Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Matii
Wtajemniczony
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz lis 18, 2018 9:24 am

Wczoraj wpadłem na spotkanie z Dango w komiksiarni w Katowicach :D
Najpierw napiszę że tort był świetny <3 Był bananowy i owoce leśne. Bananowy był cudowny - ktoś nawet puścił plotkę że tort bananowy jest bo chcą dziś ogłosić banana fisha (to jeden wielki żart, więc nie sugerujcie się tym ale był śmieszny :lol: )
Ludzie z Dango są przeuroczy <3 Pogadanki były totalnie na luzie i każdy mógł się zapytać o cokolwiek i dostawał odpowiedź. Ludzie też dopisali komikslandia była przepełniona i ludzi było bardzo bardzo dużo!
W sumie rozmowa zaczęła się czemu powstało Dango i w jakiś okolicznościach. Dango powstało po prostu tak. Jak to powiedzieli: Załóżmy wydawnictwo! Ok! Opowiadali tez o współpracy i z różnymi agencjami. Co do kempingu na pewno w dodatkach do Pre-oderów będzie broszurka z ich wyjazdu do Japonii. Nie wiedzieli czy Kemping się dobrze sprzeda i czy wydanie jest dobrym pomysłem. Nie wiedzieli jak Sangatsu zostanie przyjęte przez czytelników. Try trzymiesięczny jest głównie dlatego aby tłumaczka mogła się wdrożyć w ten świat. Oczywiście też do Pre-oderów będą jakieś fajne dodatki ;)
Co do wydań mang. Następne zapowiedzi będą w nowym roku (chodź nie tylko ja miałem teorie spiskową że ogłoszą coś podczas tego spotkania xD ) Powiedzieli że wdadzą Josei, bo chcą zobaczy czy naprawdę Josei się tak słabo sprzedaje. Wspomnieli też że chcą wydać kilka shoujo. Wspominali też że rynek jest mocno wysycony tytułami.
Ogólnie mówili że najwięcej mang sprzedaje im się w empiku - niestety bo wiadomo jaki jest empik.
To chyba tyle xD Spotkanie było naprawdę fajne, jestem ciekaw czy w przyszłym roku też takie coś zorganizują ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
Fanatyk

Post autor: SallyCzarownica » ndz lis 18, 2018 11:40 am

Matii pisze:
ndz lis 18, 2018 9:24 am
Powiedzieli że wdadzą Josei, bo chcą zobaczy czy naprawdę Josei się tak słabo sprzedaje
Oho, to czekam.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Post autor: zandam » ndz lis 18, 2018 3:08 pm

Matii pisze:
Powiedzieli że wdadzą Josei, bo chcą zobaczy czy naprawdę Josei się tak słabo sprzedaje.
+ ode mnie. W USA nie zapowiedzieli żadnego ciekawego joseia, więc mam nadzieję, że mogę liczyć w tej kwestii na Dango.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran

Post autor: Cavaliere » ndz lis 18, 2018 4:36 pm

Matii pisze:
Wspominali też że rynek jest mocno wysycony tytułami.
Niezbyt rozumiem, to znaczy, że tytułów jest zbyt duzo danego gatunku?
Light novel: Rokka no Yuusha,Pandora Hearts: Caucus Race[/b][/size]

Matii
Wtajemniczony

Post autor: Matii » ndz lis 18, 2018 5:13 pm

Cavaliere, chodzi o to że jest bardzo dużo mang na rynku. Czytelnik może wybierać. Wiele osób nie jest w stanie kupować tak dużo mang jak np. my na forum. Samo Waneko w jednym miesiącu wydaje ok.16 tomów mang, JPF 5/6, Studio też dobija do 10 tomów, kotori 5/6 dodając mniejsze wydawnictwa mamy ok. 40 tomów na miesiąc. Mimo iż jest dużo mang to mangi dalej są tytułami niszowymi i wiele osób ich nie kupuje. Dango wspomniało że ich nakłady ok. 2000 i ewentualnie dopiero potem robią dodruki jak są potrzebne. Do tego wydawanie serii też jest obciążeniem. Bo seria trwa i trwa. Wspomnieli że na razie nie będą ogłaszać już dłuższych serii. Na początku roku też wydają wiele kontynuacji, których tomiki wyszły w Japonii. Ogólnie to mają racje i mają bardzo przemyślany plan na prowadzenie wydawnictwa.
Strasznie podoba mi się to że nie boją się mówić o liczbach nakładów, sprzedaży tomów.
Wspomnieli też że pewnym utrudnieniem jest wzrost kosztów druku i przez to mangi stają się coraz droższe, a zysk dla wydawnictwa taki sam. Czytelnik też na tym cierpi bo im droższa manga tym na mniej może sobie pozwolić.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran

Post autor: Cavaliere » pn lis 19, 2018 10:18 pm

Matii, rozumiem, dziękuje za odpowiedź :)
Light novel: Rokka no Yuusha,Pandora Hearts: Caucus Race[/b][/size]

Awatar użytkownika
KubciO
Weteran

Post autor: KubciO » śr lis 21, 2018 9:54 pm

Dango Fb pisze:Kochani, mamy dla Was wstępny plan na pierwszą połowę 2019 roku. :)

