Ja chcę więcej.
Kreska raczej zachowuje poprawność anatomiczną, ale zdarzają się krzywe twarze, szczególnie autorka ma problem z oczami.
Usłyszeć ciepło słońca bardzo mi się podobało i z fabuły i z wydania, nie mam za bardzo na co narzekać.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr sie 31, 2016 10:29 pm

Meliona, jeszcze bardziej nie mogę się przez ciebie doczekać listonosza z moją paczuszką. Oby mi nie zagineła... bo te zagraniczne idą szybko a z polskimi są problemy :lol: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr sie 31, 2016 10:40 pm

Ja mam wrażenie, że poczta ostatnio przyspieszyła xD i Usłyszeć ciepło słońca i Świetliki od Waneko szły mi dwa dni.
Jeszcze nie czytałam (zresztą fabułę pierwszego tomu i tak znam), ale z wydania i dodatków jestem bardzo zadowolona. Grzbiet o wiele lepiej prezentuje się na żywo, nawet pomimo tych pustych przestrzeni. I jest tak fajnie zaokrąglony, a nie kanciasty jak to zazwyczaj bywa przy wydaniach ze skrzydełkami. :3
Meliona pisze:Na końcu tomu znajduje się strona z, domyślałam się, komiksem zamieszczonym w oryginale na okładce pod obwolutą. Pochwalam to.
Ja tylko potwierdzę, że tak, to było pod obwolutą w oryginale. ;) Też mi się podoba.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr sie 31, 2016 10:46 pm

Ogólnie po pierwszym czytaniu jestem pozytywnie nastawiona, chociaż np. dużo bardziej podobała mi się matowa obwoluta w wydaniu japońskim niż polska okladka ze skrzydełkami. W kwestiach tłumaczeniowo-estetycznych zastanawiają mnie 3 rzeczy.

Po pierwsze będę musiała sprawdzić czy tekst o psie Pawłowa był w oryginale. Jakoś nie pasuje mi on do kłótni gościa opuszczającego wykłady z niedosłyszącym kolegą, więc to sprawa do zbadania.
Po drugie zastanawia mnie czemu na okładce imię i nazwisko autorki jest od małych liter, a w posłowiu już od dużych. Myślałam, że może autorka chce być podpisywana z małej litery, ale najwidoczniej to nie to. Mam nadzieję, że to ie było na zasadzie "bo od małych wyglądało lepiej" tylko był jakiś konkretniejszy powód. Jeśli był jakiś post o tym na fb w przeszłości to proszę o podrzucenie.

I w sumie pierwszy raz się spotykam z tym, żeby w stopce redakcyjnej była wzmianka o ludziach z PRu, którzy nie pracują bezpośrednio przy tomiku. Nowy zwyczaj ;)?

Poza tym bardzo zachęcam do zapoznania się z tą historią (nie tylko fanów BL, autorka w posłowiu wyjaśnia, że BL wyszło przy okazji ogarnięcia w jakim magazynie debiutuje), bo to naprawdę dobra rzecz. Liczę, że sequel też zostanie wydany.

Trochę offtopowo: Mnie ta karteczka od wydawnictwa rozbawiła, bo zachęcają do kontaktu i pisania z nimi (co jest fajne), a jak kiedyś na blogu wspomniałam, że postanowiłam się z nimi skontaktować w sprawie ewentualnej weryfki to od razu zjawił się jakiś zbulwersowany fan wydawnictwa oburzony tym, że śmiałam napisać w takiej sprawie. ;)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr sie 31, 2016 10:53 pm

Otai pisze:Po drugie zastanawia mnie czemu na okładce imię i nazwisko autorki jest od małych liter, a w posłowiu już od dużych.
Cóż, w oryginale też na okładce jest z małych liter :P
http://wydawnictwo-dango.pl/wp-content/ ... 1x1024.jpg
To chyba zabieg kosmetyczny. Osobiście też wolałabym z wielkich liter.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr sie 31, 2016 11:23 pm

Dzięki Angu za linka!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość