Usłyszeć ciepło słońca

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Naama » pn mar 26, 2018 8:34 pm

Angu pisze:
pn mar 26, 2018 7:04 pm
Naama pisze:
śr sty 31, 2018 5:41 pm
► Pokaż Spoiler
Hm? Gdzie?
Gdzieś na FB w komentarzach toczyła się rozmowa. Teraz tego nie znajdę chyba :<
► Pokaż Spoiler
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Reviolli » pt kwie 20, 2018 6:06 pm

Przeczytałem wczoraj Usłyszeć ciepło słońca -Limit 1 tom.

Mam tylko jedną myśl: jak zrobić 200 stron o niczym?
Gdyby nie moja chęć posiadania całości to na tym tomie bym się z serią pożegnał.

Choć historyjka z końca mi się podobała.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » czw sty 17, 2019 12:00 am

Właśnie przeczytałam najnowszy rozdział i muszę wylać swoją frustrację :angel: Już chłopacy ze sobą rozmawiali, już było blisko prowadzącej do czegoś interakcji między nimi, ALE KTOŚ IM PRZERWAŁ. Ktoś im przerwał, nie mogę, nie wyczymam. Jak nie supergłośny pociąg, jak nie telefon, to ktoś im przerwie. Przecież autorka sobie zwyczajnie kpi z czytelników. Od właściwie pierwszych rozdziałów Limitu bohaterowie ze sobą nie gadają i tylko dziwią się, że coś im, kurczę, ten pseudo "związek" nie wychodzi. I teraz jeszcze Kouhei postanowił, że
► Pokaż Spoiler
To jest manga dla prawdziwych masochistów. :angel:
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 27, 2019 4:23 pm

Okładka drugiego tomu Limitu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Mormicc » czw mar 28, 2019 1:47 am

Świetna okładna, prawdopodobnie najlepsza w "serii", szkoda tylko, że pewnie tego tomu nigdy nie kupię :P
Zwlekałem z zakupem Teorii szczęścia dość długo, nawet nie pamiętam już czemu. Na tyle długo, że zaczeły spływać opinie na jej temat. Potem Limitu.
Powiem tyle - nie chcę sobie psuć dobrych wspomnień związanych z oryginalną jednotomówką, także na niej się zatrzymam :angel: (dlatego liczę, że napiszecie też potem jak się to wszystko dalej potoczyło i w dalszej przyszłości - skończyło xD)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » czw mar 28, 2019 3:02 pm

Oh, naciągana historia, ale i tak kupię. Okładka jest najładniejsza ze wszystkich tomów.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: ninna » ndz kwie 28, 2019 8:16 pm

Pozwolę sobie po lekturze drugiego tomu "Limitu" zacytować parę wypowiedzi o wcześniejszym. Bo w sumie pasują tu jak ulał:
Meliona pisze:
czw lip 27, 2017 2:57 pm
Mangaka nie ma pomysłów na rozwinięcie postaci, które stoją w miejscu już trzeci tom!
Teraz już czwarty :roll:.
Reviolli pisze:
pt kwie 20, 2018 6:06 pm
Mam tylko jedną myśl: jak zrobić 200 stron o niczym?
Meliona pisze:
czw sty 17, 2019 12:00 am
Przecież autorka sobie zwyczajnie kpi z czytelników. Od właściwie pierwszych rozdziałów Limitu bohaterowie ze sobą nie gadają i tylko dziwią się, że coś im, kurczę, ten pseudo "związek" nie wychodzi.
Serio, ten tom jest właściwie kalką jedynki! Wciąż stoimy w miejscu, akcja nie porusza się do przodu nawet o milimetr! To już jest serio śmieszne. W ten sposób można tę serię ciągnąć do końca świata ( i jeden dzień dłużej :|). A nie, przepraszam: wręcz się cofamy bo teraz nie czuję między bohaterami już ŻADNEJ chemii. Tak zepsuć postacie, które tak bardzo polubiłam w podstawowej historii... Teraz to papierowe kukiełki, nie ma w nich życia. Naprawdę mi smutno bo z każdym tomem jest coraz gorzej.

Ale żeby nie kopać leżącego, można też podejść do tej mangi inaczej: mówiąc brutalnie - olać główną parę i skupić się na innych rzeczach. Autorka całkiem ciekawie przedstawia pracę w firmie zajmującej się szeroko rozumianą pomocą osobom niesłyszącym. Polubiłam też Ryu, którego postać rozwija się w ciekawym kierunku. Żeby nie było, że jedyną dobrą rzeczą, jaka została z tej mangi to ładna kreska i okładki.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: zandam » ndz kwie 28, 2019 10:12 pm

Całkiem zabawne jest to, że mi ten tom podobał się tak samo jak poprzednie. Wynika to z tego, że od samego początku miałam zupełnie inne podejście do tego tytułu. Związek romantyczny w ogóle mnie nie interesował, za to kwestie związane z życiem osób niedosłyszących już jak najbardziej.
Dziwię się, że jesteście rozczarowani brakiem rozwoju ich relacji, skoro autorka już od samego początku nie ukrywała, że nie przykłada do niego zbyt dużej uwagi; "zapomina", że manga powinna być pod znaku BL. Fabuła skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z działalnością wspomnianej firmy, zachowaniem otoczenia w stosunku do osób niedosłyszących, ogólnie pojętą dyskryminacją czy wzorcami ludzkich zachowań. Dokładnie z tego powodu zaczęłam czytać ten tytuł i jak do tej pory nie poczułam rozczarowania. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że właśnie dlatego to jeden z dwóch BL, które mam na półce ( drugi to "My Brother's Husband" ) i na pewno na niej zostaną.