Plus, po różnych konsultacjach, w tym ze stroną japońską, ustaliliśmy tytuł dla Sangatsu no Lion. :)
► Pokaż Spoiler
Kaznodzieja 5 - 4,5/5
Usagi Yojimbo Saga 1 - 4,5/5
Kaznodzieja 4 - 4/5
Kaznodzieja 3 - 4,5/5
Kaznodzieja 2 - 4,5/5

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » śr lis 21, 2018 9:59 pm

Kompleks w marcu :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Post autor: zandam » śr lis 21, 2018 11:41 pm

Pozostaje czekać za marcem ( Kompleks <3 ), kwietniem (Słoneczko i Lew) i majem ( Bracia ). Co więcej, w kwietniu wyjdzie jakaś nowość. Oby to był ten josei, o którym wspominali. :)

Matii
Wtajemniczony

Post autor: Matii » czw lis 22, 2018 6:24 am

mika pisze:
śr lis 21, 2018 9:59 pm
Kompleks w marcu :D :mrgreen:
zandam pisze:
śr lis 21, 2018 11:41 pm
Pozostaje czekać za marcem ( Kompleks <3 )
Ja też czekam na Kompleks <3 Wgl jak na Polskie wydwnictwo bardzo szybki mają czas wydania tej mangi. Bo sama premiera kompleksu w Japonii to jakoś grudzień, a u nas będzie w marcu ^^
Czekam też z niecierpliwością na Kemping i Marcowego lwa. Trzymam kciuki za bardzo dobra sprzedaż!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Wtajemniczony

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 22, 2018 11:30 am

Bracia z ulicy dopiero w maju :<

Awatar użytkownika
Nelinnor
Adept

Post autor: Nelinnor » pt lis 23, 2018 2:58 pm

Szkoda że Lew nie wyjdzie w marcu, było tak blisko. :P

Mam nadzieje, że razem z kempingiem sprzedaż będzie zadowalająca i nie będą żałować decyzji. Sam nie mogę się doczekać żeby zacząć zbierać oba tytuły. :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran

Post autor: Alzea » sob lis 24, 2018 11:37 am

Korzystajac z Black Friday zamowilam dwa pierwsze tomy Lwa. Oby dobrze sie sprzedalo i nie zabilo wydawnictwa ;p

Matii
Wtajemniczony

Post autor: Matii » sob lis 24, 2018 11:42 am

Jak kupiłem 2 tomy kempingu i 2 tomy lwa. I tak miałem kupić kiedyś pre-odery, a tu taka okazja to jak nie brać ^^ Szkoda że jeszcze nie było 3 tomu kompleksu bo też od razu bym wziął.

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » sob lis 24, 2018 12:38 pm

Ja kupiłam po pierwszym. Coś musi zostać na jakieś inne okazje :wink:
Matii pisze:
sob lis 24, 2018 11:42 am
Szkoda że jeszcze nie było 3 tomu kompleksu bo też od razu bym wziął.
Też za nim zaglądałam :(

Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Post autor: Canis » sob lis 24, 2018 3:50 pm

Dochodzę do wniosku, że ci którzy nie dali promocji na BF, sporo stracili. Podobnie jak poprzednicy kupiłem u Dango pre-order kempingu, a gdyby nie przecena, zrobiłbym to na gildii. Szkoda, że inne wydawnictwa nie poszły tą samą drogą.

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » sob lis 24, 2018 6:18 pm

Cóż, ja kupuję praktycznie same preordery. Zostawiłam sobie z jedną wydaną i jedną niewydaną jeszcze jednotomówkę od Waneko, coby się na kalendarz/yk załapać, ale przedpłat nie robie tylko u Studia, wiec nie bardzo mam co kupować na takich promocjach, jak się preordery nie łapią :P

Matii
Wtajemniczony

Post autor: Matii » ndz lis 25, 2018 9:30 am

Z aska:
A cóż to za nowość planowana na 26.04.2019? Coś dłuższego czy krótkiego? :D jak nie Waneko to może u was zagości Yona? \(≧▽≦)/
{Martyna] A wszystko w swoim czasie... :) Nope, Yony nie mamy. :P
Czyli Dango Yony nie ma. Jestem strasznie ciekaw kto ją ma.

Awatar użytkownika
niksz
Adept

Post autor: niksz » ndz lis 25, 2018 12:18 pm

Coś każde wydawnictwo mówi, jak ktoś zapyta, że nie mają Yony. Jak dla mnie któreś może ściemniać, bo skoro ludzie dopytują się bezpośrednio, to jeśli się oleje pytanie lub da odpowiedź twierdzącą to sprawa spalona :P Więc jedyne co im pozostaje, to mówić, że to nie oni mają Yone :P
Daiya no ace * Kingdom * Detective Conan * Arslan senki * Nisekoi * Tokyo ESP * Shaman King KZB Wiem, wiem. Krótkich serii to ja nie czytam :P

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

Post autor: Krzych Ayanami » ndz lis 25, 2018 3:03 pm

Yumegari też się zadeklarowało, że nie wyda :twisted: ?
Wiem, że strasznie to brzmi, ale cóż...
No i jest jeszcze opcja, że Jonę wypuści nowe wydawnictwo - albo zupełnie niemangowe.
Na przykład Egmont w swoim czasie zajmował się mangami. Chociaż biorąc pod uwagę jak to zrobił, to mając do wyboru to i Yumi, to byłby wybór między dżumą a cholerą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”