Prawdę mówiąc, mam wrażenie, że zaczęła od "BL" tylko po to, żeby manga wyróżniła się na tle innych, a ona jakoś zaistniała (może tak było najprościej?). Teraz, gdy Słońce stało się bardzo popularne, ciągnie mangę na życzenie wydawcy, a sama skupia się na swoim nowszym joseiu.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 01, 2019 8:12 pm

Zgadzam się z zandam. Mnie tam się manga podoba, bardzo fajna obyczajówka z wątkiem BL gdzieś tam na dalszym planie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Thoreline » sob gru 28, 2019 2:41 pm

Usłyszeć ciepło słońca -Limit skończy się na trzecim tomie. Ostatni tom na wiosnę 2020 w Japonii.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ga/.154861

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » sob gru 28, 2019 2:43 pm

Hę? Czyli oni serio
► Pokaż Spoiler
Bo nie widzę możliwości, by się pogodzili i dogadali w jeden rozdział xD Chyba że skany są w tyle, może tak być.
Edit: Okej, w 3 rozdziały. I tak myślę, że to nierealne xD Albo zrushowane, albo głupie. Może to odszczekam, kto wie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » sob gru 28, 2019 3:12 pm

Hmm.. Dango pisało, że to nie ma być ostatni tom. Ale jeśli to prawda, to się cieszę. Naciągana historia jak nie wiem co, więc najwyższa pora, żeby się to zakończyło.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: KAWAIILOVE » sob gru 28, 2019 4:52 pm

Boże. Ja mam nadzieję, że skończy się jednak na tym trzecim. Historia przestała być dobra, bo autorce po odniesionym sukcesie skoczyła kasa do głowy i zaczęła doić Usłyszeć ciepło słońca. Teraz chyba albo już kasa się nie zgadza albo sama zrozumiała co zrobiła. 🙄

Niech to będzie prawda z tym trzecim i OBY ostatnim tomem.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » sob gru 28, 2019 6:47 pm

KAWAIILOVE pisze:
sob gru 28, 2019 4:52 pm
bo autorce po odniesionym sukcesie skoczyła kasa do głowy i zaczęła doić Usłyszeć ciepło słońca. Teraz chyba albo już kasa się nie zgadza albo sama zrozumiała co zrobiła.
No nie do końca, bo z tego co pisało Dango, autorka nawet nie zajarzyła na początku, że seria ma być z wątkiem BL. Stworzyła co stworzyła, a że seria stała się popularna, to japońskie wydawnictwo wymusiło na niej dalszą historię. Sama autorka chciała to skończyć już dawno.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » sob gru 28, 2019 7:04 pm

Gdyby wydawca jej nie cisnął o BL, to byłaby naprawdę dobra manga. Ale miał być wątek miłości męsko-męskiej przez magazyn i wyszło... to, co wyszło. Wszystkie inne wątki są przynajmniej niezłe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » sob kwie 04, 2020 3:37 pm

Okładka 3 tomu Limit:
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Matii » sob kwie 04, 2020 9:56 pm

Piękna ta okładka <3
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: KAWAIILOVE » sob kwie 04, 2020 9:59 pm

Fajnie, że to już koniec. Mam tylko nadzieję, że chłopaki w końcu się w ostatnim tomie ogarną i wrócą do siebie lub będzie to jakoś ładnie rozegrane. Jeśli po tym jakimś cudem będzie kolejna kontynuacja to niestety już ją sobie odpuszczę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » sob kwie 04, 2020 10:44 pm

Też mi się okładka podoba i fajnie byłoby mieć taki plakacik :D
Podobno ma być to ostatni tom z serii Limit, a później to nie wiadomo. Oby jednak to był koniec..

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Monsterlight » wt sie 18, 2020 9:15 pm

Dango fb pisze:przed Wami okładka ostatniego już tomu mangi Usłyszeć ciepło słońca -Limit-. Do tomików w przedsprzedaży dodajemy dwie pocztówki pokryte folią strukturalną LEN.

PREMIERA: 28.09.2020
► Pokaż Spoiler
Fajnie będzie wreszcie poznać zakończenie :) Ostatnio moje dwa pierwsze tomiki Limitu się wreszcie doczekały i je przeczytałam, i chociaż wiem, że niektórym seria przestała się podobać, moim zdaniem dalej trzyma poziom. Co prawda częściowo można domyślić się zakończenia, ale i tak jestem ciekawa, co autorka tam wymyśliła. Poza tym zapowiada się nam niezły grubasek, więc tym bardziej się cieszę :D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości